Πρόβλημα διάρροιας


sofikaa

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2007
53
0
Ersefyril για 3 μέρες και για άλλες 7 flagyl...Μακάρι να το είχα κάνει....8 μήνες ταλαιπωρήθηκε η μικρή μου.... :oops:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Καλημερα!
ρε παιδια απο εχ8ες το ξημερωμα η Χιονα κανει διαρροια. δεν εδωσα σημασια,λεω καμια βλακιτσα θα εφαγε παλι κ τη πηραξε. συνεχισαμε το φαγητο της κανονικα και συνεχιζει διαρροια μεχρι σημερα.α!εχθες εβρασα σκετο ρυζι να φαει αλλα εφαγε ποοολυ λιγο.
η διαρροια με τη περιοδο να υποθεσω δεν εχει ν κανει σωστα?
ειναι και νυστικη απο εχθες το βραδυ.αποψε με σηκωσε στις 4μιση για να βγει εξω,δεν κρατιοτανε.
γραφω σημερα,μολις γυρισω θα παρω κτηνιατρο.
(εφαγε λιγο σαλαμι αερος προχθες το βραδυ!να τη πειραξε αυτο????ημαρτον!δεν της εδωσα μισο κιλο,ουτε μιση μπουκια!) :(
 


RozaFan

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
84
0
φγητά που προορίζονται για ανθρώπους πχ σαλάμι αέρος, να μην δίνεις στο σκυλί σου. Όλα αυτά τα φαγητά περιέχουν πολλά μπαχαρικά και αλάτια, μόνο κακό κάνεις στο σκυλί
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
nikos_x said:
η διαρροια με τη περιοδο να υποθεσω δεν εχει ν κανει σωστα?
(
Για την ακρίβεια, σε μερικές γυναίκες έχει και παραέχει σχέση! Τώρα για τις σκυλίτσες δε γνωρίζω να σου πω. Ο γιατρός τι είπε?
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
νικο το πασχα που ηρθε περιοδος στη luna μετα ξεκινησε και διαρροια ....δεν ηξερα τι να πρωτομαζεψω :shock:
κρατησε για 1 εβδομαδα το ολο σκηνικο φυσικα πηγαμε κτηνιατρο καναμε εξετασεις και μας εδωσε flagyl και την κλασικη διατροφη :!:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
παιδια πηγα κτηνιατρο ,πριν λιγο γυρισα και απο φαρμακειο.
μ ειπε για 4-7 μερες καψουλες imodium,και 7-10 μερες flagyl.+φαγητο να τρωει κοτοπουλο με ρυζι νεροβραστο χωρις λιπος-πετσες.
ρωτησα αν ειναι κατι σοβαρο κ μ ειπε πιθανοτατα καποιο κρυωμα ή κατι τη πειραξε.

φγητά που προορίζονται για ανθρώπους πχ σαλάμι αέρος, να μην δίνεις στο σκυλί σου. Όλα αυτά τα φαγητά περιέχουν πολλά μπαχαρικά και αλάτια, μόνο κακό κάνεις στο σκυλί
τοσο τραγικο ειναι???δεν εδωσα ποσοτητα!εκοψα λιγο απτη μπουκια μ (πολυ λιγο!!!) και της το εδωσα!ηταν τοσο μικρο π δεν το μασισε καν!να προκαλεσει κατι τετοιο?... :?

με τη περιοδο δεν μ το συσχετισε ο γιατρος.ειπε αν κανει εμαιτους και χειροτερεψει να τη παω εκει.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Σου ειπε imodium!! :shock:

Εμενα παντως ο δικος μου μου λεει ερσεφουριλ..

Την πρωτη μερα να μην φαει τιποτα και ενα ερσεφουριλ πρωι και βραδυ εως οτου να φτιαξει..

για κοιτα το γιατι το imodium ειναι πολυ βαρυ..
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
τι ν πω...ιμοντιουμ ειπε.
εγραψε 2 καψουλες την ημερα,αλλα μολις δω οτι ελεγχει τη διαρροια ο οργανισμος της να τη κανω μια. :? :? :?
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Παντως και για τους ανθρωπους ειναι βαρυ το immodium ... αλλα ο κτηνιατρος κατι παραπανω θα ξερει :roll:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
(εφαγε λιγο σαλαμι αερος προχθες το βραδυ!να τη πειραξε αυτο????
θα μπορουσε να παθει πολυ χειροτερα στο στομαχι της..ειδικα αν ηταν και καυτερο..



Εγω επιμενω να το κοιταξεις για το ιμοντιουμ...

Αρχισε με το ερσεφουριλ και αν δεν περασει σε μια μερα τοτε δωσε της το (αν και εγω δεν θα εδινα..ο κτηνιατρος μου μου εχει πει ρητα οχι ιμοντιουμ ειναι πολυ βαρυ για σκυλια..)

Αλλωστε με κατι πιο ελαφρυ δεν εχεις να φοβασαι ,με πιο βαρυ ειναι το προβλημα.. :wink:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
το ερσεφουριλ ειναι χαπι και αυτο???
αν φαω κραξιμο ομως π δεν ακολουθω οτι μ ειπε???να γινει χειροτερα δεν γινεται ετσι???
και ερσεφουριλ ποσο να δωσω???ειναι σχεδον 11κιλα η Χιονα.

ααα αν δωσω τη μιση καψουλα ιμοντιουμ??? :roll:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Εγω δινω ενα χαπακι για 8 κιλα πρωι και βραδυ εως οτου σταματησει..

Κοιτα δεν θελω να το παιξω γιατρος και γενικα δοσολογιες και υποδειξεις για φαρμακα να γινονται απο ιντερνετ ειναι απαραδεκτο ακομα και γιατρος να ειναι καποιος απο την στιγμη που δεν εχει δει το σκυλι για να κανει διαγνωση..
Εγω σου μετεφερα τι μου ειπε ο δικος μου γιατρος..και τι κανω εγω 2 χρονια που εχω τον δικο μου..
Απο εκει και περα μπορεις να τον ρωτησεις την γνωμη του κτηνιατρου σου για το ερσεφουριλ..
Εδω ανταλαγη πληροφοριων κανουμε..οχι διαγνωση...
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ε ναι ενοειται αυτο!

και τι ν του πω???γιατρε ξερετε βαρυ το χαπι π μ δωσατε ,εμαθα για ενα αλλο.
δεν ειναι σαν να τον αμφισβητω? :oops: ...ισως ειναι κουλο π σκευτομαι ετσι αλλα...
να της τα δωσω σημερα και αν συνεχιζει και αυριο να τον παρω να του το πω???θα παθει κατι με 2 καψουλες?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Εγω μεχρι εκει φτανω..

Αλλα γενικα καλο ειναι να μην ειμαστε και προβατα γενικα στους γιατρους..,ουτε για τους ανθρωπους, ουτε για τα σκυλια..
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
θα της δωσω και το βραδυ ,αυριο αν δεν σταματησει θα παρω τηλ το πρωι να πω για ερσεφουριλ.
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Προσωπικά το θεωρώ υπερβολικό ένα τόσο δα κομματακι σαλάμι να κάνει διάρροια διαρκείας..άλλες και άλλες βλακειούλες τρώνε και δεν παθαίνουν κάτι.
Περαστικά σας!!
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ευχαριστουμε Βασω! τωρα θα πεσει και μπουκωμα με ρυζι κ κοτοπουλο!να ξημερωσει καλα η μερα μας... :!:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Εγώ θα ακολουθούσα ευλαβικά την φαρμακευτική αγωγή που σύστησε ο κτηνίατρος (γιατρός είναι, κάτι παραπάνω ξέρει) και δίαιτα με το γνωστό κοτοπουλοριζο. Περαστικά στη Χιονα! :D
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ευχαριστουμε ROTTIE!
θα συνεχισω την αγωγη...και αν σε 2μερες δεν σταματησει θα ξαναπαω.