Τι ειναι αυτο?




Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Δηλαδή όλο το απογευμα δεν έπιανε το κινητο του??? η μήπως δεν έγινε καν δοκιμη? Κοπελιά είτε είσαι 12 είτε 17 είτε 32 η ευθύνη που έχεις για μια ζωή είναι η ίδια. Απορώ πως δεν έκανες τα πάντα να φυγείς περπατώντας τρεχοντας δεν ξέρω κ εγω πως να πας το σκύλο στον κτηνίατρο. Επίσης απορώ με την αναισθησία του να μην έχεις επικοινωνήσει ακόμα με τον κτηνίατρο!!! Όταν κάνεις μια υιοθεσία δεσμεύεσαι εφ όρου ζωης, οχι όποτε ο σκύλος είναι καλά! Δεν έχω λόγια
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Με την Μαρουςω έχουν γίνει άπειροι καβγάδες για τον Ρόκυ. Η αλήθεια είναι πως η ηλικία της δεν της επιτρέπει να είναι υπεύθυνη για την ευζωία του και πιστεύω ότι κάνει ότι μπορεί. Στο μέλλον θα γίνει θέλω να ελπίζω μια υποδειγματική σκυλομάνα. Ας μην την πυροβολούμε εφόσον είναι ανήλικη και εξαρτιέται από τους γονείς της.
 




Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Να χαλαρωσω αλλα εχει τρομερα ανευθυνη σταση. Θες να μου πεις τωρα οτι δεν υπηρχε τροπος να παει στον κτηνιατρο? η προληψη ειναι το παν. Εγω το σκυλί μου ακόμα και γονατιστή θα το πήγαινα, θα εκανα το παν, τωρα τι να λεμε.. ευχομαι μονο να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να ειναι μια χαρα το σκυλι.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Καταρχάς επειδή δεν ξέρεις τι προσπαθειες εκανα και γενικά δεν ξέρεις τίποτα κράτα την άποψη σου για τον εαυτό σου.. Όπως ανέφερα και παραπανω στεναχωρηθηκα και φυσικά έχω επίγνωση για όλα οσα ειπες.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Να χαλαρωσω αλλα εχει τρομερα ανευθυνη σταση. Θες να μου πεις τωρα οτι δεν υπηρχε τροπος να παει στον κτηνιατρο? η προληψη ειναι το παν. Εγω το σκυλί μου ακόμα και γονατιστή θα το πήγαινα, θα εκανα το παν, τωρα τι να λεμε.. ευχομαι μονο να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να ειναι μια χαρα το σκυλι.
Θελω να πιστευω οτι δυο λογικοι ενηλικοι ανθρωποι +ενα παιδι που φωναζει, αν εβλεπαν οτι οντως κατι σοβαρο τρεχει με τον σκυλο τους, ναι εστω κι ενας απο αυτους θα εβρισκε τροπο να τον παει σε κτηνιατρο αμεσα.....

Παρ ολα αυτα εχουμε ενα σκυλο που δεν φαινεται να διατρεχει αμεσο κινδυνο κ εσυ κανεις λες κ τον βλεπουνε να πεθαινει κ δεν κανουνε τπτ.....

Γι αυτο λεω, χαλαρωσε λιγο!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Να χαλαρωσω αλλα εχει τρομερα ανευθυνη σταση. Θες να μου πεις τωρα οτι δεν υπηρχε τροπος να παει στον κτηνιατρο? η προληψη ειναι το παν. Εγω το σκυλί μου ακόμα και γονατιστή θα το πήγαινα, θα εκανα το παν, τωρα τι να λεμε.. ευχομαι μονο να μην ειναι τιποτα σοβαρο και να ειναι μια χαρα το σκυλι.
Εσύ είσαι ενήλικος/η και πολύ καλά κάνεις και φέρεσαι υπεύθυνα με τον σκύλο σου. Το κορίτσι είναι μικρό και δεν γνωρίζουμε πόσο στενεχωριέται και τι προσπάθειες κάνει για τον σκύλο της όπως μπορεί από την θέση που είναι, λίγο άδικο το βρίσκω να την εξισώνεις με τους υπολοίπους και να την κατακρίνεις.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Καταρχάς επειδή δεν ξέρεις τι προσπαθειες εκανα και γενικά δεν ξέρεις τίποτα κράτα την άποψη σου για τον εαυτό σου.. Όπως ανέφερα και παραπανω στεναχωρηθηκα και φυσικά έχω επίγνωση για όλα οσα ειπες.
Έχεις δίκιο,έχεις απόλυτο δίκιο! δεν ξέρω τίποτα.. εσυ προφανώς ξέρεις περισσότερα.
Τελος πάντων παρόμοιο αλλα πιο μικρο 'ογκίδιο' είχε βγάλει σκύλα της εκτροφέα μου κανενα μήνα μετα τη λήψη αντιβιοτικων με ενεση, πηρε τιποτα τετοιο ο Ροκυ?
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Συνφωνω, δεδομένου οτι ειχα ρωτήσει και κάποιοι απο εδω μ ειπαν να περιμένω μέχρι αύριο και οτι δεν είναι κάτι σοβαρό δεν επέμεινα να τον πάμε. Εννοείται αν ηταν κάτι πολύ σοβαρό θα τον ειχαμε παει!!
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Έχεις δίκιο,έχεις απόλυτο δίκιο! δεν ξέρω τίποτα.. εσυ προφανώς ξέρεις περισσότερα.
Τελος πάντων παρόμοιο αλλα πιο μικρο 'ογκίδιο' είχε βγάλει σκύλα της εκτροφέα μου κανενα μήνα μετα τη λήψη αντιβιοτικων με ενεση, πηρε τιποτα τετοιο ο Ροκυ?
Οχι
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Εσύ είσαι ενήλικος/η και πολύ καλά κάνεις και φέρεσαι υπεύθυνα με τον σκύλο σου. Το κορίτσι είναι μικρό και δεν γνωρίζουμε πόσο στενεχωριέται και τι προσπάθειες κάνει για τον σκύλο της όπως μπορεί από την θέση που είναι, λίγο άδικο το βρίσκω να την εξισώνεις με τους υπολοίπους και να την κατακρίνεις.
Εγω δεν χαιδευω αυτια, και για μενα η υπευθυνοτητα δεν εχει ηλικια..

Θελω να πιστευω οτι δυο λογικοι ενηλικοι ανθρωποι +ενα παιδι που φωναζει, αν εβλεπαν οτι οντως κατι σοβαρο τρεχει με τον σκυλο τους, ναι εστω κι ενας απο αυτους θα εβρισκε τροπο να τον παει σε κτηνιατρο αμεσα.....

Παρ ολα αυτα εχουμε ενα σκυλο που δεν φαινεται να διατρεχει αμεσο κινδυνο κ εσυ κανεις λες κ τον βλεπουνε να πεθαινει κ δεν κανουνε τπτ.....

Γι αυτο λεω, χαλαρωσε λιγο!
Οκ! Χαλαρώνω! Είμαι της υπερβολής οταν είναι στη μεση μια ζωη..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Ε καλά τώρα Kimigaz ούτε η προσπάθεια να κερδίζουμε εντυπώσεις έχει ηλικία. Γιατί δεν βλέπω να κάνεις κάτι άλλο εδώ..
Αν δεν καταλαβαίνεις ότι είναι διαφορετικό να είσαι ενήλικος να έχεις τα δικά σου χρήματα και αυτοκίνητο και να αποφασίζεις εσύ για όλα από το να είσαι παιδί I rest my case..
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Οκ! Χαλαρώνω! Είμαι της υπερβολής οταν είναι στη μεση μια ζωη..
Εσυ βλεπεις να κινδυνευει καμια ζωη?
Μονο εγω δεν το βλεπω?
Σου λεω να χαλαρωσεις οχι γιατι συνομιλουμε με ενα 17χρονο (που εχω πετυχει πολλα να ειναι ποιο υπευθυνα κ απο ενηλικους!!!) αλλα γιατι δεν βλεπω πουθενα να υπαρχει λογος τετοιας ανησυχιας κ πανικου σαν αυτο που πας να δημιουργησεις.......
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Την καταλαβαινω τη διαφορα μην ανησυχεις ημουν κ εγω παιδι και γνωριζω οτι πολλα πραγματα δεν εξαρτωνται απο αυτη για αυτο και διαφωνω με το να αναλαμβανεις την ευθυνη μιας ζωης οταν δεν στηριζεσαι εξ ολοκληρου στα ποδια σου.. για αυτο αλλωστε δεν λετε σε οσους αντρες μπαινουν στο φορουμ αν εχουν παει φανταροι κλπ?
Ε καλά τώρα Kimigaz ούτε η προσπάθεια να κερδίζουμε εντυπώσεις έχει ηλικία.
να κερδισω εντυπωσεις?? σε ενα φορουμ?? χαχαχα να σαι καλα με εκανες και γελασα! αν ειναι δυνατον..ποιες εντυπωσεις? απλα ανησυχω για τον σκυλο.. τιποτα αλλο. οπως εμπαινα ολο το απογευμα να δω αν ειχαμε νεα ενω αλλοι δεν επικοινωνισαν καν με τον κτηνιατρο. δε σου λεω οτι εχω δικιο η οτι η αντιδραση μου ειναι η σωστη, απλα οπως ειπα παραπανω ειμαι ατομο που το τηλ στον κτηνιατρο γινεται για το παραμικρο..
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Εσυ βλεπεις να κινδυνευει καμια ζωη?
Μονο εγω δεν το βλεπω?
Σου λεω να χαλαρωσεις οχι γιατι συνομιλουμε με ενα 17χρονο (που εχω πετυχει πολλα να ειναι ποιο υπευθυνα κ απο ενηλικους!!!) αλλα γιατι δεν βλεπω πουθενα να υπαρχει λογος τετοιας ανησυχιας κ πανικου σαν αυτο που πας να δημιουργησεις.......
ειπα οτι ειναι στη μεση μια ζωη,δεν ξερω αν κινδυνευει η οχι και δεν ειμαι και αρμοδια για να κρινω αν ειναι ζητημα ζωης και θανατου.. τι να κανουμε ρε παιδια δεν εχουμε ολοι την ιδια ψυχραιμια. εγω αν ηταν δικος μου σκυλος θα ειχα παθει απανοτα εγκεφαλικα.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Την καταλαβαινω τη διαφορα μην ανησυχεις ημουν κ εγω παιδι και γνωριζω οτι πολλα πραγματα δεν εξαρτωνται απο αυτη για αυτο και διαφωνω με το να αναλαμβανεις την ευθυνη μιας ζωης οταν δεν στηριζεσαι εξ ολοκληρου στα ποδια σου.. για αυτο αλλωστε δεν λετε σε οσους αντρες μπαινουν στο φορουμ αν εχουν παει φανταροι κλπ? να κερδισω εντυπωσεις?? σε ενα φορουμ?? χαχαχα να σαι καλα με εκανες και γελασα! αν ειναι δυνατον..ποιες εντυπωσεις? απλα ανησυχω για τον σκυλο.. τιποτα αλλο. οπως εμπαινα ολο το απογευμα να δω αν ειχαμε νεα ενω αλλοι δεν επικοινωνισαν καν με τον κτηνιατρο. δε σου λεω οτι εχω δικιο η οτι η αντιδραση μου ειναι η σωστη, απλα οπως ειπα παραπανω ειμαι ατομο που το τηλ στον κτηνιατρο γινεται για το παραμικρο..
Νομιζω ότι βγάζεις βεβιασμένα και αυθαίρετα συμπεράσματα. Οποτε όντως chill out
Όσο για τη "ανευθυνη" κατ' εσέ ιδιοκτητρια, γιατι θα επρεπε να ειναι σαν και εσένα, του πανικού και της υστερίας?
Το αν επαιρνε ή όχι τον κτηνιατρο, δεν το ξερεις και δεν θα πρεπει να προτρεχεις.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
εαν είναι οίδημα θα βοηθούσε μια ζεστή κομπρέσα μέχρι να πάτε στον κτηνίατρο.

Και ας χαλαρώσουν μερικοί μερικοί ήμαρτον! Δεν μπορούμε να βάλουμε ενα ανήλικο παιδί σε κόντρα με τους γονείς του.