Τον χτύπησε αυτοκίνητο








Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com

7 εβδομαδες χθες. Την Τριτη πηγαμε στον κτηνιατρο και μου ειπε πως ειναι ευχαριστημενος πως πανε τα πραγματα. Θα ηθελε να μας ξαναδει σε 2 εβδομαδες.

Απο χθες βραδυ ειμαι κι εγω τραυματιας. Οταν επιστρεφαμε απο τη βραδινη μας βολτα, ηρθε κατα πανω μας ενα λαμπ, λυτο, ο ιδιοκτητης στην κοσμαρα του, και επιτεθηκε τον Κουκη. Τον επιασε απ το λαιμο και αρχισε να τραβαει. Με επιασε πανικος, φοβηθηκα, εκανα βλακεια. Προσπαθησα να ανοιξω το στομα του σκυλου με το χερι!! Και δεν ειναι η πρωτη φορα που ειδα σκυλοκαβγα, ουτε ειναι η πρωτη φορα που επιτεθηκαν τον Κουκη, αλλα πρωτη φορα ειδα σκυλο που δαγκωνει με τοση μανια και να τραβαει! Μου καταδαγκωσε το χερι. Μετα ηρθαν καποια παιδια και χωρισαν τα σκυλια, αλλα το κακο ειχε γινει, το χερι μου γεματο αιματα. Ευτυχως ο Κουκης δεν εχει ουτε γρατζουνια. Τρελαθηκα. Φωναζα γιατι εχουν λυτο τετοιο σκυλο και δεν το προσεχουν. Μου ειπαν "συγγνωμη", μου εφεραν νερο, γιατι ηθελα να λιποθυμησω απ τον πονο.

Πηγα στο γιατρο για ενεσεις, αντιβιωσεις, κλπ...

Αντε να δουμε τι αλλο θα συμβει! Θα τρελαθω στο τελος..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.638
7.746
Δεν είμαστε καλά!!!
Ανεύθυνοι υπάρχουν παντού αλλά πως αφήνεις τόσο επιθετικό σκύλο ελεύθερο...Ωραίο λαμπ!!! Τυπικό δείγμα..
Περαστικά και σιδερένια.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ας τα να πανε... εχω δει τσακωμους και με ΓΠ και με ροτ αλλα ποτε κατι τετοιο! Ο σκυλος σε κατασταση αμοκ! Ευτυχως ο Κουκης εχει αρκετο δερμα στο λαιμο και δεν καταφερε να του κανει τιποτα.. Αν ηταν καποιο αλλο σκυλι ομως..

Τωρα ο Κουκης κουτσα κουτσα κι εγω με επιδεσμο στο χερι :) What a team!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ευτυχως ο Κουκης εχει αρκετο δερμα στο λαιμο και δεν καταφερε να του κανει τιποτα..
Το βρίσκω μάλλον απίθανο! Μάλλον δεν ήθελε να του κάνει τίποτα εκτός από το να τον «δείρει»!
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Λες να μην έχει ο σκύλος αίσθηση στα σαγόνια του;
Αν την έπεφτε σε μικρότερο, εφ όσον δεν ήθελε να το τραυματίσει θα «ρύθμιζε» το δάγκωμα αναλόγως
 










Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
:eek:Σιδερένια και περαστικά ΚΑΙ αγύριστα!! Δεν τα πιστεύω αυτά αλλά μήπως να κάνατε κανένα ευχέλαιο στο σπίτι σας;;;:unsure:
 
  • Like
Reactions: Berna




*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Αμαν, τι ατυχίες μαζεμένες! :eek:
Περαστικά και αγύριστα εύχομαι, σύντομα να είστε και οι δύο σαν καινούριοι! (y)
 
  • Like
Reactions: Berna


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Έβαλε χεράκια να ανοίξει το στόμα του σκύλου!

Καλά ρε 'συ τι σου μαθαίνουμε τόσο καιρό εδώ?

Σε τέτοιες περιπτώσεις τα πόδια μας πάνε σαν πιστόνια...τα τα τα τα τα τα τα τα!
 
  • Like
Reactions: Berna




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Περαστικά Berna! Να αναρρώσετε και οι δυο σας γρήγορα!

Πλάκα πλάκα κάντε κανένα ευχέλαιο.. Πολλή γκαντεμιά ρε παιδί μου!!
 
  • Like
Reactions: Berna




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.111
Μηνύματα
895.743
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π