Πληροφοριες για ξηρα τροφη


ॐPsyFamॐ

Member
16 Σεπτεμβρίου 2016
8
1
29
Γεια χαρα! Ποια η γνωμη σας για την ξηρα τροφη Willowy gold super premium puppy? Εχω ενα κουταβι γ.π. 4μιση μηνων (20 κιλα) και του δινω αυτη την τροφη.Ο εκτροφεας μου λεει οτι ειναι καλη και οτι με αυτη μεγαλωσε τα κουταβια του χωρις κανενα προβλημα.Επειδη δεν ξερω πολλα πραγματα θα με ενδιαφερε μια γνωμη ενος ειδικοτερου (ακομη καλυτερα απο καποιον που την χρησιμοποιει κι αυτος).Ειναι καλη? να την συνεχισω? Γενικα ποια η αποψη σας? Εσεις τι τροφη χρησιμοποιειτε? Ευχαριστω :)
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Με δευτερο συστατικο τα δημητριακα, δε μπορει παρα να ειναι επιεικως μετρια.
 
  • Like
Reactions: Orilis


Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Γεια χαρα! Ποια η γνωμη σας για την ξηρα τροφη Willowy gold super premium puppy? Εχω ενα κουταβι γ.π. 4μιση μηνων (20 κιλα) και του δινω αυτη την τροφη.Ο εκτροφεας μου λεει οτι ειναι καλη και οτι με αυτη μεγαλωσε τα κουταβια του χωρις κανενα προβλημα.Επειδη δεν ξερω πολλα πραγματα θα με ενδιαφερε μια γνωμη ενος ειδικοτερου (ακομη καλυτερα απο καποιον που την χρησιμοποιει κι αυτος).Ειναι καλη? να την συνεχισω? Γενικα ποια η αποψη σας? Εσεις τι τροφη χρησιμοποιειτε? Ευχαριστω :)
Καλημέρα! Δεν την ξέρω την τροφή αλλά και μόνο απο τα συστατικα που είδα δεν μου γέμισε το μάτι, δεν αναφέρει κάν απο τι κρεάς είναι και απο τι μόρφη κρέατος. Συνήθως όταν αναφέρει μια τρόφη σκέτο ''κρεας'' ή υποπροϊόντα κρέατος η προέλευση του δεν είναι και ότι καλύτερο. Απλα δες το link και θα καταλάβεις τι εννοώ. http://natureapetfoods.com/el/greece-7-χαρακτηριστικά-μιας-καλής-τροφής-κ/ . Καλό θα ήταν να ανεβάσεις λίγο το budjet για κάτι πιο ποιοτικό. Γενικά ψάξου λίγο για τα συστατικά που έχουν οι τροφούλες, έχει και ενα πολύ ωραιο topic εδω στο φορουμ σχετικά με αυτό. http://www.dogforum.gr/community/threads/Τα-συστατικά-των-ξηρών-τροφών.748/
 
  • Like
Reactions: Iguanna


elenclever5

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
64
24
27
Από ότι έχω ακούσει από την αδελφή μου (26 χρονών) που έχει σκύλο δεν είναι καθόλου ικανοποιιμένη με αυτή τη τροφή και στο κάτω κάτω υπάρχουν πολύυυυυυυ καλύτερες. Ας πούμε αυτή που χρεισιμοποιώ εγώ. Και το σκυλί μου αλλά και εγώ έχουμε μείνει απολύτως ικανοποιημένοι από την τροφή Sam's Field. Περιέχει κοτόπουλο, καρότα, καλαμπόκι και άλλα πολλά!!!! Είναι από τις καλύτερες ξηρά τροφές. Δοκίμασέ την στο σκύλο σου και πες μας!!!
 
  • Like
Reactions: Iguanna




ॐPsyFamॐ

Member
16 Σεπτεμβρίου 2016
8
1
29
παιδια μολις μου προτειναν μια τροφη picart select λεγεται..απο λιγο που κοιταξα ειναι σχετικα φθηνη..τι εχετε να πειτε? την εχει δοκιμασει κανεις?
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
σου προτείνω αυτήν: http://www.petshop88.gr/σκύλοι/ξηρά...ic/natura-diet-puppy-junior-500gr-1957-detail

Ίδια τιμή περίπου με την picart και τουλάχιστον δεν έχει καλαμπόκι.
Φέτος τάιζα με αυτήν τα κουτάβια μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη - ούτε διάρροιες ούτε πολλά κόπρανα και την έτρωγαν με φοβερή όρεξη. Επίσης και το τρίχωμα τους μου άρεσε πολύ.