Ποτίστρα-σιντριβάνι


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Την παράγγειλα μόλις και θα τη στείλουν, λέει, αύριο. Ελπίζω να έρθει το γρηγορότερο διότι το Μουφ τώρα έρχεται στο μπάνιο όταν κάνω ντους, παραμερίζει λίγο την κουρτίνα και προσπαθεί να αρπάξει σταγόνες νερού που πέφτουν!! Ευτυχώς δεν πίνει από την τουαλέττα διότι μιλάμε τώρα για πολύ σοφιστικέ Μουφ που αποφεύγει κιόλας τα δηλητήρια όπως μπλε νερό, μπλε καταρράκτες, αρωματικά διάφορα και χλωρίνες.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ήρθε μόλις το συντριβάνι, το ξέπλυνα, το έστησα και ορίστε πώς φαντάζει μεταξύ μικροαστικού μπουφέ με πορσελάνες και γυαλικά και μικροαστικής τραπεζαρίας:



Δυστυχώς μόνο εκεί είχε πρίζα, αλλά το Μουφ ήπιε ένα σωρό νερό από το τρεχούμενο, ο θόρυβος που κάνει είναι ελάχιστος, μ' αρέσει να ακούω το νερό και γενικώς μ' αρέσει το όλον. Μας στείλανε δώρο ένα ασορτί μπωλ για να τρώει το Μουφ και τρία έξτρα φίλτρα. Δυστυχώς το Μουφ αρνήθηκε να ποζάρει πίνοντας διότι θέλει να ξαναβγούμε βόλτα και ξέρει ότι θα φύγω μετά μόνη μου για το πανεπιστήμιο, οπότε δεν τρελλαίνεται δια το όλον. Όταν θα ξεκακιώσει και θα είναι ήσυχο ότι γύρισα οριστικά γι' απόψε θα προσπαθήσω να βγάλω κι άλλη φωτογραφία.

Υ.Γ. Τα άσπρα καλώδια είναι από τα ρομποτάκια που φορτώνουν τις μπαταρίες τους. Και το καφέ βγαλμένο καλώδιο από τον κοτίσιο μικροαστικό φωτισμό των γυαλικών και πορσελανών διότι όλα κι όλα: αν δεν είμαστε τελείως καρακιτσαρία εδώ μέσα θα πάθουμε εγκεφαλικό....
 
Last edited:


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Α ωραίο πρέπει να είναι.. Ελπίζω να χαρεί το μουφ και να μην καραδοκεί στο ψυγείο..
Και εμενα μου αρέσει ο ήχος του τρεχούμενου νερού, αλλά πολύ διουρητικός είναι.. ;)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Συγνώμη τώρα (ναι, το ξέρω είμαι στριμμενη, και αφού μου'χει βγει το όνομα, ας μου βγει και το μάτι), αλλά είναι πράμα αυτό να το'χεις στο σαλόνι σου??!!

Ασε που θα τρέχεις συνέχεια για κατούρημα με τα τρεχούμενα νερά όλη την ώρα μες στο αυτί σου.....

Μπωλάκι στην κουζίνα και πολύ του πέφτει!:D
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Φυσικά. Προσθέτει στο κιτς.:p:p:D:D:D Άλλωστε έχω μοντέρνο αμερικανικό σπίτι όπου η σαλοτραπεζαρία και η κουζίνα είναι ένα τεράστιο δωμάτιο ειδικά διαμορφωμένο και με cathedral ceilings!!:eek::eek: Άρα το συντριβάνι είναι στο σωστό χώρο, απλώς στη λάθος γωνία. Και οι δυο πιο βολικές πρίζες είναι δυστυχώς στη γωνία της τραπεζαρίας.:(

Δεν καταλαβαίνω την εντύπωση που σας δημιουργήθηκε σχετικά με το κατούρημα.:confused: Δεν παρατήρησα καμιά αύξηση αυτού ούτε στο Μουφ ούτε στην αφεντιά μου.:paja1::maria:
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Συγνώμη τώρα (ναι, το ξέρω είμαι στριμμενη, και αφού μου'χει βγει το όνομα, ας μου βγει και το μάτι), αλλά είναι πράμα αυτό να το'χεις στο σαλόνι σου??!!

Ασε που θα τρέχεις συνέχεια για κατούρημα με τα τρεχούμενα νερά όλη την ώρα μες στο αυτί σου.....
Και μονο που το βλέπω μου' ρχεται να παω τουαλέτα!

Μια φορα έκανα το λάθος κι έβαλα στο σαλονι μια συσκευη που μου έφεραν δώρο για καλο φενγκ σουι (μπουρδεεεεες).
Τσιρ τσιρ τσιρ όλο το βράδυ (ακουγόταν μεχρι την κρεββατοκάμαρα το ρημαδι, μη χασει το φενγκ σουι της κι αυτη ) νόμιζα ότι έχω παθει ουρολοιμοξη απο το πολύ κατούρημα!
Να μου λείπει το βύσσινο!
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Και μονο που το βλέπω μου' ρχεται να παω τουαλέτα!

Μια φορα έκανα το λάθος κι έβαλα στο σαλονι μια συσκευη που μου έφεραν δώρο για καλο φενγκ σουι (μπουρδεεεεες).
Τσιρ τσιρ τσιρ όλο το βράδυ (ακουγόταν μεχρι την κρεββατοκάμαρα το ρημαδι, μη χασει το φενγκ σουι της κι αυτη ) νόμιζα ότι έχω παθει ουρολοιμοξη απο το πολύ κατούρημα!
Να μου λείπει το βύσσινο!
Εγώ πάλι με μια τέτοια συσκευή που μου έκαναν δώρο, συνεχώς ξεχνιόμουν από που έρχεται ο ήχος και έτρεχα να δω ποια βρύση άφησα ανοιχτή...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Εγώ πάντω ούτε στην τουαλέττα τρέχω, ούτε βρύση νομίζω ότι ξέχασα ανοιχτή. Και το Μουφ πίνει νερό αβέρτα. Σταμάτησε μάλιστα να με κοιτάζει παρακαλεστά όταν πάω στο ψυγείο αφού με βλέπει να πίνω νερό και τρέχει κατευθείαν στο συντριβανάκι του. Για το Μουφ καλύτερο και από το κρύο νερό από το ψυγείο είναι το τρεχούμενο νερό. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στον έβδομο ουρανό.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Ενδεχομένως να μην κάνει τόσο θόρυβο όσο αυτά τα διακοσμητικά για το φενγκ σούϊ.... αυτό πάντως που είχα εγώ... στο τέλος το έβγαλα από την πρίζα.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Εγώ πάντω ούτε στην τουαλέττα τρέχω, ούτε βρύση νομίζω ότι ξέχασα ανοιχτή. Και το Μουφ πίνει νερό αβέρτα. Σταμάτησε μάλιστα να με κοιτάζει παρακαλεστά όταν πάω στο ψυγείο αφού με βλέπει να πίνω νερό και τρέχει κατευθείαν στο συντριβανάκι του. Για το Μουφ καλύτερο και από το κρύο νερό από το ψυγείο είναι το τρεχούμενο νερό. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στον έβδομο ουρανό.
Σταμάτησε το Μουφ να παρακαλάει όταν ανοίγεις το ψυγείο;;;;;;
Ακόμα και αν έχει μπιφτεκάκια με μανιτάρια σωτέ μέσα;;; ;) ;) :)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αυτή τη στιγμή το ψυγείο δεν έχει μπιφτέκια με μανιτάρια σωτέ και ελβετικό τυρί. Εξάλλου ξέρει πότε πάω απλώς για νερό και ερχόταν μέχρι προ τινος και παρακαλούσε γλυφόμενο. Με το συντριβάνι σταμάτησε αμέσως μάλλον συμπεραίνοντας ότι το νερό έχει καλύτερη γεύση όταν πέφτει. Όντως πίνει συνέχεια και πολύ.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Λοιπόν, μεγάλη επιτυχία το συντριβάνι!! Καταρχήν το Μουφ πίνει περί τα δυο με δυόμισυ γαλόνια νερό ανά διήμερο, άρα το νερό το αλλάζω πολύ συχνότερα. Παλιά δεν έπινε τόσο πολύ ενώ τώρα το ευχαριστιέται και το πίνει πάντα τρεχούμενο από τη βρύση του συντριβανιού. Επιπλέον μου ήρθε σήμερα και ο λογαριασμός ηλεκτρικού και ήταν πολύ χαμηλός, άρα η κατανάλωσή του είναι αμελητέα. Έπρεπε να του το είχα αγοράσει εδώ και πολύ καιρό και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τελικά το Μουφ άλλαξε γνώμη για την ποτίστρα-συντριβάνι. Δεν θέλει να το βλέπει. Τώρα θέλει να του βάζω παγωμένο νερό σε μετάλλινο μπωλ από ανοξείδωτο ατσάλι. Όταν ζεσταθεί, έρχεται και μου γκρινιάζει να του το αλλάξω και να βάλω παγωμένο. Έτσι και το έχουν πιει όλο, το βαράει κάτω για να έρθω και αν δεν τσακιστώ, το αναποδογυρίζει κιόλας.

Οπότε μετάλλινο μπωλ είναι το μόνο που θέλουν και οι δυο.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3