Πρόβλημα διάρροιας


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Η πλακα ειναι οτι ολοι τους γιατρους μας ακουμε και πολλες φορες οι αποψεις αντικρουονται του ενος και του αλλου..

Kατα την ταπεινη μου γνωμη , ευλαβικά να μην ακούς καμια άποψη εκτος και αν τον γιατρό σου τον έχεις χρονια και τον εμπιστεύεσαι απόλυτα..(πόσες περιπτώσεις γιατρών που κάναν λάθοι..,νοσοκομεία που σου δώσαν σε μαύρη σακούλα από το πουθενά το σκυλί σου..,περιπτώσεις που έχουμε ακούσει και εδώ...)
Μια πληροφορία γίνεται πολλές φορες παραπληροφόρηση πολύ εύκολα..
Αλλωστε εμείς εδώ από εμπειρίες μας λέμε οπου μας τα έχουν πει οι γιατροί μας..
Σε άλλον λένε κοτοπουλακι με ρύζι,σε άλλον να μην φάει μια μέρα και να πάρει ερσεφουριλ και φλατζιλ ,σε σένα ιμοντιουμ...,να ψαχνόμαστε δεν είναι κακό...,να ακούμε πιστα ότι μας λένε είναι..
Eιναι πολύ σημαντικό να χρησιμοποιούμε το internet έτσι ώστε να μας βάζει να σκεφτόμαστε παραπάνω ,δείχνοντας μας κι άλλους δρόμους όπου μπορεί να τους απορρίψουμε η όχι..
Σε καμια περίπτωση ομως δεν αντικαθιστά τον γιατρό..

p.s. εμενα μου εχει κανει διαρροια με μονο μια φετα ψωμι... :wink:


Περαστικα :D
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
εχεις δικιο.
αλλα πειραματιζεσαι.μακαρι να μπορουσα να ξερω εγω τι ν δωσω και τι ν κανω αλλα...θα δειξει!!!! :D


σε ευχαριστω για τις ευχες!
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Kango συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τους γιατρούς!

Και εμένα μπορεί να φάει κάτι και να κάνει διάρροια αλλά για μια μέρα όχι για καιρό και να μην κρατιέται κιόλας.. Ποτέ δεν ξέρεις όμως!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το σωστό είναι να κανεις ότι σου λέει ο γιατρός σου..φυσικά αν ακούς τον έναν και τον άλλον εδώ μέσα πειραματίζεσαι..για αυτό όταν με ρώτησες αν θα πειράξει τις δυο φορες δεν το χαπάκι δεν σου απάντησα..
και για αυτό τον λόγο τονίζω ότι στην ουσία κανεις δεν είναι σε θέση εδώ μέσα να σου πει το καλύτερο αφού ο καθένας στην ουσία ακούει τον γιατρό του..
με όλες τις τεχνικές που έχουμε μιλήσει εδώ μέσα για διάρροια σχεδόν πάντα περνάει και με τον έναν και με τον άλλον τρόπο..
Aπλά επειδή έχει τυχη να τον ρωτήσω τον δικό μου για το ιμοντιουμ και μου έχει δώσει μια απάντηση ,θεώρησα καλο να σου το πω.. αλλα σε καμια περίπτωση να μην σου υποδείξω τι αγωγή θα ακολουθήσεις..
αλλα προληπτικα και μονο αν θελεις να τον ρωτήσεις.. :wink:

δεν πιστευω να ειναι κατι κακο..,ολα θα πανε καλα!! :D :D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
vaso said:
Kango συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τους γιατρούς!

Και εμένα μπορεί να φάει κάτι και να κάνει διάρροια αλλά για μια μέρα όχι για καιρό και να μην κρατιέται κιόλας.. Ποτέ δεν ξέρεις όμως!
ναι..καλο ειναι να ειμαστε επιφυλαχτικοι..ποτε δεν ξερεις..!!!
απλα εχω την αισθηση οτι αν δωσω στον δικο μου σαλαμακι θα τον παει.. ετσι για καμια εβδομαδα..
Αλλα τωρα τι να λεμε..αερολογιες..ο γιατρος εχει τον πανω λογο..οταν το ξαναλεω η ιστορια μας εχει κανει να τον εμπιστευομαστε..
αλλα ας εχουμε και τα ματια μας δεκατεσερα..ποτε δεν ξερεις.. :wink: :D
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
τερμα διαρροια απο εχθες το βραδακι μεχρι σημερα...βασικα το θεμα ''κακα'' τερμα γενικα απο εχθες...δεν εχει κανει τπτ!και εχει φαει ρυζακι κ μια φρυγανια... :? τα χωνεψε ολα??? :roll:
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
To "τερμα κακα" ειναι η επιδραση του immodium. To κανει και στους ανθρωπους αυτο :?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
α καλα...ωρες ειναι τωρα να στουμπωσει κ να τρεχω παλι!!!(μουαχαχαχα)
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
για το στουμπωμα ακτινιδια και κορομηλα απτην αυλη μας!!(αυτα τρωει κ η γιαγια...ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ)

αντε να ερθει στα ισια της...αφηστε π δεν ζυγωνει και το ρυζι..νυστικο καθεται το ζαβο...
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Δώσε της κοτοπουλάκι η κιμά με ρύζι.....και θα δείς πως θα το φάει!:wink: Τι είναι, άνθρωπος να τρώει σκέτο λαπά; :D
 




Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
μήπως να μην της έδινε τίποτα φαγώσιμο για 1 μέρα;
Και μετά εάν εξακολουθεί το πρόβλημα,΄ξανά ρύζι με κοτόπουλο;

Τα σκυλιά όταν δεν είναι καλά, δεν τρώνε απο μόνα τους..
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Ασε Milou μιλάμε για σκυλί-περίπτωση! :?
Νομίζω ότι ο Νίκος τα έχει δοκιμάσει όλα!
Θα σου πει και ο ίδιος!
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Χαιρετω!
Μιλου,
οπως σ ειπε και η Βασω,τα εχω δοκιμασει ολα εκτος απο μπαρφ(κ δεν προκειται για πολλους λογους).απο ξηρες ,μαγειρευτα ,συνδιασμενα και μη,και παλι ειναι σαν ''τυλιγαδι'' π λεμε στα μερη μου(δλδ λιγοφαγη,δυσκολη κ μιζερη).το μονο π τρωει ειναι η κονσερβα+κανει σαν τρελη να αρπαξει φαγητο δικο μας αλλα δεν της δινω.
διαρροια δεν κανει πια,κανει μονο σφιχτα απτο πρωι,δλδ 2 φορες π τ εκανε,και της ειχα δωσει νεροβραστα μακαρονια με λιγη κονσερβα ισα για μυρωδια.το κιμα με το ρυζι το εφαγε η αδεσποτη.η δικια μ δεν το ζυγωσε...ετσι π λετε...αποτι το κοβω,θα καταληξω με κονσερβες(ναι ναι ναι σαπια,junk food..αλλα μενει νυστικη και χανει και αιμα αυτη τη περιοδο κ δεν το θελω).και σιγα σιγα 8α τη ξαναβαλω στο μαγειρευτο και θα προσπαθησω αργοοοοοοτερα και καμια ευπεπτη ξηρα... :D
 




Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Δεν είσαι περίεργος να δείς πως θα αντιδράσει άμα της δώσεις ένα μπούτι κοτόπουλου ωμό;; Η κιμά;;;;;
Ο δικός μου εξαφανίζει το περιεχόμενο του πιάτου σε 5' ενώ με την κροκέτα κάναμε ωωωωρες ατελείωτες!!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Θα παρακαλέσω να μην βγαίνουμε εκτός θέματος. Για τα θέματα διατροφής υπάρχει σχετική ενότητα. :wink: :D
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Για να ταισω μπαρφ θα πρεπει να ασχοληθω πολυ,πραγμα π δεν μπορω να κανω τωρα.επισης δεν μπορω να πω στη μανα μ ,παρε μ μοσχαρι για τη Χιονα γτ θα με κρεμασει και εμενα και τη σκυλα στη καρυδια εξω( :lol: ).
της ειχα δωσει λιγο κιμα ωμο και το εξαφανισε.δεν μπορω ομως να ταιζω μονο ωμα.δεν γινεται και δεν βολευει. ξηρα,δεν μας παει καλα.αρα θα ταιζω κονσερβα π της αρεσει,και θα βαζω και κατσαρολα με κιμα και λαχανικα.πολυ μ ειπαν οτι μετα τη περιοδο τα σκυλια τους αρχισαν να τρωνε τα παντα,οπως και μετα τ στειρωση.δεν ξερω...παντως οσο χανει αιμα θα τρωει αυτο π της αρεσει κ μετα βλεπω.
α! το imodium φανηκε οντως δυνατο χαπι...απτο πρωτο εκοψε τη διαρροια...
EDIT: 1000 SORRY ROTTIE!!!ξεχαστηκαμε... :oops:
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Δεν νομίζω οτι βγαίνουμε εκτός.... η διάρροια έχει να κάνει και με το φαγητό του σκύλου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf