Σκύλος σε καράβι


milokoritso

Member
7 Οκτωβρίου 2008
14
0
Αποφασίσαμε να πάμε στην Κάσο, με το καράβι Πρέβελη 14 ώρες,
ταξίδι.. μου είπαν στην Ανεκ οτι ο σκύλος υποχρεωτικά θα μπει
σε κλουβί!!!!
Η ανησυχία που έχω είναι : δεν θα δυσκολευτεί μεσα στο κουτί τόσες
ωρες ? έστω και να την βγάλω κάποιες στιγμές δεν θα ζοριστεί ?
διάβασα κιόλας στο διαδίκτυο καταγγελία παλιότερη για τα κλουβιά αυτά (σκουριασμένα , εγκατάλειψη ) δεν ξέρω πως είναι τώρα...
την λύση αεροπλάνο ? εχετε εμπειρία?
σας ευχαριστώ
 










skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Δεν εχω μπει ποτε στο Πρεβελη,αλλα στα άλλα πλοια της ΑΝΕΚ,το σκυλο τον εχω στη σκυλιερα και οποτε θελω να τον βγαζω στο καταστρωμα μεσα δεν επιτρεπεται.Τα κλουβια ειναι καθαρα,αν και παντα του απλωνω πετσετουλα.
Το αεροπλανο το φοβαμαι γιατι εχω ακουσει πολλα για τα σκυλια.Τα ναρκωνουν για να αντεξουν, με αποτελεσμα να μην κρατουν το σωμα τους σταθερο στις αναταραξεις και να σκοτωνονται.Κάποια απο αυτα εχουν πεθανει απο υψηλες ή χαμηλες θερμοκρασιες στο χωρο των αποσκευων απο αμελεια του πληρωματος να το ρυθμισει.Δεν το εχω δοκιμασει ποτε,λεω μονο αυτα που εχω ακουσει.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
η ναρκωση κατα την πτηση δεν ειναι υποχρεωτικη, το αντιθετο μαλιστα πολλες αεροπορικες εταιρείες συμβουλεύουν τους ταξιδιωτες να ΜΗΝ τα ναρκωνουν
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ε οχι και ναρκωση..!!!!!
χιλιες φορες να το αφησω σε ξενοδοχειο..
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Για το αεροπλανο και ειδικα οσο αφορα την Aegean αλλα και λογικα και της αλλες εταιριες ξερω , οτι μονο 2 τυποι αεροσκαφων μπορουν φιλοξενησουν κατοικιδια (λογικα γιατι μονο σε αυτους θα υπαρχει ρυθμιση θερμοκρασιας στις αποσκευες )
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981