Στείρωση: πότε και πως






darko's mom

Active Member
10 Σεπτεμβρίου 2016
35
35
38
Καλήμερα. Για στειρωση στα αρσενικά σκυλάκια τι λετε;; ο γιατρός μου ειπε δεν υπαρχει λογος κ να δούμε την συμπεριφορά του.. εντάξει είναι για την ωρα πέρα από την κουτάβισία του τρέλα.. από θέμα υγείας; και επίσης υπάρχει κίνδυνος να φύγει αν μυριζει θυληκο αν είναι κάπου ελευθερος; σε κάποια βόλτα μας στη φύση πχ? Δεν θέλω να γεννήθούν αλλά αδέσποτα εξαιτίας του.. ούτε να χαθεί!
 






JohnM

Active Member
6 Ιουλίου 2016
41
188
Στείρωσα την σκυλίτσα μου ένα μήνα περίπου μετά τον δεύτερο οίστρο της.

Είδα μεγάλη διαφορά στην συμπεριφορά της, έγινε πολύ πιο "ζωντανή" και φαίνεται πολύ πιο χαρούμενη, ίσως ο οίστρος της να την επιρέαζε κακώς ψυχολογικά...
 




kostas argyropoulos

Active Member
22 Μαϊου 2015
29
10
51
Από ότι καταλαβαίνω η στειρωση έχει θετικά για την υγεία των θηλυκών,με εξαίρεση κάποιες επιπλοκές που δυστυχώς μπορεί να υπάρξουν σε κάθε ιατρική πράξη. Στα αρσενικά προσφέρει πλεονέκτημα στην υγεία τους;
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Κάποια φάση στη ζωή του φίλου σου @kostas argyropoulos θ χρειαστεί ν τ κάνεις (μπορεί κ όχι). Υπεύθυνος προς τν φίλο σου είσαι εσύ κ μόνο, για τν υγεία τ ποιο αρμόδιος είναι ο κτηνίατρος. Αν νιώθεις αβεβαιότητα στην άποψη ενός ρώτα κ άλλον είναι δωρεάν, προτείνω ν ρωτήσεις κ εκτροφέα επίσημο περί του θέματος
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf