Το ταξίδι στην Ντόχα




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Ωραίες φωτογραφίες!!! Ο μικρός το απολαμβάνει παρόλη την ζέστη...Πόσο θα μείνετε εκεί είπαμε ? :D
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ωραιες φωτογραφιες!;) Μοναδικες δηλαδη, ποιος αλλος εχει φωτο του σκυλου του στην ερημο? χαχα! ;)

Κι εγω θα περιμενω να μας βαλεις να δω απο το event που ειπες! :) ;-)
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Ο πιο όμορφος Λώρενς που έχω δει ποτέ! :D
Προσαρμόζεστε σιγά-σιγά, ε; Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά πιστεύω θα σου αρέσει εκεί. Φτάνει που έχει ωραία θάλασσα...:)
 


Farfallina

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2012
111
0


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Δεν εχετε εκει σκυλοεσπαντριγες να φοραει να μην καει το πατουσι του απο την ζεστα?:p
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
μπράβο σου για όλη αυτήν την προσπάθεια και μακάρι να συνηθίσετε ακόμα περισσότερο την μεγάλη αυτήν αλλαγή.μιά ερώτηση σχετικά με αυτό,πώς σου ήρθε να πας στο κατάρ αντί για καναδά,αμερική?
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Eυχαριστουμε πολυ παιδια,χαιρομαι που σας αρεσαν οι φωτος!
Γενικα το παλευουμε να προσαρμοστουμε,δεν ειναι και το πιο ''φιλικο'' μερος στον κοσμο..Τουλαχιστον προσπαθουμε να το διασκεδασουμε (οσο γινεται..)
Κickass,μη την ψαχνεις...ελπιζω ο επομενος σταθμος μας να ειναι καπου εκει που ανεφερες.
Nasouk,θα ψαξω να βρω κανενα σανδαλι,χαχα! Πλεον δεν καιει τοσο το εδαφος,καθισαμε και κατω χωρις να καουμε,οποτε δεν ειχαν προβλημα οι πατουσες.Η ασφαλτος ειναι πολυ χειροτερη..
Λοιπον,βαζω σημερα μερικες φωτος απο εξορμησεις με τα σκυλια του καταφυγιου,γιατι μετα το event θα εχει μαζευτει υπερβολικα πολυ υλικο και θα χασω τη μπαλα..
James & George : δυο υπεροχα αγορια,αχωριστοι απο κουταβια και πολυ δεμενοι,τωρα ειναι γυρω στα 3.
Εγω τους λεω Bolek & Lolek :mrgreen:

Δεν παταει...ΠΕΤΑΕΙ !!
IMG_5955.jpgIMG_6003.jpgIMG_6167.jpgIMG_6134.jpg
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
IMG_6159.jpgIMG_6209.jpg


Sebastian & Sula (μην σχολιασει κανεις τα ονοματα:paletas:,δεν ξερω τι σκεφτοταν αυτος που τους τα εδωσε,παντως εμπνευση δεν ειχε..)

IMG_6712.jpgIMG_6738.jpg
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
IMG_6801.jpgIMG_6846.jpgIMG_6895.jpg

Αυτα τα δυο τρελλοπαιδα μας ''την εκαναν'' σε καποια φαση..Πιστεψαμε οτι τα χασαμε,αλλα ευτυχως γυρισαν πισω μετα απο κανενα τεταρτακι.Πηγε η καρδια μας στο φεγγαρι....
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Οχι,εχει και λιγα τελειως mix,απλα τα παμε βολτες και τα φωτογραφιζουμε,συμφωνα με την ''παλαιοτητα'' τους στο καταφυγιο.Εκτος αυτου, πρεπει να τα πηγαινουν και καλα μεταξυ τους γιατι αλλιως θα γινει μακελειο στο αμαξι.Επισης βαζω εδω σκυλια που δεν ειναι τοσο ''κοινα'' στην Ελλαδα,ετσι,για την αλλαγη.
Oριστε και μια κουκλα mix,για του λογου το αληθες:)
IMG_6699.jpgIMG_6701.jpg
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν σχολιάζω καν τον Λωρενς... (θελω και εγώ 40 βαθμουυυυυς, με εχω τσεκάρει ως και 48 υπο σκια αντεχω ανετα)
Δεν σχολιάζω καν την μιξ.... περα από το ότι αναρωτιέμαι πως την πλύνατε πριν μπει στο αμάξι :p
Αλλά σαλούκι πρωτοειδα από τις φωτογραφίες σου και πραγματικά δεν χορταίνω να τα βλέπω, αγερωχα πλάσματα σαν από αλλους αιώνες!
 


eleutheriaria

Well-Known Member
27 Ιουλίου 2012
300
1
Υπέροχες φωτογραφίες... Υπέροχα και τα Σαλούκι, που μέχρι χθες δεν είχα δει-ακούσει κάτι γι'αυτά!!

Η κόρη μου πάντως βλέποντας τα, νόμιζε πως ήταν πόνι και άρχισε το τραγούδι!:p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Ένα μεγάλο μπράβο από μένα που βοηθάς το καταφύγιο σε μια ξένη και αφιλόξενη λόγω τρομερής ζέστης χώρας για σένα!!!
Πολύ όμορφες φωτογραφίες :):)
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
34
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Υπεροχες φωτογραφιες! Ο Λωρενς κουκλος, προσαρμοζεται σιγα σιγα... Τα Σαλουκι ειναι πανεμορφα αγεροχα πλασματα! Μπραβο για τη βοηθεια που προσφερετε! Κουραγιο με τις συνθηκες να περνατε παντα ομορφα...
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Ο ''Λωρενς'' ειναι περιπτωση καρναβαλιου,δεν εχω κατι αλλο να σχολιασω..
Veronica,να μην το γρουσουζεψω,τις τελευταιες μερες δεν βλεπω τιποτα,ελπιζω να τελειωσαμε γιατι μας ειχε κουρασει ψυχολογικα..
Εleftheriaria,δεν την αδικω την κορη σου,οντως ειναι περιεργα πλασματα,χαχα!
Ghelly για την ερωτηση σου στο πως την βαλαμε στο αμαξι,θα πω οτι η λασπη ειναι το λιγοτερο..Η κυρια μετα απο λιγο βρηκε ενα πτωμα τεραστιας χελωνας σε αποσυνθεση και προλαβε να τριφτει καλα-καλα,για κανενα τριλεπτο μεχρι να παμε να την μαζεψουμε :eye: Μονο που το φερνω στο μυαλο,γινεται το στομαχι μου μυλος...:-& Μπολικα σεντονια και πετσετες στο αμαξι και μπανιο με ενα ολοκληρο μπουκαλι σαμπουαν στο καταφυγιο..
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Το φεστιβαλ Woofstock πηγε παρα πολυ καλα και μαζευτηκαν αρκετα χρηματα για το καταφυγιο!
Πολυς κοσμος και πολλαααααα σκυλια.Ηταν μια ευχαριστα εξουθενωτικη μερα,μιας και κλεισαμε 12ωρο.Πολλοι εθελοντες και πολυ κεφι,απο το στησιμο μεχρι το μαζεμα οταν τελειωσε,αξιζε το καθε λεπτο!
Επειδη ειναι πρακτικα δυσκολο να βαλω οοοοολες τις φωτογραφιες που τραβηξα,θα βαλω λιγες εδω και τις υπολοιπες μπορει να τις δει οποιος θελει στο παρακατω αλμπουμ,το οποιο ειναι ανοιχτο για ολους.
Facebook
Πραγματικα,δεν ξερω που σκ@τ@ ηταν κρυμενα ολα αυτα τα σκυλια...Ηταν ενας πραγματικος σκυλοπαραδεισος.

IMG_7073.jpgIMG_7057.jpgIMG_7093.jpgIMG_7160.jpgIMG_7574.jpg