Το πιό γλυκό μπισκότο της ζωής μου...


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Όπως οι περισσότεροι γνωρίζετε δεν έχω αποκτήσει ακόμα τον δικό μου σκύλο αλλά επειδή ζώ καθημερινά έναν ωραίο τυπάκο, με την προτροπή ενός μέλους του forum μας και την άδεια των ιδιοκτητών του, αποφάσισα να σας τον παρουσιάσω!:)

Ο Cookie ήρθε στην ζωή μας πρίν από περίπου δύο χρόνια και από τότε την άλλαξε ρυζικά προς το καλύτερο. Αν και ο τρόπος που αποκτήθηκε δεν είναι ο ιδανικός, ευτυχώς ο γιατρός του τον βρίσκει μέχρι τώρα άκρως υγιή. Ο χαρακτήρας του είναι απλά ζηλευτός!! Είναι απίστευτα κοινωνικός, χαδιάρης, παιχνιδιάρης, τέρας ηρεμίας και αδιαφορεί παντελώς για τα "επιθετικά" ως προς αυτόν σκυλιά και τις γάτες[για αυτές δεν αδιαφορεί ακριβώς... θέλει να πάει και να παίξει μαζί τους] και σε όποιο περίεργο νέο ερέθισμα του περιβάλλοντος του. Το μόνο προβλημά του είναι τα σκουπόξυλα [δεν τον δέρνουμε προς Θεού!!:D], οι δυνατές φωνές και οι απότομες κινήσεις από άνθρωπο σε άνθρωπο ακόμα και αν είναι για παιχνίδι[π.χ. γαργάλημα] όπου τις αντιλαμβάνετε σαν επίθεση και τρέχει να μας προστατέψει. Έμαθε αμέσως το λουρί για την βόλτα, ήξερε και συνέχισε να χρησιμοποιεί κανονικά την πάνα του με λίγα ατυχήματα και σήκωσε το πόδι στους 4-5 μήνες περίπου!!:p Όταν ξεκίνησε τις βόλτες του[τρείς/ημέρα] η πάνα κόπηκε σταδιακά και έκτοτε δεν υπήρξε κανένα ατύχημα σχετικά με την τουαλέτα του. Κάθε φορά που πάω στο σπίτι της αδερφής μου, που είναι πάρα πολύ μακριά[1 λεπτό απόσταση], με υποδέχεται με αγκαλιές και γλυψιές και στην συνέχεια με τα αγαπημένα μας παιχνίδια!!! Αυτά είναι το tug και το fetch με τα κουκλάκια και τις μπάλες του, αλλά επίσης και το ποδόσφαιρο που παίζει τέρμα και αποκρούει τα περισσότερα μου σούτ!:cool:

Αριστερά πέρυσι και δεξιά πρίν από δύο εβδομάδες:


Με τον φιλαράκο του -Μάξιμο- που βρήκαμε πέρυσι τον Αύγουστο στα σκουπίδια όταν ήταν 2 εβδομάδων:


Αυτά προς το παρόν... σε σύντομο χρονικό διάστημα θα ακολουθήσουν νέες δημοσιεύσεις με την φάτσα του!!!:)
 












Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Δεν ειχα ιδεα οτι δεν ειχες σκυλο Aslan,νομιζα ημουν ο μονος εδω περα :p

Το σκυλι στην 2η φωτο νομιζα ειναι ο Μαξιμος,ουτε που καταλαβα οτι υπαρχει γατα εκει περα χαχαχα
 
  • Like
Reactions: Aslan




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ωωω ενα κουκλί!!! Λαχταριστός ο μικρός!!! Να το χαίρεστε και πάντα να αναπληρώνει το κενό του σκυλοπαιδιού σου!!!
 
  • Like
Reactions: Aslan






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Xαχαχαχα ήμουν έτοιμη να γράψω ξέχασες να βάλεις τη φωτογραφία με τον Μάξιμο αλλά μετά τον είδα!!!
Να είστε καλά και να τα χαίρεστε, και στα δικά σου σύντομα!
Φάτσας πανέξυπνος και όμορφος ο cookie! Λατρεύουμε και μαυρόγατα βεβαίως βεβαίως!
 
  • Like
Reactions: Aslan


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Καλά αυτόν τον κούκλο δε μας παρουσίαζες τόσο καιρό;
Ντροπή! :p

Να τους χαίρεστε! :D
 
  • Like
Reactions: Aslan


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Κι εγώ πάντως με την τρίτη το εντόπισα το γατί... Ρε το άτιμο καμουφλάζ που έκανε!!! :cool:;)
 
  • Like
Reactions: Aslan






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Να ζήσει υγιής μέχρι τα βαθιά του γεράματα και να προλάβει να δώσει πολλά μαθήματα στο μελλοντικό του ξαδελφακι
(ή φωτογραφία δεν μου εμφανίζεται)
 
  • Like
Reactions: Aslan


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Χρόνια του πολλά του μασκαρα:)

Ασχετο, αλλά φαίνεται σκουρόχρωμος.
Η υφή του τριχωματος πως είναι;
 
  • Like
Reactions: Aslan




Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Ευχαριστώ για τις ευχές σας! :love:

@Orilis Πραγματικά το ελπίζω, είναι πολύ cool σαν σκύλος και νομίζω πως μπορεί να αποτελέσει ένα καλό πρότυπο προς μίμηση. Όταν θα γίνει το έγκλημα, έχουμε να πούμε πολλά και θα δούμε και κατα πόσο μέσα έχω πέσει. -fingers crossed-:p

@Yorkaddict Το τρίχωμα σε γενικές γραμμές το νιώθω ανάλαφρο και σαν μετάξι αλλά όταν περάσουν 3.5-4 εβδομάδες περίπου χωρίς μπάνιο αρχίζει να κολλάει και δυσκολεύει αρκετά και το χτένισμα του -δεν ξέρω πως να το περιγράψω ίσως το ότι απλά είναι βρώμικος να αρκεί-.:X3:

υ.γ. Ξαναέβαλα την φωτογραφία σε περίπτωση που δεν φαίνεται ακόμα.
View media item 523