Χρώμα Akita Inu


Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα Ιαπωνικά κουτάβια akita inu γεννιούνται με άσπρο+πορτοκαλί+μαύρο κάπως χρωματάκι και στη συνέχεια γίνονται κόκκινα/άσπρα και δεν έχουν ίχνος του μαύρου. Ισχύει;
 






Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Όχι δεν πήρα και είμαι χάλια ψυχολογικά, ξέρεις πώς είναι να θέλεις κάτι πάρα πολύ και όλο το σύμπαν να συνομωτεί για να μην το αποκτήσεις; Το περιμένω πως και πως το κουτάβι πάνω από 1 μήνα, δεν μπορώ άλλο το δούλεμα, τελικά το ακύρωσα. Από που το πήρες εσύ; Θέλω πολύ να αποκτήσω ένα, μπορείς να ανεβάσεις και καμία φωτογραφία του;
 




Gherudos

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
423
0
Ηράκλειο
Στείλε μου με πμ αν θές περισσότερα στοιχεία για να έρθω κι εγώ σε επικοινωνία με το εκτροφείο, τιμούλα;
 


dinas

Well-Known Member
11 Απριλίου 2011
61
0
thessaloniki
Με λιγο υπολονη ολα γινονται....εγω μετα απο 9 μηνες ψαξιματος το πηρα στα χερια μου κι επαιξε και λιγο δουλεμα,αλλα τους γιωνα...μην ξεχνας εσυ εχεις το καρπουζι εσυ και το μαχαιρι.....μην βιαστεις!!!!
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Όχι δεν πήρα και είμαι χάλια ψυχολογικά, ξέρεις πώς είναι να θέλεις κάτι πάρα πολύ και όλο το σύμπαν να συνομωτεί για να μην το αποκτήσεις; Το περιμένω πως και πως το κουτάβι πάνω από 1 μήνα, δεν μπορώ άλλο το δούλεμα, τελικά το ακύρωσα. Από που το πήρες εσύ; Θέλω πολύ να αποκτήσω ένα, μπορείς να ανεβάσεις και καμία φωτογραφία του;
Μάλλον γιατί δεν είναι ο σωστός τρόπος...
 


Lolapalooza

Active Member
12 Ιουλίου 2013
31
0
επαναφερω το παραρχαιο θρεντ για να κανω μια ερωτηση. Προκειται υιοθετησω ενα ακιτα αλλα δεν πιστευω και πολυ οτι ειναι καθαροαιμο. Ειναι λευκο και σε ορισμενα σημεια μπεζιζει και η ριζα της τριχας ειναι μαυρη. Μαλλον μπασταρδακι ε?Οχι οτι θα με κολλησει απο να το υιοθετησω αλλα ειπα να ρωτησω...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Υπάρχουν Ιαπωνικά ακίτα που είναι άσπρο γκρι δεν είναι μόνο άσπρο καφέ. Το αν είναι επισήμως καθαρόαιμο δεν θα στο πει το χρώμα του όμως αλλά το γενεαλογικό του δέντρο και τα χαρτιά τους.
 
Last edited:


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Βάλε καμία φωτογραφία μήπως βοηθήσει,αν δεν είναι ακίτα δεν θα το πάρεις?απλά να ξέρεις τα περισσότερα που θα συναντησεις είναι απο ανεύθυνες γέννες και παρόλο που μοιάζουν δεν είναι μέσα στο πρότυπο. Τώρα τα χρώματα είναι το λευκό και το άσπρο-απαλό κόκκινο(πές το πορτοκαλί).:p

υγ εκτός αν αυτό που έχεις δεί είναι αμερικάνικου τύπου όπου τα χρώματα αλλάζουν σχετικά.
 
Last edited:


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Βάλε καμία φωτογραφία μήπως βοηθήσει,αν δεν είναι ακίτα δεν θα το πάρεις?απλά να ξέρεις τα περισσότερα που θα συναντησεις είναι απο ανεύθυνες γέννες και παρόλο που μοιάζουν δεν είναι μέσα στο πρότυπο. Τώρα τα χρώματα είναι το λευκό και το άσπρο-απαλό κόκκινο(πές το πορτοκαλί). :p

υγ εκτός αν αυτό που έχεις δεί είναι αμερικάνικου τύπου όπου τα χρώματα αλλάζουν σχετικά.
Το άσπρο γκρι είναι επίσης αποδεκτό σαν χρώμα. Υπάρχουν μάλιστα και παγκόσμιοι πρωταθλητές. Shun'you kensha
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θέλεις τον σκύλο η σκύλο φυλής ακίτα;
Πιθανότατα να είναι καθαρόαιμο με πεντιγκρί, μπορεί όμως να είναι και ημίαιμο ακιτάκι. Σκέψου ότι τα καθαρόαιμα που πουλιούνται από πετ σοπ ή από γέννες ιδιωτών δεν έχουν πεντιγκρί τις περισσότερες φορές οπότε τυπικά είναι ημίαιμα αλλά έχουν κάποια από τα χαρακτηριστικά της εκάστοτε φυλής.
Σε κάθε περίπτωση να είσαι σίγουρη πριν κάνεις την κίνηση, δεν είναι εύκολο ενήλικα σκυλιά να αλλάζουν πολλά χέρια.
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Στη φωτό φαίνονται περίπου όλα τα χρώματα. Αριστερά είναι τα Ιαπωνικά και δεξιά τα Αμερικάνικα:
 

Attachments

Last edited:


IreneAxelRose

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2013
61
0
Τί όμορφα που είναι όλα τους! Τωρα που τα καλοβλέπω και τα αμερικάνικα ωραία είναι! (Βεβαια σαν τα Ιαπωνικά δεν έχει). Μου αρέσει πολύ το κεφάλι τους!
 


Lolapalooza

Active Member
12 Ιουλίου 2013
31
0
οχι βρε παιδια δεν με απασχολει καθολου...ειπα να ρωτησω απλα...ουτως η αλλως ξερω καλα οτι δεν εχει πεντιγκρι κλπ, byb ειναι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf