Τροφή Platinum Hellas


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Είναι απόλυτα φυσιολογικό να πίνει πολύ περισσότερο νερό.
Όμως αν μπορείς να συνεχίσεις το μαγειρευτό μη παρασύρεσαι από το καλό marketing!!! Προχώρα γερά, προσφέρεις ανυπολόγιστα ωφέλη στα σκυλάκια σου!
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Σύμφωνοι, αλλά τόσο περισσότερο;
Δεν είχα σκοπό να σταματήσω το μαγειρευτό, αλλά μια και μας φέρανε είπα να το δοκιμάσω.
Περισσότερο αυτό με τα "σφιχτά" κακά με δελεάζει, γιατί τα δικά μας είναι λίγο χαλαρά.
Και είπα για το καλοκαίρι να κάνω έναν συνδυασμό. Αλλά αν είναι να πίνει μισό υδραγωγείο νερό στην καθισιά του...
 
  • Like
Reactions: Tri and l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Δεν ξέρω αν το 10πλασιο που περιγράφεις είναι φυσιολογικό..Σίγουρα 3 φορές πάνω θα το καταλάβαινα αλλά εσύ μιλάς για κουβάδες νερό, άρα νεφρά που δουλεύουν ξαφνικά σε τρελούς ρυθμούς. Δεν ξέρω γιατί, ρώτα το γιατρό σου πληροφοριακά.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Με κροκέτες ο σκύλος μου έπινε γύρω στο 1,4l νερό την ημέρα. Με μαγειρευτό ξεχνάω να του βάλω νερό, ξεχνάει κι αυτός να πιει... (περίπου 1l σε μιάμιση έως δυομιση μέρες)
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Δεν ξέρω αν το 10πλασιο που περιγράφεις είναι φυσιολογικό..Σίγουρα 3 φορές πάνω θα το καταλάβαινα αλλά εσύ μιλάς για κουβάδες νερό, άρα νεφρά που δουλεύουν ξαφνικά σε τρελούς ρυθμούς. Δεν ξέρω γιατί, ρώτα το γιατρό σου πληροφοριακά.
Το περίεργο είναι ότι δεν κατουράει περισσότερο.
Θα δούμε σε 2-3 μέρες. Από σήμερα τον επανέφερα στο κανονικό φαγητό του. Αν είναι από την ξηρά, λογικά θα επανέλθει στις φυσιολογικές ποσότητες μέχρι την Παρασκευή.

Με κροκέτες ο σκύλος μου έπινε γύρω στο 1,4l νερό την ημέρα. Με μαγειρευτό ξεχνάω να του βάλω νερό, ξεχνάει κι αυτός να πιει... (περίπου 1l σε μιάμιση έως δυομιση μέρες)
Ο δικός μου πίνει. Του έχω ένα μικρό τσουπωτό μπολ (0.6l περίπου) για να μην βρέχει την τραχηλιά του και γεμίζει τον τόπο. Το λίτρο το πίνει την ημέρα με μαγειρευτό.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Που το βάζει τόσο νερό και με το μαγειρευτό;:eek: Πάντως η διαφορά στην κατανάλωση νερού είναι αξιοσημείωτη, όταν του δίνω κροκέτες σ' ένα γεύμα τρέχω να γεμίζω το μπολ... του παίρνει 2-3 γεύματα να επανέλθει.

Τι εννοείς όταν λες να "την κόψω στη μέση;" Σκεφτόμουν να δώσω μια ευκαιρία και στην platinum μπας και βρεθεί μια ξηρή να του κάθεται καλά.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αν δεν έχεις σκοπό να κόψεις το μαγειρευτο και απλά θέλεις να καταναλωσεις την ξηρά που σου κάνανε δώρο,δεν υπυπάρχει λόγος να την δώσεις όλη μαζί με την μια. Δίνεις δύο τρία γεύματα ξηρά την εβδομάδα
(όχι όλα μαζι) και έτσι δεν θα καταλάβει την αλλαγή. Εξάλλου 5κιλο είναι θα καταναλωθει στον προβλεπομενο χρόνο.
Και εγώ που ταιζω μπαρφ του δίνω 2 γεύματα την εβδομάδα ξηρά. Δεν έχει κανένα θέμα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Τι εννοείς όταν λες να "την κόψω στη μέση;" Σκεφτόμουν να δώσω μια ευκαιρία και στην platinum μπας και βρεθεί μια ξηρή να του κάθεται καλά.
Εγώ του έκοψα την μισή ποσότητα μαγειρευτού, και την αντικατέστησα με την μισή ελάχιστη προτεινόμενη δόση για τα κιλά του.
Αν μιλάς για το ότι έκοψα στην μέση την κροκέτα, το τέρας αρνείται να την φάει ολόκληρη παρ' όλο που είναι εξαιρετικά μαλακή (η μικρή την καταβροχθίζει).

@manolo,
θα μείνει στο μαγειρευτό. Απλά έλεγα να βρω και μια ξηρά που να του ταιριάζει, για τους καύσωνες του καλοκαιριού που ο φούρνος είναι σκέτο βασανιστήριο. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες.
 
  • Like
Reactions: sis


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Κι εγώ Platinum θα δώσω στην κουταβούλα μου όταν την πάρω (μετά από προτροπή του εκτροφέα της) , ελπίζω να της αρέσει κι να της ταιριάξει.
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Είναι ζουμερή θα έλεγα. Μαλακή και αν την πατήσεις λίγο, ανοίγει. Δε σπάει ακριβώς.
Ο βρωμο-κοντοστούπης τις λατρεύει (αν και είναι μεγάλες για τα δόντια του) ακριβώς γιατί δε θέλει προσπάθεια να τις σπάσει.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ηρθε το 1ο 15kg κοτοπουλο για νεαρα και κουταβια και ένα πακετακι με click bits για τη κουταβουλα που περιμένω αρχες Μαιου. Μόλις της αρχισω την διατροφη με Platinum θα γραψω εντυπώσεις.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Εντομεταξυ μεσα στη κουτα έχουν βαλει και τα δείγματα δωρεαν (λειπει το iberico + greens) και δοσομετρητη χωρίς να το ζητήσω. Μακαρι να της ταιριάξει καλα γιατι μεχρι στιγμης σαν εξυπηρετηση εχω μεινει πολυ ικανοποιημένος. (Μετα από 1 εργασιμη παρέλαβα)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Πολύ καλή η εξυπηρέτηση πάντως. Παρήγγειλα Μ.Πέμπτη, μεγάλη ποσότητα βέβαια, και επειδή είχα ξεμείνει τους το είπα και μου στείλανε Μ.Παρασκευή με courier. Χωρίς έξτρα χρέωση για εμένα. Για τη κροκέτα δε ξέρω, χρειάζεται χρόνος για να βγάλω συμπέρασμα. Τους αρέσει πολύ βέβαια.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Eμείς κλείνουμε 1 χρόνο τον Ιούνιο που τη δίνω στη μικρή.
Ποτέ δεν έκανε νάζια, ποτέ δεν άφησε μερίδα, ποτέ δε δυσανασχέτησε.
11 μήνες τώρα την τρώει χωρίς προσθήκη έξτρα πραγμάτων, εκτός από όταν θέλω να την κακομάθω εγώ.

(Αυτές τις μέρες, μετά το κατσικάκι, μου κάνει κάτι νερά, αλλά αν την αφήσω νηστική κανένα 2ήμερο θα στρώσει χαρακτήρα).

Πλάκα-πλάκα, πρέπει να παραγγείλω πάλι 60 κιλά. Τα έφαγε τα προηγούμενα η μοσχάρα!
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
543
515
57
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Εμείς τρώμε την iberico + greens εδώ και πολύ καιρό και μετά από πάρα πολύ ψάξιμο ...
Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημενος, αλλά είναι ακριβή !
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εγώ, λόγω του οτι παίρνω τα πολλά κιλά και μου βγαίνει κοντά στα 250 €, κάνω αποταμίευση τους {περίπου} 7 μήνες που κάνει να φάει την τροφή. 10 € τη μία βδομάδα, 20 € την επόμενη (αν περισσεύουν) και καταφέρνω και τα μαζεύω!! Αλλιώς δε βγαίνει με τίποτα το ποσό με τη μία.

Το iberico + greens το είχα σκεφτεί να της το παραγγείλω, αλλά πραγματικά ξεφεύγει λίγο σε τιμή. Ήταν και το αγαπημένο της από τα 3 δειγματάκια τροφής.. :/
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
543
515
57
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Το iberico + greens το είχα σκεφτεί να της το παραγγείλω, αλλά πραγματικά ξεφεύγει λίγο σε τιμή. Ήταν και το αγαπημένο της από τα 3 δειγματάκια τροφής.. :/
Είναι πολύ καλύτερη από τις άλλες 2!
Εμένα τις άλλες 2 ΔΕΝ τις τρώει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3