Πρόβλημα με Akita Inu


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το οτι έβαλε κάποιος την σκύλα του να ζευγαρώσει δεν σημαίνει πως δεν είναι φιλόζωος, μπορεί απλά να είναι ανενημέρωτος
Ανενημέρωτος όποιος ενδιαφέρεται και αγαπά τα σκυλιά του???? Κακώς....
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Ανενημέρωτος όποιος ενδιαφέρεται και αγαπά τα σκυλιά του???? Κακώς....
Ξέρεις πόσους συμμαθητές και συνφοιτητές έχω και είχα που είναι φιλόζωοι και έχουν σκύλο και θέλουν να τον ζευγαρώσουν επειδή "είναι στην φύση των σκύλων"; Το οτι ζευγαρώνει κάποιος τον σκύλο του για μλενα δεν αποτελεί κριτήριο φιλοζωίας...
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Το οτι έβαλε κάποιος την σκύλα του να ζευγαρώσει δεν σημαίνει πως δεν είναι φιλόζωος, μπορεί απλά να είναι ανενημέρωτος
Τη δικαιολογία σου προσπαθώ να καταλάβω. Αυτό που μου λες δηλαδή ειναι καλό?
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Ξέρεις πόσους συμμαθητές και συνφοιτητές έχω και είχα που είναι φιλόζωοι και έχουν σκύλο και θέλουν να τον ζευγαρώσουν επειδή "είναι στην φύση των σκύλων"; Το οτι ζευγαρώνει κάποιος τον σκύλο του για μλενα δεν αποτελεί κριτήριο φιλοζωίας...
Το να πετάει κάποιος τα κουτάβια από αυτές τις γέννες στους κάδους των σκουπιδιών είναι κριτήριο φιλοζωίας? Ή όταν (υποτίθεται) οτι έχει καθαρόαιμο και τα πουλάει είναι επίσης κριτήριο φιλοζωίας?
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Τη δικαιολογία σου προσπαθώ να καταλάβω. Αυτό που μου λες δηλαδή ειναι καλό?
Δεν είπα αυτό. Εννοείται πως είναι κακό, αλλά αυτό δεν αναιρεί το οτι είναι φιλόζωος. Είναι διαφορετικά πράγματα
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Το να πετάει κάποιος τα κουτάβια από αυτές τις γέννες στους κάδους των σκουπιδιών είναι κριτήριο φιλοζωίας? Ή όταν (υποτίθεται) οτι έχει καθαρόαιμο και τα πουλάει είναι επίσης κριτήριο φιλοζωίας?
Για το πρωτο όχι. Και δεν υποστήριξα κάτι τέτοιο. Υπάρχουν άνθρωποι που απλώς απο άγνοια ζευγάρωσαν τη σκύλα τους αλλά είναι φιλόζωοι και νοιάζονται για το τι θα απογίνουν τα κουτάβια. Την γάτα μου την πήρα απο ιδιώτη. Δεν ήξερα τον σωστό τρόπο απόκτησης και την πήρα απο μια κοπέλα που χάριζε γατάκια. Όμως η κοπέλα αυτή νοιάζεται πραγματικά για το μωρό της γάτας της, γιατί και τώρα κρατάμε επαφές και έρχεται και το βλέπει. Όσον αφορά το δεύτερο, με το ίδιο σκεπτικό ούτε οι εκτροφείς είναι φιλόζωοι, αφού και αυτοί για να βγάζλουν χρήματα τα πουλάνε. ..
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
αρα καλα που εχουμε και το mareco και θα παμε μπροστα ..ποσο κουραστηκοι ειστε που εχετε μια απαντηση για ολα κ φυσικα μια γνωμη "σωστη" παντα...αλλα ξεχασα η βλακεια ειναι ανικητη...
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
αρα καλα που εχουμε και το mareco και θα παμε μπροστα ..ποσο κουραστηκοι ειστε που εχετε μια απαντηση για ολα κ φυσικα μια γνωμη "σωστη" παντα...αλλα ξεχασα η βλακεια ειναι ανικητη...
Σε εμένα παει;
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
αρα καλα που εχουμε και το mareco και θα παμε μπροστα ..ποσο κουραστηκοι ειστε που εχετε μια απαντηση για ολα κ φυσικα μια γνωμη "σωστη" παντα...αλλα ξεχασα η βλακεια ειναι ανικητη...
Οχι εχεις σωστη γνωμη που τα ξερεις ολα σωστα κι ολοι οι αλλοι τα λενε λαθος.

Η βλακεια ειναι ανικητη ειπες??? Βλεπεις κανεναν καθρεφτη τριγυρω?
 




giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται,ο πονηρος δικαιολογειται και ο βλαξ επιμενει.

Οκ τοτε τιμη μας που ημαστε βλακες γιατι επιμενουμε στο σωστο τροπο αποκτησης σκυλου.
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
metaxaki θα ήθελες να μας πεις τι ακριβώς εννοείς? Μπορεί κάπου να κάνουμε λάθος. Διαφώτισε με.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
ποπο πολυ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ απαντηση ...στο νηπιαγωγιο αυτα λετε εεεε...?
εκει που εμαθες κι εσυ τις δικες σου εξυπναδες. Και τα υπολοιπα περι μορφολογιας σκυλων... κι αξιολογεις και σκυλια αν ειναι εντος προτυπων.

Την μαυρη σου την τυφλα δεν ξερεις, ξεκολλα το κολλημενο σου μυαλο κι ανοιξε τα ματια σου να μαθεις 2 σωστα πραγματα.
 






aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
εγω ???εσας ????πως??? δεν γινεται αυτο...
Πέρα από τη παιδαριώδη ειρωνεία σου έχεις κάτι άλλο να πεις? Τουλάχιστον εμείς λέμε κάτι... Χαζό, κουτό, λάθος... λεμε κάτι!
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Ετσι...από τέτοια άσχετα και κολλημένα μυαλά, όχι μόνο η κυνοφιλία και η φιλοζωία, αλλά τα πάντα μας, έχουν πιάσει πάτο. Και δεν προβλέπεται και να ξαναεπιπλεύσουν. Τουλάχιστον όχι γρήγορα. Οχι, μέχρι να εκλείψουν αυτά τα μυαλά. Γι'αυτό φτάνουμε κάθε τρεις και λίγο, στο απροχώρητο. Γιατί κάποιοι, κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. Πως θα είναι αυτοί καλά, κάνοντας ότι γουστάρουν, χωρίς να τους καίγεται καρφί, για το γενικότερο καλό.
Εδώ ο άλλος(χωρίς να έχει σκύλο μαζί του) σήμερα με ρώταγε αν ήταν θηλυκό το δικό μου να ζευγαρώσουμε....Και όταν του είπα πως είναι αρσενικό μου είπε κρίμα ρε γμτ.... Γιατί ψάχνει καιρό να βρει....
Και μου έδειξε και φωτογραφία του δικού του...
Ήταν κάτι που έμοιαζε με Πυρηναίων και Ελληνικό Ποιμενικό.......

Έχουμε δρόμο μπροστά μας....
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3