Τροφή Platinum Hellas


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Επειδη διαφερουν τελικα οι αποψεις,σε εμας τουλαχιστον δεν μας δημιουργησε κανενα απολυτως προβλημα...ουτε το λαδι σολωμου,ουτε το καλαμποκι,ουτε τιποτα...
Λιγο πολυ ολες οι τροφες εχουν καποιο συστατικο που το θεωρουμε ακαταλληλο για το σκυλο μας..
Κι η Acana που θεωρειται κορυφαια,δεν μας εκατσε καθολου καλα,τον ειχε τρελλανει στην διαρροια και την εκοψα..και παλαιοτερα η Royall Canin,του δημιουργουσε συχνες στομαχικες διαταραχες κι εκανε εμετους..
Με τη Platinum,μεχρι στιγμης τουλαχιστον,ολα πανε πολυ καλα..
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τελικά, τα κεφάλια που γαβγίζουν δε τα φέρνει κανείς στην Αλεξανδρούπολη.
Να πω την αμαρτία μου, άλλαξα γνώμη και μίλησα μαζί τους για δείγμα τροφής.

Θέλω να δω πως θα καθίσει. Δε ξέρω, μου έκανε καλή εντύπωση (πλην εκείνης της περίπτωσης με τον χαλασμένο μύλο, αλλά ήταν μεμονωμένο περιστατικό).

Όσα διαβάζω και στο fb είναι θετικά.
Ένα θετικό ακόμα είναι (εφόσον καθίσει στο σκυλί) οτι το πακέτο των 45 κιλών μου βγαίνει 60 ευρώ λιγότερο από όσο θα μου έβγαινε η arden στα ίδια κιλά.

Σήμερα μου είπαν οτι θα τα έστελναν και λογικά μέχρι Παρασκευή θα τα παραλάβω.
Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα και να είναι οκ η τροφή και για τη Νεφέλη.
 
  • Like
Reactions: Aslan


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Σκυλος με σκυλο διαφερει...οτι καθεται καλα στον ενα δεν ειναι απαραίτητο να κατσει καλα κ στον αλλο!
Καθενας μας εν τελει διαλεγει αυτη που προφανως θεωρει καλη για τον σκυλο του...
Δλδ αν ειναι δυνατον σε μενα της εκατσε αψογα κ της αρεσει κιολας η Equilibrio, ενω αλλες ανωτερες θεωρητικά την πηγαιναν αιμα (δεν κυριολεκτω)
Απλα επειδη κ γω εχω διαφορες ανησυχιες (προληπτικά) δινω επιπλεον Γλυκοζαμινη-χονδροιτινη, βιταμίνη Ε, κεφιρ, κατσικισιο γαλα κ αυγα (οχι καθε μερα κ μια φορα στους εξι μηνες παιρνω κ μια συσκευασια κολοστρουμ)
Σκεψου το κ ετσι δλδ...παρτης η αστης την τροφη που ΞΕΡΕΙΣ οτι της εκατσε καλα χωρις να πειραματιζεσαι κ παρτης κ καποια πραγματα επιπλεον!
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δοκιμάσαμε το δείγμα, το τσάκισε, μου έφτυσε και την arden και τώρα περιμένω τη δευτέρα το 5κιλο να έρθει για να κάνουμε την σταδιακή αλλαγή.
Στα κόπρανα δε παρατήρησα καμία αλλαγή, οπότε πιστεύω οτι θα πάμε πολύ καλά!! :)
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Η Maya είναι πολύ δύσκολη με το φαγητό, η Platinum είναι η μοναδική ξηρά τροφή την οποία την τσακίζει!!! Ο Astra από την άλλη τσακίζει και πέτρες...
Έκατσε μια χαρά και στους δύο, ταΐζω 6 μήνες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Ο Astra έκανε μετάβαση από Acana και η Maya από Magnusson.
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εντάξει, είχα να δω τη σκύλα μου να τρώει με τόση μανία από την πρώτη μέρα που την πήρα σπίτι!!!
Άρντεν μαζί με πλάτινουμ 50-50 % και εξαφανίστηκε το φαγητό μέσα σε 45 δευτερόλεπτα!!!
Έμεινα κόκαλο!
(Σημείωση: δεν έβαλα κονσέρβα μέσα)
(Δεύτερη σημείωση: Θέλει και άλλο και γλύφει το μπολ σα τρελή)!! :ROFLMAO::LOL::D
 
  • Like
Reactions: Viviana and Aslan


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Αυτο ειναι ευχαριστο, μακαρι να της κατσει καλα και σε ολα τα υπολοιπα!! ;):D
Η ερωτηση της περιεργης... Παρατηρησες καποια προτιμηση σε μια απο τις δυο τροφες ή ετρωγε και τις δυο κανονικα; Εχω δει σκυλο σε περιοδο μεταβασης, που ετρωγε πρωτα τις κροκετες της προηγουμενης ή καινουργιας τροφης και μετα συνεχιζε με τις υπολοιπες.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εξαφάνισε πρώτα τις καινούριες και μετά τσάκισε και τις παλιές (κάτι που δε περίμενα είναι η αλήθεια). Νόμιζα θα τις αφήσει τις άρντεν, αλλά με διέψευσε!
Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!! :)
Προς το παρόν δηλώνω ενθουσιασμένη, αλλά θα κρατηθώ μέχρι να δω αύριο και τα κακά της!
 
  • Like
Reactions: Aslan


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Εντάξει, είχα να δω τη σκύλα μου να τρώει με τόση μανία από την πρώτη μέρα που την πήρα σπίτι!!!
Άρντεν μαζί με πλάτινουμ 50-50 % και εξαφανίστηκε το φαγητό μέσα σε 45 δευτερόλεπτα!!!
Έμεινα κόκαλο!
(Σημείωση: δεν έβαλα κονσέρβα μέσα)
(Δεύτερη σημείωση: Θέλει και άλλο και γλύφει το μπολ σα τρελή)!! :ROFLMAO::LOL::D
σκέψου τι βάζουνε μέσα !
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τα κακά της ηταν άψογα!
Λιγότερη μυρωδιά και μικρότερη ποσότητα!
Το τι βάζουν μέσα μπορεί να ισχύει για όλες τις ξηρές τροφές και όχι μόνο για τη συγκεκριμένη. Ακόμα και για τις 6στερες.
Δυστυχώς, δε μπορούν όλοι να δώσουν μπαρφ...
Από τη στιγμή που κάθισε στο σκυλί, της αρέσει και την τρώει με περισσή όρεξη εμένα μου αρκεί.
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Το αν εκατσε στο σκυλο δε θα το δεις στη δευτερη μερα μεταβασης, αλλα τουλαχιστον ενα μηνα - δυο μηνες μετα!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Μιλάω αποκλειστικά για την πρώτη εικόνα, δηλαδή τα κακα της. Με τη μπελκαντο που είχα δώσει, με τις πρώτες 20 κροκετες είχε κάνει 2 διάρροιες, όλες δικές μου για το καθάρισμα!
Από τη στιγμή που στο θέμα των κοπράνων είμαστε παραπάνω από οκ, πλέον θα περιμένω να δω τη γενική εικόνα τους επόμενους μήνες!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Και παλι, δεν ειναι σιγουρο οτι εκατσε και στα κοπρανα απο τωρα, περιμενεις,ευχεσαι για το καλυτερο και βλεπεις..
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Είμαι αισιόδοξη και θέλω να πιστεύω ότι θα πάμε καλά! Φυσικά τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο τον έχει η Νεφέλη και η εικόνα που θα δω τις/ τους επόμενες μέρες/ επόμενους μήνες... Πάντως, πρώτη φορά τρώει με τόση όρεξη και αυτή είναι η τέταρτη τροφή που αλλάζουμε! Με όλες τις άλλες έτρωγε μίζερα... (δε μετράω την ακανα τις πρώτες μέρες που έκανε σα λυσσασμένο για να τη φάει, μιας και ήταν ιδιαιτέρως υποσιτισμενη οταν την υιοθετησα και θα έτρωγε και εμένα)
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
5η μέρα σήμερα και η μικρή καθαρίζει το φαγητό της μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.
Από 50-50% σήμερα πήγαμε σε 80-20% και από βδομάδα θα αρχίσουμε 100% την πλάτινουμ.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη από τα κόπρανα της.
Για ενέργεια και τρίχωμα δε μπορώ να μιλήσω ακόμα μιας και οι βόλτες μας είναι ολιγόλεπτες, λόγω στείρωσης και γιατί μαδάει σα τρελή (ξεκίνησε πριν την αλλαγή της τροφής).

Μέσα στους επόμενους 2 μήνες θα έχω σίγουρα καλύτερη εικόνα του σκυλιού, αλλά θεωρώ οτι πάμε καλά!

Κάτι άλλο που μου άρεσε είναι οτι μυρίζει λιγότερο το στόμα της!
Αλλά αυτό που με ενθουσίασε είναι οτι τρώει σκέτη την ξηρά της και δεν κάνει νάζια!!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf