Φιλοζωος και κρεατοφαγος?


Status
Κλειδωμένο θέμα

ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Εγώ τότε τι έπρεπε να σου κανω για την βαρύτατη προσβολή, στο θεμα των σαλιγκαριών και των καβουριών;
Κορόϊδο σε είπε! Δεν σε είπε ασεβή ούτε ανήθικο!
οι ανώνυμοι αυτιστικοί που σερνονται ησυχα ησυχα στο ιντερνετ να δεις. τωρα συνεδριαζουν για να χακαρουν το προφιλ του.
 




3 Ιουλίου 2015
33
4
43
ο διαχειριστής που είναι;γιατί έχεις ξεφύγει κυρία μου.

Αυτή!
Ή δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις;
γιατί είναι προσβολή αυτό;

αυτό είναι το τελευταίο που σου γράφω.όλοι οι οργανισμόι έχουν συστήματα άμυνας για την επιβίωση του είδους αλλά δεν συμαίνει ότι πονάνε.
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: ioanna a


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
γιατί είναι προσβολή αυτό;
Ε όχι μωρέ*...
Το ότι όσοι δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου είναι ασεβεις και ανήθικοι είναι φιλοφρόνηση...

*Ψάξε να βρεις τι σημαίνει η λέξη, γιά να μου κάνεις αναφορά!
 


3 Ιουλίου 2015
33
4
43
ότι άλλο θες να μου πεις έλα εδώ να μου το πεις 28ης Οκτωβρίου 89 142 31

Ε όχι μωρε*...
Το ότι όσοι δεν συμμερίζονται τις απόψεις σου είναι ασεβεις και ανήθικοι είναι φιλοφρόνηση...

Ψαξε να βρεις τι σημαινει η λέξη να μου κάνεις αναφορά!
είναι πολύς σεβασμός και ηθική η δολοφονία ζώου για απόλαυση;

Εγώ τότε τι έπρεπε να σου κανω για την βαρύτατη προσβολή, στο θεμα των σαλιγκαριών και των καβουριών;
Κορόϊδο σε είπε! Δεν σε είπε ασεβή ούτε ανήθικο!
Αν σκότωνα ζώα για απόλαυση καλά θα έκανε να με έλεγε

και λέω ότι για τους αυτιστικούς φτέει ο συγγραφέας του βιβλίου και όχι εγώ
 
Last edited by a moderator:




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
1.και πιανού είναι το μέλι;

2.η ντομάτα είναι φυτό.ξαναλέω ότι τα φυτά δεν νιώθουν πόνο ούτε έχουν συναισθήματα γιατί δεν έχουν κεντρικό νευρικό σύστημα.έλεος πια.
Not true. Άλλωστε το ζώο μπορείς να το σκοτώσεις και χωρίς πόνο θεωρητικά, π.χ. κάνοντας του αναισθησία. Και παίρνοντας το μέλι της μέλισσας δεν της προξενείς πονο. Και η ντομάτα της ντοματιάς παράγεται για λογαριασμό της ντομάτας και όχι δικό σου και εξυπηρετεί δικούς της σκοπούς.

Ορίστε και ένα άρθρο που σου εξηγεί γιατί η μυρωδιά του φρεσκοκομμένου γρασιδιου ειναι ο πόνος που νοιωθει όταν το κόβουμε: http://science.howstuffworks.com/life/botany/plants-feel-pain.htm

Προτείνω να σταματήσεις τελειως να τρως. Το αποτέλεσμα, όπως λεει και ο αδερφός μου, θα ειναι evolution in action.
 
  • Like
Reactions: Orilis




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3