Ρούχα για σκυλάκια


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
καλα απιστευτο που το βρηκες.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αδερφίστικο …..
Μια χαρά είναι τα σκυλιά χωρίς τα ρουχαλάκια
Είναι γελοίο ... τα μικρά σκυλιά όμως - πιντσεροειδή κλπ ... όχι μόνο το χρειάζονται, αλλά και το να λέμε στή φύση τί θα έκαναν, είναι άκυρο, στην φύση απλά θα πέθαιναν σε δύο 24ωρα ...
:wink:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
denis said:
Αδερφίστικο …..
Μια χαρά είναι τα σκυλιά χωρίς τα ρουχαλάκια
Είναι γελοίο ... τα μικρά σκυλιά όμως - πιντσεροειδή κλπ ... όχι μόνο το χρειάζονται, αλλά και το να λέμε στή φύση τί θα έκαναν, είναι άκυρο, στην φύση απλά θα πέθαιναν σε δύο 24ωρα ...
:wink:
Ακριβως...!!
Αντε γιατι εχει γινει σλογκαν αυτο με την φυση..,η το γελοιο ..και πραγματικα σε καποιες περιπτωσεις μοιαζει περισσοτερο με προσωπικο κομπλεξ..
Δεν ειπαμε να τα πηγενουμε κομμωτηριο,να τους βαφουμε τα νυχια,να τους βαζουμε φορεματα και φουστιτσες..,αλλα ενα ρουχο για το κρυο..!!
Πως ταυτιζεται κατι τετοιο με την υπερβολη..δεν μπορω να το καταλαβω..
Ενταξυ σεβομαι να εισαι αντρας και να πρεπει να κυκλοφορισεις ενα μαλτεζακι με ρουχαλακι και να ντρεπεσαι..
Αλλα τι προεχει.. οταν εχει 3 βαθμους κελσιου εξω..οταν βγαινει απο ενα σπιτι με 25 βαθμους κελσιου και πρεπει να παει βολτα..?Η οταν βρεχει?
Το να μην βγει δεν ειναι λυση..
Μην μπερδευουμε την υπερβολη με την προστασια..και μην ανακατευουμε την φυση οταν προκειτε για ζωα που την φυση την βλεπουν οταν πανε διακοπες η απο την τηλεοραση..
και οσον αφορα το αν ειναι φουστικο το να κυκλοφορεις ετσι..εγω πιο πολυ θα εκτιμησω εναν αντρα που ενδιαφερεται για το σκυλακι του παρα εναν που θα βγαλει την μινιατουρα του μεσα στον ψοφο..χωρις ρουχα..
αλλωστε εχουμε πει τι συμβαινει με τα αγορια και τα σκυλακια στο δρομο..αρα το αντιστροφο μπορει να συμβει.. :wink: :p
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
kango1 said:
..εγω πιο πολυ θα εκτιμησω εναν αντρα που ενδιαφερεται για το σκυλακι του παρα εναν που θα βγαλει την μινιατουρα του μεσα στον ψοφο..χωρις ρουχα..
Mια εσύ, δεύτερη η Τζούλια!!!
Τα μάτια σου 14 φιλενάδα, τι 14, 114 να τα έχεις... 8)
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
πω πω! δε το αντεχω αλλο αυτο το γελοιο περι φυσης. το λενε κ γι αλλα θεματα. οπως πχ για τα αδεσποτα. λενε καποιοι: σιγα κ τα παθαινουν π ζουνε εξω? στη φυση τους ειναι!
ναι ρε φιλε.ειναι στη φυση τους αλλα όχι ετσι οπως εχουμε κανει το περιβαλλον! πως ν ζησει ενα σκυλι μες την πολη?
οσο για τα ρουχα.. σε καποιες ρατσες οπως τα γιορκι, τα μποξερ, π δν εχουν διπλο μανδυα, σχεδον επιβαλλεται
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και γελοίο είναι ................. (κατά την ταπεινή μου άποψη)

και όσο εαν το ΄χρειάζοντε΄............. (περί ορέξεως)

btw τα boxer έχουν χώρα καταγωγής την Γερμανία.

ΝΟΜΙΖΩ ότι εκεί έχει αρκετό κρύο :-k :-k :-k
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
amangos said:
kango1 said:
..εγω πιο πολυ θα εκτιμησω εναν αντρα που ενδιαφερεται για το σκυλακι του παρα εναν που θα βγαλει την μινιατουρα του μεσα στον ψοφο..χωρις ρουχα..
Mια εσύ, δεύτερη η Τζούλια!!!
Τα μάτια σου 14 φιλενάδα, τι 14, 114 να τα έχεις... 8)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
εμ ελα μ ντε.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: που το πας παλι αυτο... :lol: :lol: :lol: :lol: λοιπον αγορια..οσοι θελετε η αμφισβητειτε τα ποντικοειδοι.. αν θα σας πουνε αδερφη η τιποτα αλλο ..,παρτε το μαζι και βγητε για ψαρεμα..σας εχω το καλυτερο παραδειγμα... :lol: :lol: :lol: :lol:
και χωρις πλακα.. 8)
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ΜΑΚΗΣ said:
και γελοίο είναι ................. (κατά την ταπεινή μου άποψη)

και όσο εαν το ΄χρειάζοντε΄............. (περί ορέξεως)

btw τα boxer έχουν χώρα καταγωγής την Γερμανία.

ΝΟΜΙΖΩ ότι εκεί έχει αρκετό κρύο :-k :-k :-k
συμφωνω και προσπαθηστε αν θελετε να λετε την γνωμη σας μην προσπαθειτε να την επιβαλλεται με βαριες λεξεις του τυπου "κομπλεξ".Δηλαδη ετσι οπως τα λετε πρεπει το να εκστασιαστει το σκυλι μινιατουρα που το παιρνει ο ανεμος,η' παγωνουν οι πατουσες του,η'γινεται λουτσα στα λασπονερα επειδη ο ιδιοκτητης του το εβγαλε βολτα με τετοιου ειδους καιρικες συνθηκες πρεπει να ειναι μοναδικη στιγμη.Σε αλλα σκυλια μικροσωμα ταιριαζει το ρουχαλακι(π.χ.στου Τασου)στο δικο μου δεν ταιριαζει για παραδειγμα λογω τριχωματος και να ταιριαζε δεν θα το φορουσα(προσωπικη αποψη και ΟΧΙ ΚΟΜΠΛΕΞ).
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ακου..βγαλε ενα ποντικοειδη βολτα..και θα δεις ποσα κοριτσακια θα τσιμπισεις επωνυμα και μη.. :wink:
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
LUNA07 said:
ΜΑΚΗΣ said:
και γελοίο είναι ................. (κατά την ταπεινή μου άποψη)

και όσο εαν το ΄χρειάζοντε΄............. (περί ορέξεως)

btw τα boxer έχουν χώρα καταγωγής την Γερμανία.

ειναι σκυλια πολυ ευαισθητα κ στο κρυο και τη ζεστη!

ΝΟΜΙΖΩ ότι εκεί έχει αρκετό κρύο :-k :-k :-k
.Δηλαδη ετσι οπως τα λετε πρεπει το να εκστασιαστει το σκυλι μινιατουρα που το παιρνει ο ανεμος,η' παγωνουν οι πατουσες του,η'γινεται λουτσα στα λασπονερα επειδη ο ιδιοκτητης του το εβγαλε βολτα με τετοιου ειδους καιρικες συνθηκες πρεπει να ειναι μοναδικη στιγμη.
δε καταλαβαινω τι εννοεις :shock:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
η ερώτηση και ένσταση μου είναι απλή.

πριν χ χρόνια που δεν υπήρχαν ΄ρουχαλάκια ΄τι πάθαιναν????

οι πατουσίτσες τους :shock: :shock: :shock: :shock: δεν κρύωναν :?: :?: :?: :?: :?:

πως επιβίωναν :?: :?: :?: :?: :?:

όλα αυτά (πολλά) είναι υπαίτια για τον εκφυλισμό των ζώων (άποψη μου πάντα) :wink: :wink: :wink: :wink: :) :) :) :)
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Ξαναδιαβασε το post μου κανονικα οπως το εχω οχι οπως το εχεις μεταφερει σε quote εδω γιατι λειπει μια ολοκληρη προταση και θα καταλαβεις :wink:marga
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
LUNA07 said:
συμφωνω και προσπαθηστε αν θελετε να λετε την γνωμη σας μην προσπαθειτε να την επιβαλλεται με βαριες λεξεις του τυπου "κομπλεξ".Δηλαδη ετσι οπως τα λετε πρεπει το να εκστασιαστει το σκυλι μινιατουρα που το παιρνει ο ανεμος,η' παγωνουν οι πατουσες του,η'γινεται λουτσα στα λασπονερα επειδη ο ιδιοκτητης του το εβγαλε βολτα με τετοιου ειδους καιρικες συνθηκες πρεπει να ειναι μοναδικη στιγμη..
δε καταλαβαινω τη δευτερη προταση!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ΜΑΚΗΣ said:
η ερώτηση και ένσταση μου είναι απλή.

πριν χ χρόνια που δεν υπήρχαν ΄ρουχαλάκια ΄τι πάθαιναν????

οι πατουσίτσες τους :shock: :shock: :shock: :shock: δεν κρύωναν :?: :?: :?: :?: :?:

πως επιβίωναν :?: :?: :?: :?: :?:

όλα αυτά (πολλά) είναι υπαίτια για τον εκφυλισμό των ζώων (άποψη μου πάντα) :wink: :wink: :wink: :wink: :) :) :) :)
Ναι συμφωνω αλλα πριν χρονια δεν ηταν μεσα σε σπιτι..με καλοριφερ,κρεβατια,καθαρη τροφη,νερο..κ.α..
Μονο η αποτομη αλλαγη θερμοκρασιας σε καθε εν ζωη πλασμα δεν επιφερει τα καλυτερα αποτελεσματα..
ενα παραδειγμα...
εχω μια νεροχελωνα..η φυση της ειναι να ειναι σε λυμνη ελευθερη στην φυση..,την εχω σχεδον 20 χρονια μεσα στο σπιτι..δεν εχει πεσει ποτε σε χειμερινη ναρκη,δεν ξερει να βρισκει μονη της την τροφη της..,αν τη αφησω ελευθερη τι νομιζεις οτι θα γινει..?εγω πιστευω οτι θα πεθανει πολυ συντομα..
ο δικος μου ο σκυλος δεν βγενει στο μπαλκονι τον χειμονα μολις βγει αρχιζει και φτερνιζετε και αν τυχει να κατσει κατω κανει διαρροια τι νομιζεις οτι φταει σε αυτο..εγω την απαντηση μου την εχω παρει απο κτηνιατρο..
Μιλαω παντα για σκυλια που ζουνε σε ζεστο περιβαλον και παντα μεσα..
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
ΜΑΚΗΣ said:
η ερώτηση και ένσταση μου είναι απλή.

πριν χ χρόνια που δεν υπήρχαν ΄ρουχαλάκια ΄τι πάθαιναν????

οι πατουσίτσες τους :shock: :shock: :shock: :shock: δεν κρύωναν :?: :?: :?: :?: :?:

πως επιβίωναν :?: :?: :?: :?: :?:

όλα αυτά (πολλά) είναι υπαίτια για τον εκφυλισμό των ζώων (άποψη μου πάντα) :wink: :wink: :wink: :wink: :) :) :) :)
για τις πατουσες δε ξερω... δεν ειπα να τους βαλουμε και παπουτσια! (αν κ σε περιπτωσεις πολυ κρυου, μπορει ν βγαλουν καμια χιονιστρα)
αμα το παμε ετσι ρε Μακη παλια δεν υπθρχαν κ φαρμακα κ συμπληρωματα διατροφης... αλλα τωρα ψαχνουμε ο,τι καλυτερο να τους δωσουμε...
εννοειται οτι πολλοι φτανουν σε σημειο τρελας με τα ζωα. βλεπε spa σκυλων κλπ
γιατι αφου υπαρχουν, να μη τους τα προσφερουμε?
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
kango1 said:
Αλλα τι προεχει.. οταν εχει 3 βαθμους κελσιου εξω..οταν βγαινει απο ενα σπιτι με 25 βαθμους κελσιου και πρεπει να παει βολτα..?Η οταν βρεχει?
Το να μην βγει δεν ειναι λυση..
Μην μπερδευουμε την υπερβολη με την προστασια..και μην ανακατευουμε την φυση οταν προκειτε για ζωα που την φυση την βλεπουν οταν πανε διακοπες η απο την τηλεοραση..
:wink: :p
Αναφερομαι σε αυτο που ειναι υπογραμμισμενο.Γιατι να βγει με -3???θα του αρεσει?αμα το ντυσεις θα γλιτωσεις το κρυωμα η' την πιθανη διαρροια?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και με εσένα τα ίδια λέμε.

Ε Κ Φ Υ Λ Ι Σ Μ Ο Σ.

σκυλιά που δεν θέλουν να βγούν βόλτα με βροχή

σκυλιά που δεν ξέρουν να πέξουν με σκυλιά

σκυλιά που δεν εκφράζοντε σαν σκυλιά

σκυλιά που ντρέποντε να κάνουν τουαλέτα όταν τα κοιτά ο ιδιοκτήτης

κ.λ.π
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Σοφια γιατι το πηρες προσωπικα?
οταν καποιος εχει μια αποψη και καποιος αλλος το λεει γελοιο και αυτο δεν ειναι προσβολη?
Ο αλλος δεν εχει προσωπικη αποψη..εκτος και αν το γελλοιο σε μια προσωπικη επιλογη θεωριτε καλος χαρακτηρισμος και οχι προσβολη..

Επισης καποιοι ανθρωποι εχουν μαθει τα σκυλια τους να μην τα κανουν ποτε μεσα..αυτοι θα βγουν και με βροχη και με χιονι και με ολα.. αναγκαστηκα..
Δεν το κανουν για μοστρα..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf