Τροφή Platinum Hellas




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Αυτη παιρνω στο Ροκυ,,η καλυτερη απο οσες εχω παρει...και τρελλαινεται για τη γευση..
Του χει κατσει πολυ καλα κι εχουμε διαφορα στα κοπρανα,τριχωμα κλπ....
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Με έχει ιντριγκάρει πάρα πολύ!!
Δίνω arden grange puppy (η οποία της κάθεται καλά, ομολογώ) μετά από αλλαγή από ακάνα puppy.
Σε λίγο καιρό είναι να αλλάξουμε και να πάμε σε adult κωδικό και αυτή η τροφή μου κάνει κλικ με τόσο μεγάλο ποσοστό κρέατος που έχει. Τόσο που έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι για αλλαγή μάρκας.
 








Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Με έχει ιντριγκάρει πάρα πολύ!!
Δίνω arden grange puppy (η οποία της κάθεται καλά, ομολογώ) μετά από αλλαγή από ακάνα puppy.
Σε λίγο καιρό είναι να αλλάξουμε και να πάμε σε adult κωδικό και αυτή η τροφή μου κάνει κλικ με τόσο μεγάλο ποσοστό κρέατος που έχει. Τόσο που έχω μπει στη διαδικασία να σκέφτομαι για αλλαγή μάρκας.
Δοκιμασε τη και βλεπεις στη πορεια...στην αρχη σου στελνουν για δοκιμη σε μικρα φακελακια...βεβαια ειναι πολυ μικρη ποσοτητα δε φτανει,αλλά βλεπεις πως θα αντιδρασει η μικρη σου...το μονο οτι ειναι μικρη η κροκετα...
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δοκιμασε τη και βλεπεις στη πορεια...στην αρχη σου στελνουν για δοκιμη σε μικρα φακελακια...βεβαια ειναι πολυ μικρη ποσοτητα δε φτανει,αλλά βλεπεις πως θα αντιδρασει η μικρη σου...το μονο οτι ειναι μικρη η κροκετα...
Μικρή κροκέτα;;; ΤΕΛΕΙΑ!!! δε θέλει τις μεγάλες, γιατί βαριέται να μασάει η κοντέσσα!! Άλλο ένα + για την τροφή.

Θα τη δείξω και στο γιατρό μας και για την επόμενη αγορά σακιού ίσως να πάρουμε για δοκιμή την πλάτινουμ.
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ναι, το είδα στη σελίδα τους χθες που ψαχούλευα το site.
Έχω ακόμα 6-8 κιλά arden, οπότε αύριο θα γίνει η συζήτηση και με το γιατρό μας (πέρα από τα της στείρωσης) για να μου πει τη γνώμη του.

Αν πάρουμε το οκ (μιας και είχαμε ένα θέμα μέχρι να μας κάτσει η τωρινή της τροφή) θα τους πάρω τηλέφωνο έστω για να δοκιμάσουμε.
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εννοείται πως θα τον ρωτήσω..
Και ακάνα πάντως που έδινα, είχε λάδι (ρέγγας). Ούτε εγώ καταλαβαίνω σε τι πράγμα πειράζει το λάδι ψαριού στα συστατικά.
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
δεν είναι προσωπικό, θέμα επιλογής είναι.. από αυτά που έψαξα θεωρώ ότι μακροπρόθεσμα θα κάνει κάποια ζημιά στο σκύλο μου.. όχι μόνο αυτό σαν συστατικό, αλλά και άλλα..
ιχθυέλαιο είναι που δεν ξέρει ούτε και το ίδιο από που είναι.. γιατί να το ρισκάρω ?
επειδή θα γιαλίζει η τρίχα του ? και το ζελέ κάνει καρφάκια, αλλά μετά μένεις φαλακρός ! :)
επιστημονικά επιχειρήματα δεν έχω χρόνο να γράψω αλλά ίσως κάποια στιγμή το κάνω ένα μίνι άρθρο.. η λογική λει αμφιβόλου προελεύσεως σολομός ( ίσως αλιευμένος) αλλά μετα εκτροφή ( άρα δεν γνωρίζω τι τον ταίζουνε) άρα τρέχα-γύρευε.. όπως έγραψα και παραπάνω, ας ρωτήσει το μέλος τον κτηνίατρο να μας πει και αυτός την αποψή του, και ας μας την γράψει εδώ να την διαβάσουμε.. και να την συζητήσουμε..
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παλιά χρησιμοποιούσα σκεύασμα λάδι σολομού, σαν ενισχυτικό γεύσης στις κροκέτες.
Πλέον, δε κακομαθαίνω τόσο τη νεαρά. Αν δε φάει, θα μείνει νηστική. :p
Θα τον ρωτήσω αύριο και θα σας πω και την άποψή του πάνω στο θέμα.
(κάτι μου λέει οτι αφού της έχει καθίσει η άνρντεν, θα μου πει να μη κάνω πειράματα, αλλά θα δω και αύριο τι θα γίνει :D )
 


Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Lavernne τι προβλημα ειχες με την acana puppy ? Εγω αυτη δινω αλλα τα κακακια ειναι σχετικα μαλακα . Ολα τα υπολοιπα ειναι μια χαρα βεβαια. Της δινω και λιγοτερο αποτι παλια γιατι διαβασα οτι εχει σχεση με το ποσο μαλακα ειναι αλλα δεν ειδα και μεγαλγ διαφορα..
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Lavernne τι προβλημα ειχες με την acana puppy ? Εγω αυτη δινω αλλα τα κακακια ειναι σχετικα μαλακα . Ολα τα υπολοιπα ειναι μια χαρα βεβαια. Της δινω και λιγοτερο αποτι παλια γιατι διαβασα οτι εχει σχεση με το ποσο μαλακα ειναι αλλα δεν ειδα και μεγαλγ διαφορα..
@Ρεάκι ενώ στην αρχή της είχε καθίσει πολύ καλά η τροφή, μετά από 3-4 μήνες, ΜΌΝΟ τα απογευματινά της κόπρανα ήταν διαρροϊκά. Όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν σφιχτά. Εξαντλήσαμε όλα τα πιθανά αίτια με το γιατρό μας πρώτα και όταν όλα βγήκαν καθαρά, καταλήξαμε οτι φταίει η τροφή. Πρώτα πήγα στην belcando, αλλά μετά από τις πρώτες 10 κροκέτες μου έκανε 2 διάρροιες και μετά πήγαμε στην arden. Της κάθισε αμέσως και είδα αλλαγή και στην ποσότητα των κοπράνων. Με την ακάνα έκανε κακά 4-5 φορές την ημέρα, μπορεί να έκανε και 6 κάποιες φορές, ενώ με την arden είμαι σταθερά στις 2 την ημέρα.
 


Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Και της δικιας μου η ποσοτητα ειναι μεγαλη τουλαχιστον 4 φορες τη μερα.. Θα δω γιατι κατα τ αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Το τριχωμα αψογο, καθολου τσιμπλες και ορεξη φουλ.
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Χμμμμ δηλαδή αν δεν έχει λάδι σολομού/ρέγγας κλπ, αλλά έχει κρέας ψαριού η τροφή;;
Το ίδιο "Χ" ρίχνουμε και σε αυτές που οι κωδικοί τους έχουν είτε αποκλειστικά, είτε μικρό ποσοστό ψαριού;;
"Heavy metals such as arsenic, cadmium, lead and mercury are a byproduct of our industrial lifestyle. They aren’t easily broken down, and end up in the environment at low levels, especially in fish. And fish oil."
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3