Ποιο pet eshop χρησιμοποιείτε;


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Γεια σας,

Ήθελα να ρωτήσω όσους από εσας προτιμάτε ηλεκτρονικές αγορές, ποιο pet shop προτιμάτε και γιατί; Εάν ειστε ευχαριστημένοι από προσωπική εμπειρία με συγκεκριμένα μαγαζιά και γιατί; Λόγος γρηγορης εξυπηρέτησης; Σχέση ποιότητας- τιμής; Μεγάλη ποικιλία; Ψάχνω να βρω ένα Eshop και για την επιπλέον προίκα του Μαξ αλλά και για τροφές - πράγματα αναλώσιμα που θα χρειάζομαι συχνά.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Όποιο έχει τα προϊόντα που θέλω :giggle:

Προτίμηση έχω στο petshop88 αλλά δεν έχει όλα-όλα όσα θέλω οπότε παίζω. Έχει πάντως πολύ μεγάλη ποικιλία κ απ'τις καλύτερες τιμές. Αν όχι τις καλύτερες. Και είναι γενικά σωστοί σε όλα κ γρήγοροι. Πολύ εξυπηρετικό τηλ. κέντρο*. Πρόσφατα έκανα παραγγελία κ σε χωριό που είναι δύσκολη η φάση γενικά με τις παραδόσεις κ με προειδοποίησαν ότι θα χει καθυστέρηση λόγω φόρτου. Ούτε καν, από μεριάς τους δεν καθυστέρησαν καθόλου.

Συχνά παίρνω από agrovet γιατί έχει όλη τη σειρά των συμπληρωμάτων που δίνω. Τρομερό τηλ. κέντρο*, μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Κ ποικιλία. Λίιιγο πιο ακριβό από το πάνω. Μου τη σπάει αφάνταστα όμως αυτός που κάνει delivery (είναι στην πόλη μου, σε μας τα φέρνει δικός τους άνθρωπος, δεν τα δίνουν κούριερ εντός) γιατί δεν έχει τηρήσει ούτε μισή φορά τις σημειώσεις για τις μέρες/ώρες παράδοσης. Ούτε μισή ρε! Πάντα, όοποτε με βρίσκει, κατά τύχη με βρίσκει [/mini vent].

*Και στα δύο, τα παιδιά στο τηλέφωνο κανονίζουν κ τις παραγγελίες. Είτε πάρεις εσύ είτε πάρουν αυτοί αν υπάρχει κάποιο θέμα πάντα βρίσκουν λύσεις κ εξυπηρετούν άψογα.

Αυτά πιο πολύ για τα καθημερινά. Έχω πάρει κ άλλα πράγματα (όχι τροφές) από διάφορα γνωστά eshop κατά καιρούς (π.χ. zooplus), δεν είχα παράπονο ποτέ.
 
  • Like
Reactions: MaxtheLabrador


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις , θα τα δοκιμάσω και τα 2 σήμερα ή αύριο. Κάτι αλλο αν ξέρεις (βέβαια αν μένεις σε χωριό μπορεί να μην έχει τύχει να σε βολέψει) , η πιο ‘γνωστη’ πράσινη αλυσίδα που έχουμε στην Ελλάδα , έχει καλή ποικιλία σε πράγματα τύπου παιχνίδια, σαμαράκια, αξεσουάρ κτλ ; ή να μην δοκιμάσω καν; Γιατί εγώ μένω Αθηνα και τριγύρω μου σκέψου έχω 3 τέτοια μαγαζιά γι αυτό.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Εσείς που μένετε Αθήνα έχετε φοβερή ποικιλια :giggle:
Έχω παραγγείλει από το pets&friends και από το just4pets..πολύ ευχαριστημένη.κ από pet cityεπίσης..κανένα πρόβλημα γενικώς..
 
  • Like
Reactions: MaxtheLabrador


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Pawse,έχουν 3 μαγαζιά στην Αθήνα. Πολύ εξυπηρετικοί και γνωστες. Ελλειπής ιστοσελίδα όμως. Εγώ πάω και παίρνω από εκεί. Έχουν Πειραιά Καλλιθέα και Χαλάνδρι ή Χαϊδάρι δε θυμάμαι. Αλλά και από το σαητ κάτι βλέπεις. Ντελιβερι αψογο κατόπιν συνεννόησης.

Pets&friends πολύ μεγάλη γκάμα. Αλλά από εκεί παίρνω μόνο κέρατο ελαφιού. Μακράν η καλύτερη εταιρεία Cervus elaphus και κρατάει 2 μήνες ενώ τα άλλα δε κρατούσαν ούτε εβδομάδα. Για το ντελιβερι τους άψογο.

Αλλά γενικά πλέον το χω πάρει με τα πόδια γύρω γύρω όλοι. Απο άλλου λιχουδιες,από αλλού μπισκότα αλλού χρησιμοποιώ απλά το Σκρουτζ.

Barf market έχει πολλά ωραία πραγματακια με πολύ καλή συνεννόηση στο ντελιβερι.

Petpanic petshop88 κλπ μεγάλες γκαμες καλές τιμές χωρίς να συναντάω κάποια δυσκολία ή να έχω κάποιο παράπονο.

Αλλά το pawse δε το αλλάζω :ROFLMAO:
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Επίσης έχει κ ωραίες μπουτίκ που αν εμένα εκει θα πήγαινα από κοντά :love:
Έχετε πολύ ωραία μαγαζιά
 
  • Like
Reactions: MaxtheLabrador






MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Σας ευχαριστώ παρά πολυ ολουσ για τις προτάσεις σας, σταδιακά θα τις δοκιμάσω όλες! Επισης ένα σαιτ που μου κίνησε το ενδιαφέρον και πιθανά να παραγγειλω είναι το tiny paws , δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει και κάποιος από εδώ μέσα
 
  • Love
Reactions: Mava


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν σου τρέχουν από τα μπατζάκια, ψώνισε απ' όλα. Οτι σου γυαλίσει.
Αν δεν σου τρέχουν από τα μπατζάκια, μην τα σπαταλάς σε άχρηστα πράγματα.
Σε βάθος χρόνου, μόλις σου περάσει ο αρχικός ενθουσιασμός, θα δεις τι πραγματικά
χρειάζεσαι.
Τροφή, θα έλεγα καλύτερα, να ενισχύσεις το μαγαζάκι της γειτονιάς σου.
Καλά τα e-shop αλλά απρόσωπα. Αλλιώς σε εξυπηρετεί (συνήθως) αυτός με τον οποίο αποκτάς σχέσεις σχετικά εμπιστοσύνης και ίσως γίνετε και φίλοι στο τέλος.
Απέφυγε την γνωστή πράσινη αλυσίδα. Κάποτε πούλαγαν φουλ, ζώα στην βιτρίνα.
Τώρα υπάρχουν ενδοιασμοί.
Η "σωστή" απάντηση γενικά είναι: Αυτό, στο οποίο θα βρω, αυτό που ψάχνω.
 
  • Like
Reactions: MaxtheLabrador


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Αν σου τρέχουν από τα μπατζάκια, ψώνισε απ' όλα. Οτι σου γυαλίσει.
Αν δεν σου τρέχουν από τα μπατζάκια, μην τα σπαταλάς σε άχρηστα πράγματα.
Σε βάθος χρόνου, μόλις σου περάσει ο αρχικός ενθουσιασμός, θα δεις τι πραγματικά
χρειάζεσαι.
Τροφή, θα έλεγα καλύτερα, να ενισχύσεις το μαγαζάκι της γειτονιάς σου.
Καλά τα e-shop αλλά απρόσωπα. Αλλιώς σε εξυπηρετεί (συνήθως) αυτός με τον οποίο αποκτάς σχέσεις σχετικά εμπιστοσύνης και ίσως γίνετε και φίλοι στο τέλος.
Απέφυγε την γνωστή πράσινη αλυσίδα. Κάποτε πούλαγαν φουλ, ζώα στην βιτρίνα.
Τώρα υπάρχουν ενδοιασμοί.
Η "σωστή" απάντηση γενικά είναι: Αυτό, στο οποίο θα βρω, αυτό που ψάχνω.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν είναι οικονομικό το ζήτημα μου από που να (πρωτο)διαλέξω, απλά πιο πολυ για να ξέρω και τι εμπειρίες έχετε από τα μαγαζιά που χρησιμοποιείτε! Θα προσπαθήσω ομως να βρω και πιο συνοικιακά μαγαζάκια
 
  • Like
Reactions: mareco