Σαμαράκι με μεταλλικά κουμπώματα .


ΚΕΚΙ

Member
16 Νοεμβρίου 2015
7
1
47
Καλησπέρα σε όλους . Γνωρίζει κανείς κάποια εταιρία που να έχει σαμαράκια για σκύλους με μεταλλικά κουμπώματα ? Έψαξα σε μεγάλα site αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω κάτι ανάλογο.
 




ΚΕΚΙ

Member
16 Νοεμβρίου 2015
7
1
47
Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω ένα εργασιακό ποιμενικό θηλυκό την Jilda και ψάχνω για τύπου κ9 και στο παραπάνω site που αναφέρεις μου αρέσει κάτι σαν το Lightweight Adjustable Nylon Canine Harness αλλά με μεταλλικά κουμπώματα .
 




ΚΕΚΙ

Member
16 Νοεμβρίου 2015
7
1
47
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον , δεν έχω κανένα κόλλημα με τα μεταλλικά κουμπώματα απλά έχω διαβάσει ότι είναι πολύ πιο ανθεκτικά από τα πλαστικά .
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Κατά την γνώμη μου, σε αυτά σαμαράκια δεν υπαρχει έντονος εφελκυσμός το σημείο της συνδεσης για να ειναι απαραίτητο το μεταλλικό εναντι ενός συνθετικού!
Δεν ειναι πχ σύνδεσμος που κραταει κλειστό το κολάρο, όπου εκεί εφαρμόζεται όλο το φορτίο.
 


ΚΕΚΙ

Member
16 Νοεμβρίου 2015
7
1
47
Έχεις δίκιο για το φορτίο με την χρήση όμως τα συνθετικά δεν φθείρονται γρηγορότερα?
Όσο το ψάχνω πάντως καταλήγω στο Lightweight Adjustable Nylon που μοιάζει με το
TRIXIE JULIUS-K9 με αρκετά χαμηλότερη τιμή ( σίγουρα δεν είναι τα ίδια ποιοτικά) ας δοκιμάσουμε πρώτα αν θα μας κάτσει καλά και μετά πάμε και στο TOP .






0
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Mπα δεν παθαίνουν τίποτα όσες φορές και να ανοιγοκλείσουν.

Εγω έχω ένα δερμάτινο με μεταλλικό σύνδεσμο, αλλά πιστεύω ότι εκει που βρίσκεται απλώς ενα χριτς χρατς ή καποιο τρουκ να είχε, δεν προκειται να άνοιγε ή να ζοριζόταν, όση δύναμη να έβαζε ό σκύλος. (απλώς στο δερμάτινο δεν ταιριάζει αισθητικά κάτι άλλο εκτος από μεταλλικό)