Τι να κανω με τον σκυλο του γειτονα??


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ζω στην μεγαλύτερη επαρχία της Ελλάδας (Αθήνα). Την ίδια νοοτροπία έχουμε και εδώ. Στα "καλά", έχουμε παντού φίλους. Στα "κακά", τεράστια μοναξιά. Μην περιμένεις τίποτα από κανέναν. Οπλίσου με πείσμα, διεκδίκησε το δίκαιο για τον εαυτό σου και άσε τους άλλους να κουρεύονται. Μην νομίζεις ότι σου αραδιάζω βαρύγδουπες θεωρίες. Τα έχω κάνει πράξη όσα σε συμβουλεύω. Δεν σου κάνω την ξερόλα.
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
καλο θα ηταν να τραβουσες και ενα βιντεακι με τον τυπο να εχει τον σκυλο του ελευθερο και με ανοιχτη πορτα.Επισης να εχεις υποψην σου οτι αν καποια στιγμη επιτεθει σε καποιον ,θα ειναι πολυ πιο ευκολο νομικα να καταδικασουν τον ιδιοκτητη αν υπαρχουν προηγουμενες καταγγελιες ,εξωδικα κλπ.
Να θυμασαι επισης οτι τετοια υποκειμενα δεν παιρνουν απο λογια και δεν φοβουνται παρα μονο 2 πραγματα,το ενα ειναι μηπως αδειασει η τσεπη τους απο καποιο προστιμο και το αλλο ειναι το βρωμοξυλο.Οσο γαι αντιδημαρχους κλπ,δεν νομιζω οτι ο ξαδερφος αντιδημαρχος θα ρισκαριζε το ονομα του και προφανως την πολιτικη του καριερρα(σημαντικη η ασημαντη) για τον ξαδερφο του τον μα..κα
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Mέχρι να συμβεί κάτι με την νομική οδό.., εσύ πρέπει να έχεις τα ματια σου 14..
Πρόσεχε πότε βγαίνεις και ποτε μπαίνεις μέσα..και φρόντισε να βγαίνεις όταν δεν θα είναι αυτό εκεί..
Το να περιμένεις να φιλοτιμηθεί να καταλάβει αυτός θα είναι σαν να κανεις αυτό που λέει η υπογραφή μου..

Εμείς κάποτε είχαμε στην γειτονιά μου ένα σκυλί "πυροβολημένο" ενός ιδιοκτητη ακόμα πιο "πυροβολημένου"..
Το σκυλί το είχε ελεύθερο χωρίς φίμωτρο ενώ ήταν ένα σκυλί που είχε στην κυριολεξία ξεσκίσει πολλά σκυλιά στην γειτονιά..κάποια έζησαν με πολλά ράμματα κάποια μικρόσωμα όχι....
Αυτό το σκυλί δεν δίστασε να πηδήξει πάνω μου ενώ είχα στην αγκαλιά μου το λίγο μηνών westie μου και να του αρπάξει το μπούτι σε στιγμή εντελώς αμέριμνη..

Τελικά μαζευτήκαμε πολλοί..βρήκαμε που μένει και του πήγαμε εκεί την αστυνομία..
Συμμορφώθηκε και αργότερα έφυγε και εντελώς από την περιοχή..
 


Neema

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2010
50
0
Κομοτηνή
Mέχρι να συμβεί κάτι με την νομική οδό.., εσύ πρέπει να έχεις τα ματια σου 14..
Πρόσεχε πότε βγαίνεις και ποτε μπαίνεις μέσα..και φρόντισε να βγαίνεις όταν δεν θα είναι αυτό εκεί..
Το να περιμένεις να φιλοτιμηθεί να καταλάβει αυτός θα είναι σαν να κανεις αυτό που λέει η υπογραφή μου..

Εμείς κάποτε είχαμε στην γειτονιά μου ένα σκυλί "πυροβολημένο" ενός ιδιοκτητη ακόμα πιο "πυροβολημένου"..
Το σκυλί το είχε ελεύθερο χωρίς φίμωτρο ενώ ήταν ένα σκυλί που είχε στην κυριολεξία ξεσκίσει πολλά σκυλιά στην γειτονιά..κάποια έζησαν με πολλά ράμματα κάποια μικρόσωμα όχι....
Αυτό το σκυλί δεν δίστασε να πηδήξει πάνω μου ενώ είχα στην αγκαλιά μου το λίγο μηνών westie μου και να του αρπάξει το μπούτι σε στιγμή εντελώς αμέριμνη..

Τελικά μαζευτήκαμε πολλοί..βρήκαμε που μένει και του πήγαμε εκεί την αστυνομία..
Συμμορφώθηκε και αργότερα έφυγε και εντελώς από την περιοχή..
Αυτο ακριβως φοβαμαι!! Ξερεις τι ειναι να θες να βγαλεις το σκυλακι σου να παιξετε στην αυλη της οικοδομης και να μην μπορεις γιατι τρεμεις μην τυχον επιτεθει το "κτηνος" απο κει που δεν το περιμενεις?? Πολλες φορες την παιρνω με το αμαξι, ειδικα το βραδυ, και παμε σε μια πλατειουλα πιο κατω απ το σπιτι. Τελοσπαντων..θα δουμε τι θα γινει και με αυτο!
 


fotis1960

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
365
68
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Για δοκιμασε κανενα δυναμιτακι Πασχαλιατικο.
Το ειχα κανει καποτε σε γνωστο μου,
που ειχε γκριφονοειδες αμολυτο και ενοχλητικο, και ειχε δαγκωσει χωρις λογο μπροστα μας
παιδι που επαιζε μπαλα με αλλα παιδια.
και παρα τις συνεχεις παρατηρησεις μας δεν το μαζευε.
Τελικα το σκυλι αποδειχτηκε κροτοφοβικο, και με 2-3 κροτιδες,εβγαινε μονο ξημερωματα για πιπι
και γυρναγε τρεχοντας στο σπιτι του.
Δεν υπερηφανευομαι γι αυτο που εκανα, αλλα δεν υπηρχε αλλος τροπος.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
15
earth
βιντεοσκόπηση
και στην αστυνομία μαζί με την παράγραφο του νόμου που λέει περι λουριού-φίμωτρου
επίσης στην αστυνομία θα καταθέσετε γραπτα την επιφύλαξή σας και τον φόβο σας για ακόμα χειρότερες εξελίξεις για τις οποίες αφού τους ενημερώνεται θα είναι πλέον οι ίδιοι υπευθυνοι
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Τι εννοεις? Σαν τι να φοβαται?? Να εχει δηλαση το σκυλι σαν φυλακα??
Αν γνωριζεις κατι που τον "χαλάει"...Κάτι που τον ενοχλεί...

Δοκίμασε να του κάνεις το τραπέζι...Να πάτε για καφέ.... :) Πες το εσυ,,,, ;)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3