αδεσποτα


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Παιδια εδω και 3 μηνες μενω στην αθηνα. Ο διπλανος μου εχει 2 αδεσποτα το ενα με κομμενο ποδι. Αυτος δουλευει στο εξωτερικο και τα σκυλια υποτιθεται τα φροντιζει καποιος απο το διπλα οικοπεδο. Φυσικα αυτο γινεται αραια και που οποτε τα εχω αναλαβει γιατι ειναι πολυ καλα και τα λυπαμαι. Πριν 4 εβδομαδες η σκυλα γεννησε 7 κουταβακια. Τα φροντιζω οσο μπορω. Προχτες εσκασε μυτη με αδεια ο διπλανος μου και του εξηγησα τι γινεται. Αυτος μαλλον θα τα θανατωσει τα κουταβια. Υπαρχει κανεις που να ενδιαφερεται δεν ξερω τι να κανω.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Γιατί πιστεύεις ότι θα τα θανατώσει? Έχει πει κάτι? Μπορείς να προσπαθήσεις να τον εμποδίσεις αν δε βρεις άτομο να σε βοηθήσει παίρνοντας τα κουτάβια? Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να μαζέψεις όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς όταν έχεις νταραβέρια μαζί του, π.χ. κουβάλα μια μικρή φωτογραφική μηχανή και πάρε φωτογραφίες. Μπορείς επίσης, αν δεις τίποτα, να φωνάξεις την αστυνομία. Αυτό που δε θα σε συμβούλευα είναι να του το πεις διότι θα προσπαθήσει να εξαφανίσει τα πειστήρια του εγκλήματος.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Σαρα τωρα μπορω να μην πω οτι εισαι καταπληκτικη οταν γραφεις?

ειδικα στην τελευταια φραση σου..."τα πειστηρια του εγκληματος"...ετσι οπως το διαβαζα,ειναι και 3:25 εδω στην Ελλαδα,εαν προσθεσουμε και λιγο καπνο και λιγο αερακι εξω...πραγματικα αποκοσμο...Steven King και πανω!:D:D:D
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μην τα λες έτσι, κοκκινίζω....:oops::oops::oops:

(Αυτή τη στιγμή βλέπω τρομερή αστυνομική σειρά με τους καλούς του FBI και τους κακούς εγκληματίες, Criminal Minds λέγεται και έχει πολλά πειστήρια εγκλήματος!:p:p:D:D:D)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Αυτό που δε θα σε συμβούλευα είναι να του το πεις διότι θα προσπαθήσει να εξαφανίσει τα πειστήρια του εγκλήματος.
εαν προσθεσουμε και λιγο καπνο και λιγο αερακι εξω...πραγματικα αποκοσμο...Steven King και πανω
δεν εχει αδικο..δεν εχει αδικο!!!:D:D
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
*Tην σειρα αυτη την βλεπω και εγω στην Nova...συνδρομητικη τηλεοραση.

...και κατι για να ευθυμησουμε λιγακι...πολυ αποκοσμο εγινε το κλιμα...:p

[video=youtube;Ek44tW0Dqig]http://www.youtube.com/watch?v=Ek44tW0Dqig[/video]

:paja1::paja1::paja1::paja1::paja1::paja1::paja1::D
 
Last edited by a moderator:




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
τα σκυλια που αναφερει ο Κωστας τα εχω δει.

τα φροντιζει ο ιδιος οσο μπορει,μαζι με τα δικα του.

τωρα για τα κουταβια αυτο ειναι ενα θεμα οντως...:(
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Καλά βρε παιδιά, κανείς δεν είδε οτι τα σκυλιά ήταν αστείρωτα? Αυτό ήταν το πρώτο που έπρεπε να γίνει.....:(

Δεν εχω λύση για τα κουτάβια εκτός της γνωστής... βγάζεις φωτό και προωθείς.... βάζεις και αφίσες στη γειτονιά, ωστε να μην μπορεί (λέμε τώρα) να τα εξαφανίσει.... τι θα πει? οτι δώθηκαν 7 κουτάβια?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αν δεν υπάρχουν τα πτώματα ή αν δεν τον δει κανείς να τα σκοτώνει μπορεί να πει ότι κατέβηκαν οι εξωγήινοι και τα πήραν μαζί τους στον πλανήτη Άρη. Τίποτα δε θα πάθει, οπότε μπορεί να πει ή να μην πει ό,τι θέλει. Δυστυχώς....:(
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Παιδια τα 5 απο τα 7 κουταβια δοθηκαν σε διαφορους γειτονες μετα απο πολυ κοπο και φυσικα προσωπικα εξοδα. Τελος παντων το θεμα ειναι τα αλλα δυο τωρα προσωρινα τα φροντιζω παλι εγω καθως αυτος εφυγε σημερα. Οσο για την στειρωση του τα εχω πει 1000 φορες αλλα αν καποιος ειναι γκαγκα τι να πεις.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Παιδια τα 5 απο τα 7 κουταβια δοθηκαν σε διαφορους γειτονες μετα απο πολυ κοπο και φυσικα προσωπικα εξοδα. Τελος παντων το θεμα ειναι τα αλλα δυο τωρα προσωρινα τα φροντιζω παλι εγω καθως αυτος εφυγε σημερα. Οσο για την στειρωση του τα εχω πει 1000 φορες αλλα αν καποιος ειναι γκαγκα τι να πεις.
Δηλαδή αν τα βουτήξεις και τα πας για στείρωση τώρα που λείπει...θα σου πει κάτι?
Άσε που δεν θα πάρει χαμπάρι ότι στειρώθηκαν...
Εγώ αυτό θα έκανα!!!
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Δηλαδή αν τα βουτήξεις και τα πας για στείρωση τώρα που λείπει...θα σου πει κάτι?
Άσε που δεν θα πάρει χαμπάρι ότι στειρώθηκαν...
Εγώ αυτό θα έκανα!!!
Αχ κατερινα δεν μπορεις να φανταστεις εχει παντου καμερες που γραφουν ολη μερα. Πρωταρχικος μου στοχος ειναι να βρω σπιτι και για τα αλλα 2 κουταβια και μετα θα προσπαθησω να τακτοποιησω και αυτο το θεμα.
 


maria-kostas

Active Member
24 Οκτωβρίου 2009
36
0
Καστοριά
:mad::mad:Συγνώμη αλλά γιατί είπαμε οτι 'ανέλαβε' αυτός ο άνθρωπος εξαρχής τα δυο σκυλιά:confused::confused:
τι να πω τα νεύρα μου με πιάνουν και με λένε υπερβολική
εεεεεεεε ρε ξύλο που θέλει ο κόσμος
τι έγινε τελικά με τα δύο κουταβάκια???
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Τελικά είναι δικά του τα δυο σκυλιά ή όχι? Διότι αν δεν είναι και δεν είναι στον ιδιωτικό του χώρο, μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
τα σκυλια ειναι δικα του αλλα αυτος λειπει και δηθεν στελνει ατομα και τα φροντιζουν καθε βδομαδα επειδη ομως τα λυπαμαι τα φροντιζω οσο μπορω τους βαζω φαγητο νερο τους ψεκαζω εμβολια βεβαια τους εχει κανει παλι καλα. Τα 2 κουταβακια τα φροντιζω προς το παρον εγω δε βρηκα κανενα να ενδιαφερεται γιατι δυστυχως και γω και η κοπελα μου δουλευουμε εχουμε και 2 μπουλμαστιφ να φροντισουμε τι να πρωτοπρολαβω. Μεχρι στιγμης τα καταφερνουμε με πολυ κουραση βεβαια αλλα τι να κανεις.....
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν είμαστε με τα καλά μας...τι άνθρωπος είναι αυτός????
Πως μπορεί να αποδείξει ότι τα σκυλιά είναι δικά΄του? Ειναι τσιπαρισμενα?
Εγώ και με κάμερες...πάλι θα τα βούταγα!!!!