Τι ξέρετε για το Arthroluxyl?


iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
Ο ΣΚΥΛΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ARTHROLUXYL ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ Κ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΓΛΙΣΤΡΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΧΑΛΙΑ..ΤΩΡΑ ΕΔΩ Κ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΌΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ 1-1,5 ΜΗΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ROYAL TA ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ARTHROLUXYL ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΟ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ..
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Ο ΣΚΥΛΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ARTHROLUXYL ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ Κ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΓΛΙΣΤΡΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΧΑΛΙΑ..ΤΩΡΑ ΕΔΩ Κ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΌΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ 1-1,5 ΜΗΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ROYAL TA ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ARTHROLUXYL ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΟ Κ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ..
Αφού όλα είναι μια χαρά τι την θες την δεύτερη γνώμη?
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το φάρμακο δεν το γνωρίζω
το γλίστρημα να δείς να εκμηδενίσεις και να μην τον παραταίζεις και παίρνει βάρος
τι περιέχει το φάρμακο που λές?
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Αυτά είναι τα συστατικά του : Salix, D-glucosamine, rutine, harpagophytum, hepatropine; equisetum, taraxacum; magnesium, calcium; fosfor; ijzer; koper; zink; mangaan; kobalt; molybdeen.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
βιταμίνες και ιχνοστοιχεία
βότανα -ιτιά πρέπει να είναι το Salix
το εκβίζετουμ βγαίνει στα ποταμάκια
το ταραξάκουμ είναι το αγριοράδικο
γκλουκοζαμίνη η γνωστή
χονδροιτίνη δεν έχει!

και που κατασκευάζεται?
-ενδιαφέρον δείχνει για που και πού απο λίγο.
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
κοκονι μάλλον γερμανικό είναι, όλες οι πληροφορίες που βρήκα είναι στα γερμανικά, και είναι και ακριβούτσικο.
 




iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
το φαρμακο(φυτικο απο οτι λεει ο κτηνιατροσ)περιεχεϊ:hepatropine , equisetum , taraxacum , μαγνησιο , ασβεστιο , φωσφορο , σιδηρο ,χαλκο , ψευδαργυρο , μαγγανιο , κοβαλτιο ,μολυβδενιο
 




iokasti

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2011
97
0
το πληρωνω 30 ευρω..κ μας ειπε ο γιατρος να περνουμε 1 πρωι-1 βραδυ καθε μερα μεχρι να γινει 9 μηνων περιπου..
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ευχαριστουμε για τις πληροφορίες
Φυτικο και απο Ολλανδία λοιπον.......χμμμμμμμμμμ
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
ευχαριστουμε για τις πληροφορίες
Φυτικο και απο Ολλανδία λοιπον.......χμμμμμμμμμμ
Μουαχαχαχα!!!

Καλά όλα αυτά για το ασβέστιο που περιέχει μόνο θα είχα αμφιβολίες.
 






HeaTon

New Member
23 Μαρτίου 2012
1
0
Λιγα στοιχεία για το Arthroluxyl ® C

arthroluxyl-1.jpg
arthroluxyl-2.jpg

Ενημερωτικά το ποσό της αγοράς του φαρμάκου είναι στα 22 ευρώ :) Πες στον κτηνιατρό σου οτι είναι λίγο ακριβός :p

p.s Δεν είναι γερμανικό,αλλά είναι οτι καλυτερο για τα γερμανικά ποιμενικά :) Αυτο δίνω και εγω στο δικό μου.
 

Attachments

Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight