Πρόβλημα με Akita Inu


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Οπως ειπα θα το ψαξω το θεμα και το εκανα... Ο ανθρωπος που μου πουλησε το σκυλο ειναι σοβαρος οικογενειαρχης και λατρης της φυλης!! Και φοβερα φιλοζωος επισης... Το σκυλι ηταν ετσι λογω του οτι εκανε 10 κουταβια και ταλαιπωρηθηκε πολυ..... οποτε και λαθος τον κατηγορησα...Το σκυλι μου ειναι υγιεστατο... χωρις κανενα προβλημα πανεξυπνος και τα μικροπροβληματα συμπεριφορας ξεπεραστηκαν...Τωρα ειμαστε φοβερα υπακουοι και λατρευουμε την μαμα μας... Οποτε θα μου γινει μαθημα να μην κατηγορω κανεναν πριν ειμαι σιγουρη.... Ετσι ληγω την κουβεντα αυτη και ευχαριστω πολυ ολους οσους κρατησαν σε επιπεδο την συζητηση αυτη!!!!!
Εδω ενας ολοκληρος λαος εχαψε το ''λεφτα υπαρχουν'' ....δε σε κατηγορω....
Ακριβως.

Τζαμπα οι 6 σελιδες ως συνηθως... τα κουφια κεφαλια δεν γεμιζουν ευκολα αν ποτε....
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Οπως ειπα θα το ψαξω το θεμα και το εκανα... Ο ανθρωπος που μου πουλησε το σκυλο ειναι σοβαρος οικογενειαρχης και λατρης της φυλης!! Και φοβερα φιλοζωος επισης... Το σκυλι ηταν ετσι λογω του οτι εκανε 10 κουταβια και ταλαιπωρηθηκε πολυ.....
Πόσα ακριβώς χρήματα σου πήρε είπαμε?

Το σοβαρός οικογενειάρχης είναι άσχετο! Το λάτρης της φυλής και το φοβερά φιλόζωος από τη στιγμή που έκανε γέννα η σκυλα του εμενα μου δείχνει... άλλα λόγια να αγαπιόμαστε!

Να σου ζήσει ο κούταβος και να έχετε μια υπέροχη ζωή μαζι.
 
Last edited:








George.Akita

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2011
73
5
Greece
Ενταξει το θεμα εληξε ο καθενας μπορει να βγαλει αποψη απο οσα εχουνε γραφτει . Υγεια να εχει το σκυλι και τα υπολοιπα οπως ειπα ειναι λεπτομεριες ...
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
και εγω παιδια πηρα απο ιδιωτη ακιτα ειδα μανα και πατερα τα σκυλια ηταν υγιεστατα και μου εχει βγει και υπακουος φουλ και δεν ει ναι καθολου επιθετικος και απο ασθενειεσ δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο ...και τα χαρακτιριστικα του ειναι ακριβως στα προτυπα τις φυλης...αμα εισαι λιγο ενημερομενος μπορεις να τα αποφυγεις τα παραπανω νομιζω...
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
και αμα εισαι λιγο ενημερωμενος παραπανω αποφευγεις και τους ιδιωτες που λες οτι πηρες το σκυλακι σου:cool:
το οτι δεν σου εβγαλε κανενα προβλημα δεν εχει να πει οτι εκανες σωστα που πηρες σκυλακι απο ιδιωτη , απλα σημαινει οτι εισαι τυχερη , οπως και να εχει να τον χαιρεσαι
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
εχουν φαει κ κατι ηττες καποιοι που πηραν ακιτα απο σερβια και ουγγαρια με pedigree και τελικα ηταν ακιτα ινου με σιμπα ινου και μιλαω για συγκεκριμενη περιτωση φιλου μοθ που τα πηραμε μαζι κ ειναι μισος απο τον δικο μου ...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
εχουν φαει κ κατι ηττες καποιοι που πηραν ακιτα απο σερβια και ουγγαρια με pedigree και τελικα ηταν ακιτα ινου με σιμπα ινου και μιλαω για συγκεκριμενη περιτωση φιλου μοθ που τα πηραμε μαζι κ ειναι μισος απο τον δικο μου ...
Κάνε μου σε παρακαλώ πολύ την χάρη, να μην διαφημίζεις αγορά σκύλου από byb, γιατί αγριεύω κάπως.
Επίσης, άλλη μία χάρη. Να μην δημοσιεύεις ανακρίβειες περί pedigree και ημίαιμων σκύλων.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Μπραβο σου καλα τα λες...να μην ξεχασεις να το ζευγαρωσεις.Ειναι αδικο για ενα τετοιο σκυλι με αριστη μορφολογια και σωστο χαρακτηρα να μην δωσει απογονους.
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
Κάτι σκύλες με 10 και 12 κουτάβια που έχω δει παλιότερα ούτε ξεπουπουλιασμένες ήταν, ούτε τα πίσω τους πόδια έτρεμαν! Μάλιστα ήταν καλοθρεμμένες, υγιέστατες και αταλαιπώρητες! Οπότε να υποθέσω τί;;; Άραγε αν ο εν λόγω κύριος δεν ήταν λάτρης της φυλής, τί θα έκανε;;;

Αρχίζω να κατανοώ γιατί έχετε φρικάρει όλοι εδώ μέσα:cool:.... Χαλαρώστε γιατί τελικά τσάμπα εκνευρίζεστε....
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
εγω φιλε μου δεν εχω κανενα ζορι να το ζευγαρωσω...εσυ μαλλον δεν καταλαβες τι γινεται.εγω απλα σου ειπα οτι κ απο byb μπορει το σκυλι να ειναι υγιες ...τωρα< εσυ αμα θες να παρουμε ολοι σκυλια με pedigree και να πηγαινουμε σε εκθεσεισ αλλο αυτο...απο την στιγμη που ειναι υγιεις και ισσοροποιμενος ειχα μια σκασιλα για το pedigree που δεν λεγεται...
 


LARA

Active Member
15 Δεκεμβρίου 2009
25
0
Κάνε μου σε παρακαλώ πολύ την χάρη, να μην διαφημίζεις αγορά σκύλου από byb, γιατί αγριεύω κάπως.
Επίσης, άλλη μία χάρη. Να μην δημοσιεύεις ανακρίβειες περί pedigree και ημίαιμων σκύλων.
εγω πιστευω οτι τελικα ετσι οπως κανετε με την καθαροτητα των φυλων των σκυλιων σας να πατε να γραφτειτε στη χρυση αυγη καλιτερα. και γιατι εγω ναμη πιστεψω οτιολοι εσεις δεν εισαστε εκτροφεις και η ολη κουβεντα γινεται γιατι καποιιο σας χαλανε την σουπα να χρυσοπληρωνουμε ενα σκυλι
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Δεν υποχρεωνει κανεις να χρυσοπληρωσεις ενα σκυλι , αμα θες σκυλο εχει η ελλαδα πολλα αδεσποτα και δεν πληρωνεις και τιποτα ασε που παιζει να το βρεις και στο χρωμα και υψος που θες . Αν απο την αλλη θες καθαροαιμο σκυλο για τον αλφα βητα λογο , θα πρεπει να ξερεις που να πας και τι να κανεις
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
εγω φιλε μου δεν εχω κανενα ζορι να το ζευγαρωσω...εσυ μαλλον δεν καταλαβες τι γινεται.εγω απλα σου ειπα οτι κ απο byb μπορει το σκυλι να ειναι υγιες ...τωρα< εσυ αμα θες να παρουμε ολοι σκυλια με pedigree και να πηγαινουμε σε εκθεσεισ αλλο αυτο...απο την στιγμη που ειναι υγιεις και ισσοροποιμενος ειχα μια σκασιλα για το pedigree που δεν λεγεται...
Ετσι...από τέτοια άσχετα και κολλημένα μυαλά, όχι μόνο η κυνοφιλία και η φιλοζωία, αλλά τα πάντα μας, έχουν πιάσει πάτο. Και δεν προβλέπεται και να ξαναεπιπλεύσουν. Τουλάχιστον όχι γρήγορα. Οχι, μέχρι να εκλείψουν αυτά τα μυαλά. Γι'αυτό φτάνουμε κάθε τρεις και λίγο, στο απροχώρητο. Γιατί κάποιοι, κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. Πως θα είναι αυτοί καλά, κάνοντας ότι γουστάρουν, χωρίς να τους καίγεται καρφί, για το γενικότερο καλό. Σούπερρρρρρρρρρρρ

Φαντάζομαι θα 'σαι κι απ'αυτούς, που δεν μαζεύουν τα κακά του σκύλου τους, γιατί και γι'αυτό θα έχεις μια σκασίλα ε; που δεν λέγεται...

εγω πιστευω οτι τελικα ετσι οπως κανετε με την καθαροτητα των φυλων των σκυλιων σας να πατε να γραφτειτε στη χρυση αυγη καλιτερα. και γιατι εγω ναμη πιστεψω οτιολοι εσεις δεν εισαστε εκτροφεις και η ολη κουβεντα γινεται γιατι καποιιο σας χαλανε την σουπα να χρυσοπληρωνουμε ενα σκυλι
Πως με καταλαβαίνεις!!!!!!!!!!!!!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
εγω πιστευω οτι τελικα ετσι οπως κανετε με την καθαροτητα των φυλων των σκυλιων σας να πατε να γραφτειτε στη χρυση αυγη καλιτερα. και γιατι εγω ναμη πιστεψω οτιολοι εσεις δεν εισαστε εκτροφεις και η ολη κουβεντα γινεται γιατι καποιιο σας χαλανε την σουπα να χρυσοπληρωνουμε ενα σκυλι
ΛΕνε οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια...Να ενα παραδειγμα αμαθειας και αισχρο μαλιστα!Δεν μιλησε κανεις για"καθαροτητα" αλλα και να μιλησε,ναι ενα σκυλι χωρις pedigree δεν ειναι καθαροαιμο.Ειναι ημιαιμο γιατι πολυ απλα δεν ξερουμε την καθαροτητα των προγονων του.Αν μπορεις εσυ να μας αποδειξεις οτι ειναι καθαροαιμο επειδη μοιαζει με καθαροαιμο,τοτε εισαι μαγος...Ναι σωστα καταλαβες το κρυβουν οτι ειναι εκτροφεις...ειναι τοσο κακο πραγμα να ειναι καποιος συνειδητοποιημενος εκτροφεας που να νοιαζεται για την διατηρηση της φυλης οποτε καλυτερα να το κρατανε κρυφο..Ελεος lara.με τετοιες αποψεις εχουμε φτασει εκει που φτασαμε.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
εγω πιστευω οτι τελικα ετσι οπως κανετε με την καθαροτητα των φυλων των σκυλιων σας να πατε να γραφτειτε στη χρυση αυγη καλιτερα. και γιατι εγω ναμη πιστεψω οτιολοι εσεις δεν εισαστε εκτροφεις και η ολη κουβεντα γινεται γιατι καποιιο σας χαλανε την σουπα να χρυσοπληρωνουμε ενα σκυλι
Δε σε κατηγορω...Τοσα ξερεις τοσα λες...
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
εγω φιλε μου δεν εχω κανενα ζορι να το ζευγαρωσω...εσυ μαλλον δεν καταλαβες τι γινεται.εγω απλα σου ειπα οτι κ απο byb μπορει το σκυλι να ειναι υγιες ...τωρα< εσυ αμα θες να παρουμε ολοι σκυλια με pedigree και να πηγαινουμε σε εκθεσεισ αλλο αυτο...απο την στιγμη που ειναι υγιεις και ισσοροποιμενος ειχα μια σκασιλα για το pedigree που δεν λεγεται...
Μπορεις να προβλεψεις ποια θα ειναι η υγεια του σκυλου στο μελλον;Μαλλον οχι.Οταν ομως ενα σκυλος συνοδευεται απο pedigree μειωνονται κατακορυφα τα ποσοστα να σου εμφανισει καποια παθηση που να οφειλεται σε κληρονομικες ασθενειες.Αυτο γινεται μονο μεσα απο σωστη εκτροφη.Φυσικα υπαρχουν σκυλια που εχουν προβλημα υγειας και ειναι εκτροφικα.Οπως και υπαρχουν σκυλια που ειναι απο BYB και δεν ειχαν κανενα απολυτος προβλημα.Τωρα εαν θες σκυλο καποιας φυλης και εισαι διαθετιμενος να πληρωσεις κιολας για να τον αποκτησεις,εγω προσωπικα δε θα το επαιζα κορωνα η γραμματα και οτι κατσει.Και εδω που τα λεμε ο περισσοτερος κοσμος κοιταζει προς ιδιωτες για οικονομικους λογους.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Πόσα ακριβώς χρήματα σου πήρε είπαμε?

Το σοβαρός οικογενειάρχης είναι άσχετο! Το λάτρης της φυλής και το φοβερά φιλόζωος από τη στιγμή που έκανε γέννα η σκυλα του εμενα μου δείχνει... άλλα λόγια να αγαπιόμαστε!

Να σου ζήσει ο κούταβος και να έχετε μια υπέροχη ζωή μαζι.
Το οτι έβαλε κάποιος την σκύλα του να ζευγαρώσει δεν σημαίνει πως δεν είναι φιλόζωος, μπορεί απλά να είναι ανενημέρωτος
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf