Τι συμβαίνει;(κοκκινίλα και σπυράκια)


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Γυρίσαμε εχθές μετά απο μια βδομάδα ελευθερο κάμπιγκ. Θάλασσα, βάθρες και πολλές βόλτες. Αλλά πήραμε μαζί μας ενα πρόβλημα. Έχει χάσει το τρίχωμα του κάτω απο ...... να πω μασχαλες, για να σας δώσω να καταλάβετε? Και έχει κοκκινίλα και σπυράκια. Όλη αυτή την εβδομάδα του έδεινα ξηρά τροφή ενώ έχει μεγαλώσει με ωμή. Μπορεί να είναι απο την τροφή ή από το στρες? Γιατί ήταν σε ένα περιβάλλον γι αυτόν μη ελεγχόμενο? Ήταν γενικότερα σε ένταση, γάβγιζε για να ειδοποιεί συνεχώς όποιος άνθρωπος ή σκύλος πλησίαζε τον χώρο μας.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλησπέρα!
Μέσω internet μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε ακόμα κι αν κάποιος εδώ είναι κτηνίατρος. Οπότε αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πας το σκυλάκο σου στο γιατρό που τον παρακολουθεί :)

Απ`ότι διαβάζω υπήρξαν πολλές αλλαγές στις διακοπές σας (τροφή, περιβάλλον). Ο γιατρός μόνο μπορεί να σου πει τι έφταιξε, τι είναι και πως θα ξεπεραστεί!

Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό, όταν μάθεις ενημέρωσέ μας, μπορεί να βγει κάποιο χρήσιμο συμπέρασμα όπως πχ τι πρέπει να προσέχουμε στις διακοπές!
Περαστικά σας!
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
παρομοιο προβλημα ειχα και εγω. Πηγα στον κτηνιατρο στις διακοπες και μου ειπε οτι ειναι πυογενης κατι...
Προκυπτει συνηθως απο αλλεργια σε καποιο χορτο ή φαγητο ή ακτι αλλο. Εμενα ειχε μια προδιαθεση πριν τις διακοπες αλλα στις διακοπες επιδεινωθηκε. Μου εδωσε αντιβιωση, αλλα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την προοδο και ισως ξαναπαω στον κτηνιατρο μου.
καλο θα ηταν να τον επισκεφθεις και συ. Δεν υπαρχει παντως λογος ανησυχιας.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
εκανε μπανιο στην θαλασσα και εμενε με τα αλατια?
μηπως ειναι απο αυτο?

η δικια μου απο αυτο το λογο εβγαλε κατι αναλογα..
 


Cicaci

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
353
3
Ξάνθη
Πήγαμε στον κτηνίατρο..... όλα καλά. Είχε περάσει ενα στρες, αλλά αυτό που έπαθε ήταν απο το Backpack.
Χα χα, που να το φανταστώ!

Ευχαριστω!