Τροφή κτηνιατρείου


Bellos

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2011
124
0
Thessaloniki
Καλησπέρα σε όλους.Ο Μπέλλος μου είναι 5 μηνών ημίαιμο κουτάβι και του δίνω την Hill's puppy medium. Λοιπόν τις προάλλες μία φίλη μου πήγε σε ένα κτηνιατρείο κοντά στο σπίτι μου για να προμηθευτεί λιχουδιές και η κτηνίατρος της έδωσε και κάτι μικρά σακουλάκια-δείγματα απο την τροφή Hill's puppy medium αλλά το σακουλάκι έγραφε πάνω vetessential και αυτή η κτηνίατρος είπε πως αυτές τις σκυλοτροφές τις δίνουν μόνο σε κτηνιάτρους για να τις προωθούν αυτοί και είναι καλύτερες ποιοτικά απο αυτές του εμπορίου και οτι έχει περισσότερες ίνες που κάνουν καλό στην υγεία του σκύλου. Σκεφτόμουν τώρα που τελειώνει η σκυλοτροφή του Μπέλλου να έπαιρνα μια τέτοια..αλλα δεν ξέρω το σκέφτομαι ακόμα γιατί δεν γνωρίζω τίποτα γι'αυτήν..Εσείς γνωρίζετε γι'αυτην την σκυλοτροφή? Σημειοτέον εγώ δεν πάω σ'αυτήν την κτηνίατρο ούτε πρόκειται να πάω ποτέ απλά σκέφτομαι μόνο την προμήθεια της συγκεκριμένης τροφής.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δηλαδή για να καταλάβω , η Hills βγάζει δύο κωδικούς από την ίδια τροφή, η μία για πώληση από καταστήματα και η άλλη απο κτηνιάτρους που ονομάζεται vetessential και είναι καλύτερη από από αυτή που διατίθεται από petshops; Λίγο μούφα δεν ακούγεται όλο αυτό; Δεν γνωρίζω καθόλου την περίπτωση, απλά κάτι δεν μου πάει καλά.
 


Akitaman

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
127
0
Και σε μενα για μουφα μου ακουγετε.
Marketing κολπο της Hill's
 


Bellos

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2011
124
0
Thessaloniki
Στο πίσω μέρος λέει δίδεται αποκλειστικά μέσω κτηνιάτρων.. Συγνώμη για την κακή ανάλυση αλλά δεν εχω φωτογραφική μαζί μου!! Μούφα απο την πλευρά της Hill's;; γιατί;; Μήπως ανεβούν οι αγορές;;
 

Attachments





l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στο πίσω μέρος λέει δίδεται αποκλειστικά μέσω κτηνιάτρων.. Συγνώμη για την κακή ανάλυση αλλά δεν εχω φωτογραφική μαζί μου!! Μούφα απο την πλευρά της Hill's;; γιατί;; Μήπως ανεβούν οι αγορές;;
Όταν λέω μούφα εννοώ ακριβώς αυτό που λέει ο akitaman, καθαρό marketing χωρίς προεκτάσεις στην ποιότητα της τροφής, με άλλα λόγια ότι είναι η μία θα είναι και η άλλη. Γνώμη μου πάντα, ξαναλέω δεν γνωρίζω τις τροφές ούτε τις έχω πάρει για τα σκυλιά μου.
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Μπορεις να μας παραθέσεις τα συστατικα της τροφης για να εχουμε μια πιο σφαιρική αποψη τον πραγμάτων ?
 


Bellos

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2011
124
0
Thessaloniki
Ευχαριστώ για τον σύνδεσμο..βασικά εγώ έχω στα χέρια μου ένα σακουλάκι που μπροστά γράφει αυτό που σας έδειξα στην εικόνα και απο πίσω δεν αναφέρει πουθενα συστατικά..Και γι'αυτό ρώτησα κυρίως μήπως την ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να την συγκρίνω με την δική μου Hill's(του εμπορίου)
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Κατι βρηκα αλλα δεν ειναι αυτη ακριβως που λες αλλα απο οτι ειδα ειναι παρόμοια τα συστατικά σε ολες !!



Ingredients: Maize, poultry meat meal (chicken min. 31%), rice, cellulose, animal fat, digest, pea bran meal, dried whole egg, vegetable oil, potassium chloride, flaxseed, salt, dicalcium phosphate.