Στειρωση!




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Φίλοι μου εχθές όλη μέρα είναι με ένα παιχνίδι στο στόμα και κλαίει.δεν θέλει να παίξει δεν έφαγε τιποτα δεν έβγαινε έξω βόλτα και δεν έχει κάνει κακά.να συμπληρώσω πως το μόνο που τρώει είναι λιχουδιές.αυτη η γκρίνια όμως είμαστε όλο το σπίτι όλη νύχτα στο πόδι.τι είναι αυτό το πράγμα συμβαίνει μετά την στείρωση λόγο ορμονών;;;;δεν μπορώ να καταλάβω..μέχρι που άρχισα να σκέφτομαι για εκπεδευτη..
 








mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Είναι ψευδοκυηση ορισμένα βυζακια που αν τα πιέσεις τρέχουν γάλα.το Σάββατο θα ξαναπάμε να την δει και αν είναι ίδια η κατάσταση τότε θα της δώσει ένα χάπι.να της δίνω λιχουδιές που μόνο τρώει με λίγο λάδι για να ενεργηθεί.
Αυτά παιδιά..
 
  • Like
Reactions: spyv




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Πήγαμε σήμερα στον κτηνίατρο.το πρήξιμο από τα βυζακια της έχει υποχωρήσει λίγο αλλά όχι τελείως..κάναμε μια ένεση αντιφλεγμονώδες για να μην την πονάει και είπαμε να περιμένουμε μέχρι την Τετάρτη μηπως έχει υποχωρήσει τελειωσ Και γλιτώσουμε το χάπι.βγαλαμε το θυβετιανο επιτέλους και την Τετάρτη θα κόψουμε τα ράμματα..το μόνο που λίγο με στεναχωρεί είναι ότι δεν τρώει,όμως έχει επανέλθει πλήρως τρέχει παίζει έχει πολύ όρεξη..
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Ολα θα στρωσουν σιγα-σιγα!
Οσο για το φαγητο,αποψη μου παντα,μην την κακομαθαινεις με λιχουδιες.
Βαλτης την μεριδουλα της,αφησε την κανα τεταρτακι,αν δεν το φαει μαζεψε το,επαναλαμβανεις την ιδια διαδικασια στο επομενο γευμα.
Δεν ειναι χαζο να κατσει να πεινασει.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Συμφωνώ με την @Iraki maria (προσωπικά θα είχα για να είμαι καλυμμένη και το κτηνίατρο για να είναι ενήμερος). Από εκεί και μετά, αν πεινάει θα φάει. Αν εσύ υποκύψεις, πολύ πιθανό να σου πάρει τον αέρα. Η έλλειψη όρεξης μπορεί να είναι και λόγω της ψευδοκύησης. Της προσφέρεις το φαγητό, την αφήνεις να φάει όσο θέλει και μετά στο επόμενο γεύμα πάλι.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις @noni_papa&@Iraki maria αυτό κανω είδη με την μόνη διαφορά ότι το αφήνω λίγο περισσότερο κάτω.για παράδειγμα σήμερα το πρωί της έβαλα εφαγε τρίς τέσσερις κροκέτες και μετά από 10-15 λεπτά ήρθε και εφαγε το υπόλοιπο.λιχουδιες τέλος.
 










ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Γλυκύτατη Μόλυ!!!! Να τη χαίρεσαι και να είναι σύντομα υγιέστατη και πάλι. Να μην ξεχάσεις τις εξετάσεις της μόλις συνέλθει. :love::love::love:
 
  • Like
Reactions: mariatheo


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Γλυκύτατη Μόλυ!!!! Να τη χαίρεσαι και να είναι σύντομα υγιέστατη και πάλι. Να μην ξεχάσεις τις εξετάσεις της μόλις συνέλθει. :love::love::love:
Την Τετάρτη κόβουμε ράμματα κάνουμε εξετάσεις και το εμβόλιο μας.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Η Κτηνιατρος μου είπε πως δεν χρειάζεται τώρα σύντομα εξετάσεις.εγω όμως θελω να κανω για να σιγουρευτώ πως όλα είναι καλά και για να έχω και μια σειρά για την μολυ.μπορειτε να μου πείτε ακριβώς ποιες εξετάσεις κάνουμε μια φορά το εξάμηνο;
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Μια φορά το εξάμηνο (συνήθως Δεκέμβριο +Απρίλιο-Μάιο) εξετάσεις για καλαζάρ και ερλίχεια (και για σκουλήκι της καρδιάς - κάποιοι λένε για Β. Ελλάδα αλλά έχω ακούσει ότι το κουνούπι έρχεται πια και πιο νότια).
Μια φορά το χρόνο, γενικές αίματος + βιοχημικές (μερικοί κάνουν και κοπράνων και ούρων). Αν ξέχασα καμία, συμπληρώστε (y)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf