Σκυλοτροφές Made in China








stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
διοτι αν αυτο το τροφιμο φτασει στην χωρα παραλαβης και συμφωνα με τους κανονες της χωρας παραλαβης(οπου εδω ειναι η Ελλαδα)
δεν εχει περασει το συγκεκριμενο ISO...ελεγχος των συνθηκων μεταφορας(φορτηγα ψυγεια με συγκεκριμενη θερμοκρασια κλπ) και αλλες αλλοιωσεις

δεν θα μπει μεσα!
Προσωπικά δεν θα το έλεγα αυτό με τόση σιγουριά...ούτε είμαι και σίγουρη αν ο έλεγχος γίνεται επισταμένως σε όλη την γραμμή παραγωγής ή μόνο στο τελικό προιόν σε κάποιες χώρες.
 
Last edited:


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Ασχετο αλλα και λιγο σχετικο ,αλλα καπου διαβασα οτι απο ολα τα προιοντα που μπαινουν στη χωρα μας μονο το 1% μπορει να ελεγχθει .γινονται απλως καποιοι τυχαιοι ελεγχοι....
 


Efh

Well-Known Member
πολλα ακουγονται...απο στοματα διαφορα
το μαματο...να πας να δεις απο κοντα και εκει ειναι που κλεινεις το στομα σου αν δεις πως ενα προς ενα τα ελεγχουν
τι να πω δεν ξερω αλλα συμφωνα με το πρωτοκολλο ετσι πρεπει να λειτουργουν...αν δεν τον τηρουν τοτε κριμα γιατι θα γινουν ανεργοι η θα τους κοψουν μισθο...
προσωπικα..θα πηγαινα ενα ταξιδακι γαλλια...για διακοπουλες και θα περνουσα μια επισκεψη και απο το εργοστασιο της royal..σε ανιποπτο χρονο
αλλιως καλεσε στ τηλ παραπονων και λεγε :p:p:p
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Έχω ένα dvd μάρκας Denon, όσοι γνωρίζετε τη μάρκα αντιλαμβάνεστε και πόσο μου κόστισε, έχει χαλάσει πέντε φορές ως τώρα. Το 2001 αγόρασα το πρώτο μου dvd, το έχω ακόμα δεν έχει πάθει τίποτα, το χρησιμοποιώ τριπλάσιες φορές απ' το ''καλό'' και είναι κινέζικο.

Τα φτηνά εργατικά χέρια και κάποιες συνθήκες εξωραϊσμού του βιοτικού επιπέδου όπως η σωρεία προϊόντων που φέρουν μόλυβδο (και δεν έχουν να κάνουν μ' εμάς καθότι η Κίνα γι' αυτά τα είδη είναι χώρα εισαγωγής και όχι προέλευσης) αλλά και τα διαφορετικά ήθη και έθιμα δε σημαίνουν ντε και καλά πως μια χώρα που έχει τέτοια τεράστια και αλματώδη μετεξέλιξη πως δε μπορεί να βγάλει και πραγματικά καλά και πολύ ανταγωνιστικά προϊόντα σε όλους τους τομείς και πως δεν το εφαρμόζει ήδη.

Όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα που συζητάμε εσείς σκέφτεστε μια φορά πονηρά κι εγώ πενήντα. Γιατί τα εν λόγω προϊόντα έχουν ήδη διασχίσει και στρογγυλοκαθίσει στις χώρες της ευρωζώνης, άρα κάπως μπήκαν. Επομένως καλύτερα να σκεφτούμε πως μπήκαν χωρίς την απαιτούμενη σήμανση στις συσκευασίες και ποιοί λαδώθηκαν για να γίνει αυτό.

Αλλά για να το πάμε κι ένα βήμα παραπέρα, είμαστε απολύτως σίγουροι με το χέρι στη φωτιά (στη φωτιά του Προμηθέα, όχι σε κανά ηλεκτρικό τζάκι μην κάνετε ζαβολιές) πως δεν έχουν γίνει σωστοί και ενδελεχείς έλεγχοι σ' αυτά τα προϊόντα κι αμέσως μετά κάποιος άλλαξε τα χαρτιά της συσκευασίας; Άρα και δε μιλάμε για κάποιο κατεργαράκο Κινέζο αλλά για κάποιον υπεύθυνο μάρκετινγκ αρκετά σπιρτόζο ώστε να σκεφτεί να το κάνει.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Και βεβαια υπαρχει κα το χείριστο της υποθεσης, να αγορασει καποιος φτηνο φασον προιόν, μετονομασμενο και σε ''άλλη'' τιμη...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3