Τι ράτσα είναι?


AlexandrosSNL

New Member
30 Ιανουαρίου 2016
3
5
25
Γεια σας βρηκα αυτον τον σκυλο εξω απο το σπιτι μου πριν 3 μερες και δεν ξερω τη ρατσα ειναι αν ξερει καποιος ας πει.. Ευχαριστο2016-01-30-134422.jpg
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Γεια σας βρηκα αυτον τον σκυλο εξω απο το σπιτι μου πριν 3 μερες και δεν ξερω τη ρατσα ειναι αν ξερει καποιος ας πει.. Ευχαριστο
Εσύ, τι νομίζεις ότι είναι?
Και, ακόμα πιο σωστά, εσύ τι θέλεις να είναι?
 
  • Like
Reactions: Morian


Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
Δηλαδή αν σου πούμε ότι είναι rottweiler θα πείς ωραία θα τον κρατήσω και αν σου πούμε είναι ένας όμορφος "μπασταρδάκος" άγνωστης προελεύσεως θα πεις άντε στην ευχή της Παναγίας?

Βάλε περισσότερες φωτογραφίες να τον δούμε λίγο... Από την μούρη του μόνο δεν φαίνεται σχεδόν τίποτε...
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ότι ράτσα και να είναι εγώ θα τον κρατήσω.. Εγώ νομίζω οτί είναι ημίεμο καυκάσου.. Αυτή τη στιγμή δεν έχω πολλές φοτωγραφίες αλλά θα ανέβασω κι άλλες..
Στην φωτο που έβαλες φαίνεται μόνο ενα κεφάλι και κατι πόδια αλλου σκύλου.
Δεν εξάγεται έτσι συμπέρασμα, αλλά ειδικά εφόσον μιλάμε για ημίαιμο... μην το ψάχνεις καν... Δες με τον κτηνιατρο σου πόσο περίπου είναι σε ηλικία, βάρος και τα υπόλοιπα στην πορεία. Μην το αντιμετωπίσεις σαν πχ "καυκάσιο" γιατί ακομα και αν έμοιαζε ετσι, δεν σημαίνει ότι καυκάσιος θα ειναι και στον χαρακτηρα!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf