Πιστο...Χασκι;


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
γεια σας, ηθελα να κανω μια ερωτησει κυριως προς τους ιδιοκτητες χασκι, γινεται ενα χασκι να ειναι πιστο οσο ενα λαπ η ενας γερμανικος ποιμενικοσ; και οταν λεω πιστο εννοω οταν το φωναζεις να ερχεται, να ειναι ολη μερα απο πισω σου και να γινει με λιγα λογια ο πιστος συντροφος σου. Ποια ειναι η γνωμη σας;
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν ξέρεις τι θέλεις. Αυτή είναι η γνώμη μου.
Και μην κάνεις το λάθος να πάρεις χάσκυ. Έχω δει συνάδελφό σου με το που μπήκε στο Σώμα να παρατάει το χάσκυ στο μπαλκόνι, γιατί του ήταν''άχρηστο στη δουλειά του''!!
Όχι, δεν μπορείς να το περιορίσεις, θα πας κόντρα στη φύση του.
 


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
Δεν ξέρεις τι θέλεις. Αυτή είναι η γνώμη μου.
Και μην κάνεις το λάθος να πάρεις χάσκυ. Έχω δει συνάδελφό σου με το που μπήκε στο Σώμα να παρατάει το χάσκυ στο μπαλκόνι, γιατί του ήταν''άχρηστο στη δουλειά του''!!
Όχι, δεν μπορείς να το περιορίσεις, θα πας κόντρα στη φύση του.
μα δεν προκειται να παρω χασκι, μια ερωτηση εκανα γιατι εχω αποριες, αν ειναι κακο συγνωμη δεν θα επαναληφθει...δηλαδη δεν πρεπει να ρωταω για αλλη ρατσα παρα μονο για αυτη που με ενδιαφερει; οκ το πιασα
 


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
Δεν ξέρεις τι θέλεις. Αυτή είναι η γνώμη μου.
Και μην κάνεις το λάθος να πάρεις χάσκυ. Έχω δει συνάδελφό σου με το που μπήκε στο Σώμα να παρατάει το χάσκυ στο μπαλκόνι, γιατί του ήταν''άχρηστο στη δουλειά του''!!
Όχι, δεν μπορείς να το περιορίσεις, θα πας κόντρα στη φύση του.
και να επερνα δεν προκειται να το παρατουσα δεν ειμαι ετσι εγω και δεν σημαινει πως ολοι οι αστυνομικοι ειναι καθαρματα
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
...οσο ενα λαπ ...
Αν αναφέρεσαι σε ...λαπ (τοπ)...., ούτε λόγος..., όπου πας μπορείς να το έχεις μαζί σου.
Βέβαια, το δικό μου, στο "έλα" δεν ανταποκρίνεται, όσο κι αν προσπάθησα!!! Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά... ;)
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Τί θα πει πιστό; Τί θα πει να περιορίσεις την ανεξαρτησία του; Τί θα πει να σε ακολουθεί κατά πόδας; Ακόμη και ένας Γ/Π δεν σε ακολουθεί πάντοτε και παντού. Υπάρχουν στιγμές που θα το κάνει και άλλες που δε θα το κάνει. Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ αλλάζει.

Ένας σκύλος Χάσκι θα σε ακολουθήσει λιγότερες φορές και ένας Μάλαμιουτ ακόμη λιγότερες διότι πολύ απλά όταν δε βρίσκει κάποιο λόγο για να το κάνει, ΔΕΝ θα το κάνει. Αυτό θα πει ομάδα 5 γενικά και ειδικά. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο και αν μπορεί να αποφύγει τον τρόπο ΣΟΥ και να το κάνει με το δικό του έτσι θα γίνει.

Κι ευελπιστώ πως δε συγχέεις την πιστή υπακοή, με την πίστη στο πρόσωπο του ανθρώπου που είναι φίλος του και μπαμπάς του για όλη του τη ζωή.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ωωωω, καλώς επέστρεψες! :D
Και τώρα σε διάβαζα στα θέματα της ομάδας... Καλό είναι να διαβάσει τα σχετικά με τα χάσκυ θέματα και η κοπέλα, όπου θα βρει διάφορες σημαντικές πληροφορίες, αλλά και το πρότυπο της φυλής.
 




Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Γιατί να θέλεις ένα σκυλί να είναι συνέχεια από πίσω σου;;; Δεν νομίζω πως καμία ράτσα είναι ΜΟΝΙΜΩΣ πίσω από τον ιδιοκτήτη και κανένας ιδιοκτήτης δεν νομίζω να θέλει να έχει τον σκύλο του συνέχεια από πίσω του! Δηλαδή, σηκώθηκα πήγα μέχρι την κουζίνα και με πήρε ο σκύλος από πίσω;; Μετά έκατσα και ξανασηκώθηκα και δώστου πάλι;; Τώρα, όσον αφορά το θέμα "πιστός σύντροφος" όσο ασχολείσαι με τον σκύλο σου, άλλο τόσο θα ασχολείται κι αυτός μαζί σου! Σίγουρα, κάποιες ράτσες θέλουν περισσότερη δουλειά από κάποιες άλλες, αλλά εν κατακλείδι αυτό που μένει είναι πόσο ποιοτικό χρόνο περνάει κάποιος με το σκύλο του!
 
  • Like
Reactions: andreas42


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δεν νομίζω πως καμία ράτσα είναι ΜΟΝΙΜΩΣ πίσω από τον ιδιοκτήτη και κανένας ιδιοκτήτης δεν νομίζω να θέλει να έχει τον σκύλο του συνέχεια από πίσω του!
Ράτσα δεν ξέρω αλλά υπάρχουν σκυλιά. Όσο για τον ιδιοκτήτη ίσα ίσα μ'αρεσει αυτό. Απλά να του μάθεις να περιμένει έξω απο την τουαλέτα όταν πρέπει να πας :D
 


Dogspirit

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2012
205
0
28
Θεσσαλονικη
μπορει να ειναι ασχετη η ερωτηση αλλα μιας και μιλατε για χασκι υπαρχει περιπτωσει να αφησεις ενα χασκι χωρις λουρι και να μην φυγει;
 




Dogspirit

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2012
205
0
28
Θεσσαλονικη
Γιατί να θέλεις ένα σκυλί να είναι συνέχεια από πίσω σου;;; Δεν νομίζω πως καμία ράτσα είναι ΜΟΝΙΜΩΣ πίσω από τον ιδιοκτήτη και κανένας ιδιοκτήτης δεν νομίζω να θέλει να έχει τον σκύλο του συνέχεια από πίσω του! Δηλαδή, σηκώθηκα πήγα μέχρι την κουζίνα και με πήρε ο σκύλος από πίσω;; Μετά έκατσα και ξανασηκώθηκα και δώστου πάλι;; Τώρα, όσον αφορά το θέμα "πιστός σύντροφος" όσο ασχολείσαι με τον σκύλο σου, άλλο τόσο θα ασχολείται κι αυτός μαζί σου! Σίγουρα, κάποιες ράτσες θέλουν περισσότερη δουλειά από κάποιες άλλες, αλλά εν κατακλείδι αυτό που μένει είναι πόσο ποιοτικό χρόνο περνάει κάποιος με το σκύλο του!
εμενα η γατα μου που ειναι γατα και ως γνωστον ειναι πολυ πολυ πιο ανεξαρτητες απο τα σκυλια με κυνηγαει συνεχεια μες στο σπιτι!!!! οπου και να παω αυτη απο πισω μου και μου αρεσει αυτο... αυτο ομως συναιβει γιατι περνουσα ολη την μερα μου μαζι της. Υποθετω λοιπον πως αν γινει το ιδιο και με εναν σκυλο, ανεξαρτητος ρατσας θα "τρεχει απο πισω σου"
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εμενα η γατα μου που ειναι γατα και ως γνωστον ειναι πολυ πολυ πιο ανεξαρτητες απο τα σκυλια με κυνηγαει συνεχεια μες στο σπιτι!!!! οπου και να παω αυτη απο πισω μου και μου αρεσει αυτο... αυτο ομως συναιβει γιατι περνουσα ολη την μερα μου μαζι της. Υποθετω λοιπον πως αν γινει το ιδιο και με εναν σκυλο, ανεξαρτητος ρατσας θα "τρεχει απο πισω σου"
Θα σου πω το εξης, γιατι προς το παρόν αυτό το "οπου πας ειμαι η σκια σου" το βιώνω.... δεν μπορώ να σηκωθώ να πάω τουαλέτα χωρις τη Σελιν. Και καλά το πρωι, τη νύχτα που κοιμάται εχω πιάσει τον εαυτό μου να κρατιέμαι για να μην την ξυπνησω και εχω τύψεις μετα...
 
  • Like
Reactions: flygirl and CathyB


Dogspirit

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2012
205
0
28
Θεσσαλονικη
Θα σου πω το εξης, γιατι προς το παρόν αυτό το "οπου πας ειμαι η σκια σου" το βιώνω.... δεν μπορώ να σηκωθώ να πάω τουαλέτα χωρις τη Σελιν. Και καλά το πρωι, τη νύχτα που κοιμάται εχω πιάσει τον εαυτό μου να κρατιέμαι για να μην την ξυπνησω και εχω τύψεις μετα...
αχαχαχαχα αυτο μπορει να γινει και με ενα χασκι; βασικα πιστευω πως αφου γινεται με γατα ολα ειναι δυνατα!!! αχαχαχα και η δικια μου η γατα καπως ετσι ειναι +το οτι κοιματε πανω μου και δν μπορω να αλλαξω πλευρο γιατι νοιαουριζει και δυσανασχετει....:p
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Ράτσα δεν ξέρω αλλά υπάρχουν σκυλιά. Όσο για τον ιδιοκτήτη ίσα ίσα μ'αρεσει αυτό. Απλά να του μάθεις να περιμένει έξω απο την τουαλέτα όταν πρέπει να πας :D
Βρε, εμένα με ακολουθούν και εκεί! Τις προάλλες που έκανα μπάνιο, έμαθα πως μέσα στις φοβίες, έχουμε και τη σαπουνάδα! Το θέμα δεν είναι αυτό! Το θέμα είναι ότι ακόμα και τα δικά μου, που με παίρνουν σε μόνιμη βάση από πίσω (αυτό που θέλει να πετύχει δηλαδή ο φίλος που άνοιξε το θέμα) κάποιες φορές, με γράφουν στα...απαυτουλάκια τους και είναι στον κόσμο τους! Αλλά δεν επιδιώκω ακόμα και τότε να τα κάνω να με παίρνουν από πίσω, γιατί κατανοώ πως όπως κι εγώ κάποιες φορές θέλω την ησυχία μου, έτσι κι αυτά επιθυμούν το αυτό! :)

Αυτό εννοώ, ίσως δεν το εξήγησα σωστά πριν!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Για τα χάσκι αμφιβάλλω... είναι σχεδόν ενάντια στη φύση τους να ειναι τόσο εξαρτημένα. Μιλάμε για μια από τις πρώτες φυλές που δεν είχαν το ίδιο δεσιμο με τον άνθρωπο όπως οι επόμενες...

Μη συγκρινεις με γάτες... αλλα ζώα άλλα μυαλα. Όσο ανεξάρτητες και να ειναι. Εμένα η γάτα μου επαιρνε από πίσω το αμάξι της μητέρας μου όταν εφευγε και την περιμενε σε ενα συγκεκριμένο δρόμο όταν γυρνούσε για να την "συνοδέψει" στο σπιτι... Αλλά ανα πάσα στιγμή αν της εβαζε αλλος φαι, θα την κοπάναγε χωρις πολλά πολλά. Δεν σημαίνει ότι ειχε δεθεί με εμας.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3