Τροφή Platinum Hellas


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Είναι πολύ καλύτερη από τις άλλες 2!
Εμένα τις άλλες 2 ΔΕΝ τις τρώει
Σαν συστατικα προτειμω το Lamb + Rice 1% πρωτεινη παραπάνω
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παιδιά, καλησπέρα.
Σκέφτομαι να της αλλάξω σε ιμπέρικο+γκρινς, αλλά δε ξέρω μήπως την πειράξει η απότομη αλλαγή. Δίνω κοτόπουλο για ενήλικα της ίδιας μάρκας, αλλά σα να ψιλοβαρέθηκε τώρα τελευταία, ζηλεύει και από τον κοντό που τρώει κονσέρβες συχνά πυκνά και άρχισε να μου κάνει νερά.

Να πάρω άλλα 60 κιλά κοτόπουλο και ένα σακί 5κιλο από ιμπέρικο για να δω αν θα τη πειράξει;;
Από την άλλη, αν δε την πειράξει, κρίμα δεν είναι να δώσω 250 ευρώ για το κοτόπουλο;;;

Πφφφφ βοήθεια.
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Χμμ αν δεν σου εχει τελειώσει η παλιά πάρε το 5-10κιλο της ιμπερικο και κανε μετάβαση. Αν την πειράξει πήγαινε στην παλιά, αν οχι πάρε μεγάλη ποσότητα της ιμπερικο.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Μετα απο μεγαλη ταλαιπωρία και πεταμένα λεφτά,κατασταλαξαμε στην pronature όπου την τρωει μια χαρά.26€ τα 2.700γρμ
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Pronature έδινα ένα διάστημα στα χάσκυ και ήταν σε φάση τρώω 3 κροκέτες και πίνω μισό λίτρο νερό, οπότε και έφαγε άκυρο από μένα σα τροφή, ακόμη και η καλύτερη να είναι. Με την πλάτινουμ είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αλλά εντάξει, μετά από 1 χρόνο λογικό είναι να μου κάνει νερά και να την έχει βαρεθεί.

@Aslan η κοτόπουλο άντε να με πάει καμία βδομάδα, μπορεί και 2 ακόμα.
Αυτό σκέφτηκα, να πάρω ένα 5κιλο να δω πως θα της κάτσει και αν είναι να παραγγείλω μεγαλύτερη ποσότητα από τον ανάλογο κωδικό.

Θα τη βγάλω στα φανάρια να δουλεύει.. Δε γίνεται αυτό το πράγμα με τη τροφή της. Μέσα με έχει βάλει η μουλάρα
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Έκανα την παραγγελία. Πήρα 5 κιλά iberico για να κάνω σταδιακή αλλαγή μιας και έχω μερίδες από το κοτόπουλο για 16 μέρες ακόμα (αν τρώει όπως πρέπει και όσο πρέπει), αλλιώς θα μου φτάσει και για περισσότερες μέρες.

Για να δούμε τι θα δούμε.

Πάντως το παλικάρι είναι εξυπηρετικότατο. Τα ελέγχει όλα επιτόπου και σου απαντάει πάντα με ευγένεια. Μπράβο τους!! :)
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Η Muffin μέχρι τώρα έτρωγε μπαρφ καθώς δε της είχε κάτσει καμία ξηρά,μετά το Πασχα όμως δε την ήθελε με τίποτα,τόσα τρικ δοκίμασα και πάλι δε την ήθελε!Αποφάσησα να δοκιμάσω τη Platinum.....άψογη εξυπηρέτηση και εδώ και τρεις μέρες που τη τρώει τα περιτώματα είναι ίδια όπως ήταν με τη μπαρφ!Είνα 8,30 μηνών,το παλικάρι που μιλήσαμε μου είπε να τη πάμε κατευθείαν στην adult κοτόπουλο,μου έστειλε και τρία δείγματα iberico και lamb τα οποία της τα δίνω σα λιχουδιές επιβράβευσης 1-2 κροκέτες τη φορά!!!
 


sotirakis

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2015
73
24
44
Platinum εδινα και εγω παιδια, εκανε ομως παρα πολυ σκληρα κακα σα πετρες και την σταματησα. Εχω και μια μικρη εντυπωση οτι επειδη ειναι μαλακες οι κροκετες του λερωνε και τα δοντια αλλα δε μπορω να ειμαι σιγουρος γιατι δε την εδωσα πολυ καιρο, κυριως για τον πρωτο λογο. Ηταν η μονη τροφη παντως απο αυτες που του εδωσα που ετρωγε μανιωδως..
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σήμερα παραλάβαμε τα 5 κιλά iberico. Δεν υπήρχε λόγος να κάνω μίξη της τροφής με την κοτόπουλο, μιας και τις ξεχώριζε η δεσποινίς και έτρωγε μόνο τις καινούριες!

Έδωσα 100 γρ το μεσημέρι και 200 τώρα. Πρώτη φορά μετά από μήνες η Νεφέλη με παρακαλούσε για κροκέτες!!
Έπεσε κυριολεκτικά με τα μούτρα και σε 15 δευτερόλεπτα εξαφάνισε και τις 2 δόσεις.
Αν αύριο τα κόπρανά της είναι καλά, θα παραγγείλω 30 κιλά iberico!!!

Πολύ χάρηκα που της άρεσε και που μέχρι στιγμής δεν είχαμε καμία παρενέργεια!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Σήμερα θα παραγγείλω άλλα 30 κιλά! Η μικρή είναι ενθουσιασμένη με τη τροφή και εγώ με τα κόπρανά της. :censored::barefoot::D:ROFLMAO:
Χθες έφαγε 300 γρ χωρίς ανάμειξη και έκανε κακά σήμερα το πρωί (ελαφρώς πιο σφιχτά από πριν).
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Εγώ σήμερα περιμένω να παραλάβω το 5κιλο αρνί ρύζι,το κοτόπουλο της έκατσε μια χαρά αλλά θέλω να δω και το κωδικό με το αρνί που δεν έχει καλαμπόκι!!
 


Nikos_Oo

Active Member
24 Ιανουαρίου 2011
36
15
Καλαματα
Μετα απο όσα διάβασα με βάλατε σε πειρασμό και πήρα τηλ να μου στείλουν δείγματα για το κουτάβι μου. Τρώει μπαρφ τωρα αλλα εχω κουραστεί με την διαδικασία βγάλε ξεπάγωσε αν μείνει βράσε κτλ. Άσε που θελει ένα καταψύκτη μόνο για αυτο, τωρα τρώει μισό κιλό τη μερα, αργότερα που θα φτάσει να θελει σχεδόν 2 κιλά το στοκ θα πρέπει να ειναι μεγάλο, εκτός αν μπορεις να παίρνεις αρκετά συχνά. + οτι δε ξερω τι βάζουν μέσα, νομιζω κανεις δε ξερει σε καμία τροφή, ακομα και κάποιοι που αγοράζουν απο Βαρβάκειο και φτιάχνουν μπαρφ αν ήξεραν τι αγόραζαν μάλλον θα σταματούσαν.
 






elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου τώρα που τελείωσε το 5κιλο (Lamb + Rice).
ShuShi: κανένα πρόβλημα στην μετάβαση από RC, την έτρωγε ευχάριστα, κακά αμετάβλητα (σφιχτά αλλά πιο σκούρα) αλλά ελαφρώς περισσότερα, πήρε βάρος με την ελάχιστη προτεινόμενη ποσότητα (την μείωσα στα 2/3). Δεν μπορώ να μιλήσω για τρίχωμα κλπ. γιατί το διάστημα ήταν πολύ μικρό και αλλάζει και το κουταβίσιο. Τώρα που γίναμε 10 μηνών, περάσαμε στο μαγειρευτό.
Ivan: Την έφαγε δύσκολα (1 από 3 γεύματα, τα άλλα 2 μαγειρευτό), κακά "άστα να πάνε" (σκούρα, μαλακά, πολλά, βρωμερά, με περιστασιακές βλέννες) , βάρος αμετάβλητο. Για το τρίχωμα μια από τα ίδια. Επίσης για όσες μέρες την έτρωγε, είχε για πρώτη φορά μικρές τσίμπλες και μια ελαφριά φαγούρα στην βάση της ουράς. Και τα 2 σταμάτησαν 3-4 μέρες αφού τελείωσε το σακούλι και επανήλθαμε στο αμιγώς μαγειρευτό.
 


Konstzan

Member
13 Οκτωβρίου 2015
16
6
35
Καλησπέρα! θα ήθελα να αναφέρω την άποψη μου για την τροφή! Έχω πάρει την puppy την πρώτη μέρα την έφαγε... την δεύτερη όχι... έκανε πείσματα η κυρία... έπειτα από δύο μέρες αποχής και με σχετικά μειωμένη ποσότητα στην αρχή την τρώμε πλέον κανονικά! Η αφομοίωση της είναι πολύ καλή! πράγμα που με έχει ενθουσιάσει... Τρίχωμα και λοιπά είναι νωρίς να αναφέρω! Απλά σαν αρνητικό λόγο της κροκέτας με μακροχρόνια χρήση σίγουρα θα επιφέρει πέτρα στα δόντια! Αυτό λύνεται είτε να δίνουμε που και που κόκαλα να μασάει είτε με τα προϊόντα που έχει η platinum για στοματική υγιεινή.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Μετά από ένα πεντόκιλο iberico & greens μπορώ να πω ότι είχε τα καλύτερα κόπρανα που έχω δει με ξηρή τροφή, μέτρια σε ποσότητα, σχηματισμένα και σχεδόν σκληρά, που για το έντερο του σκύλου μου είναι κάτι παραπάνω από θρίαμβος. Επίσης δεν παρατήρησα τσίμπλες. Για τρίχωμα, δόντια κλπ δεν έχω άποψη, καθώς ήταν πολύ σύντομο το διάστημα.

Με τη χαμηλότερη συνιστώμενη ποσότητα έχασε βάρος, οπότε στη δική μας περίπτωση βρίσκεται κάπου στη μέση της προτεινόμενης δοσολογίας. Η συσκευασία των πέντε κιλών έμεινε ανοιχτή μέσα στο δοχείο τροφής σχεδόν δύο εβδομάδες, και δεν παρατήρησα αλλοίωση στην υφή της κροκέτας - είναι πιο μαλακή από όσες άλλες έχω δει, και παρέμεινε έτσι.
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
542
515
57
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Περιδιαβαίνοντας το forum σήμερα έπεσα πάνω εδώ :

28/05/2014

το 15 κιλο 65 ευρω. παντως αμα δεν την φαει , αναφερει και για ανθρωπινη καταναλωση ...... με γαλα το πρωι για ετρα ενεργεια αμα δεν γαβγιζω μια χαρα θα ειναι χαχαχαχχα
Τώρα δεν ξέρω σε τι κωδικό αναφερόταν ο andreas42 αλλά μέσα σε 2 χρόνια ...

  • αν ήταν το κοτόπουλο έχει ανέβει στα 73 ευρώ +12% δηλαδή
  • αν ήταν το αρνί έχει ανέβει στα 81 ευρώ +25% δηλαδή
  • αν ήταν το ιβηρικό έχει ανέβει στα 86 ευρώ +32% δηλαδή
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παιδιά, χθες μετά από αρκετό καιρό, μπήκα να παραγγείλω τροφή για τα σκυλιά.
Όταν, λοιπόν, έφτασα στην ολοκλήρωση παραγγελίας, μου έλεγε οτι το email μου δεν είναι σωστό ή δεν υπάρχει.
Έψαξα τα παλαιότερα email μου από άλλες παραγγελίες που είχα κάνει από την εταιρεία και είδα οτι έβαζα το σωστό.

Τελικά, έφτιαξα καινούριο λογαριασμό με το ίδιο email, μιας και όπως φαίνεται σβήστηκε (???) ο προηγούμενος;; Δε ξέρω..

Μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί έγινε κάτι τέτοιο;; Γίνεται να σου σβήσουν το λογαριασμό οι ίδιοι από την εταιρεία;;; :eek::mad::confused:

Απογοητεύτηκα λίγο και τους έστειλα ήδη και μήνυμα.
Μέχρι στιγμής τους έχω δώσει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό, για να μου διαγράφουν και τον λογαριασμό μου. :mad::mad::mad::mad:

Να σημειώσω οτι πάντα έπαιρνα είτε τα 60 κιλά, είτε τα 30 κιλά, γιαυτό και αργούσα να κάνω νέες παραγγελίες, αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Πρεπει να ειχε καποιο προβλημα το δικτυο τους διοτι και εγω εκανα 2 παραγγελιες και επιβεβαιοτηκα email δεν ελαβα ποτε , παντως απο εξυπηρετηση ειναι εξαιρετικοι και μεχρι στιγμης η ποιοτητα της τροφης επισης.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3