αδεσποτη κουταβα στη νεα ιωνια


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
καλημέρα
απεναντι από το 5ο λυκειο νεας ιωνιας (εθνικης αντιστάσεως , διπλα στη L'Oreal) είναι μια κουταβα ( πανω από 4 μηνων κατω από χρονο ) ασπρη στο κατω της μερος και στο πανω μερος ένα μιγμα καφε-γκρι .με τρομερα ματακια , ένα κολαρο κοκινο το οποιο στην ακρη είναι κομενο (όχι δαγκωμενο) αδυνατη αλλα σχετικα καθαρη και υπερβολικα χαμενη.δεν ηξερε που να παει ακουγε μηχανακι και πηγαινε από την άλλη μετα ακουγε αμαξι και παλι τα ιδια.
την πλησιασα (οσο μπορουσα) και της πηρα καλαμακια και της τα πεταγα ολο και πιο κοντα για να μου ερθει.
εφτασε στο σημειο μετα από 1,5 ωρα να εχει φτασει στο μισο μετρο από το χερι μου.πιο κοντα δεν ερχεται αν και φαινετα ότι το θελει αλλα .δεν μπορουσα και εγω να κατσω άλλο γιατι ειχε παει αρκετα αργα το βραδυ .
2 μερες είναι εκει. 2 μερες την εχω ταισει βραδυ εκει περα.αν καποιος είναι από την περιοχη ας την ψαξει λιγο.
αν καποιος εχει καποια σχεση με καποια φιλοζωικη της περιοχης ας την ψαξουν και αν μπορεσουν να την πιασουν κιοολας ακομα καλυτερα.δεν θα επιζησει εκει ετσι .
θα περασω και σημερα από εκει .αν υπαρχει καποιος που μενει εκει ή με γνωστο από φιλοζωικη που να ξερουν καποιο τροπο να τη πιασουν θα ηταν ότι καλυτερο γιατι με το φαγητο ναι μεν ερχεται κοντα αλλα θελει ερκετο χρονο για να φτασει στο σημειο να πλησιασει να την αγγίξεις .
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Γιατί δεν ζητάς εσύ ο ίδιος, βοήθεια από φιλοζωική;
Νομίζω η κοντινότερη είναι της Ν.Φιλαδέλφειας, που είναι και πολύ ενεργή.
Επικοινώνησε μαζί τους, να σε βοηθήσουν.
Για να την αναλάβουν, μάλλον απίθανο, ως κουτάβι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Το κολλάρο, πρέπει οπωσδήποτε να βγει. Οσο μεγαλώνει, θα την πνίγει.
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
εγινε και αυτο χτες(οχι με τη συγκεκριμενη φιλοζωικη αλλα με αλλη ) αλλα η απαντηση ηταν οτι δεν μπορουν να αναλαβουν ειναι γεματοι οπως και δεν μπορουν να βοηθησουν λογο αλλης περιοχης.
να σου πω την αληθεια μου οσες φορες εχω ζητησει βοηθεια απο φιλοζωικη εχω παρει .....
γιαυτο λεω αν καποιος ξερει καποιον σε φιλοζωικη ή ειναι καποιος που να μενει κοντα,
εγω απλα περναω απο εκει λογω δουλειας αργα το βραδυ .και χτες μονο εκατσα μιαμιση ωρα βραδιατικα (μετα τις 12) μηπως και την καταφερω να τη πιασω...τζιφος...
δεν μπορω να κανω και κατι αλλο σε αυτη τη φαση.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
εγινε και αυτο χτες αλλα η απαντηση ηταν οτι δεν μπορουν να αναλαβουν ειναι γεματοι κτλ κτλ.
να σου πω την αληθεια μου οσες φορες εχω ζητησει βοηθεια απο φιλοζωικη εχω παρει .....
γιαυτο λεω αν καποιος ξερει καποιον σε φιλοζωικη ή ειναι καποιος που να μενει κοντα,
εγω απλα περναω απο εκει λογω δουλειας αργα το βραδυ .και χτες μονο εκατσα μιαμιση ωρα βραδιατικα (μετα τις 12) μηπως και την καταφερω να τη πιασω...τζιφος...
δεν μπορω να κανω και κατι αλλο σε αυτη τη φαση.
δύσκολο να την αναλάβει κάποιος , αν ζητήσεις βοήθεια και όχι να την αναλάβουν θα σε βοηθήσουν μην ξεχνάς ειναι καλοκαίρι οι κούτες με τα κουτάβια και οι εγκαταλείψεις ειναι στα κοκκινα :(
 
  • Like
Reactions: mareco


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
εγω τη βρισκω στις 12μιση περιπου το βραδυ.και αν θα τη βρισκω συνεχως.αν ναι τοτε σε μια εβδομαδα θα την κανω να μπει το αμαξι και ολα οκ.....αλλα θα ειναι εκει συνεχως ?
να πω στη φιλοζωικη οτι ελατε βραδιατικα να δουμε αν ειναι εκει??
γιαυτο λεω αν υπαρχει καποιος που να μενει εκει ισως να μπορει να εχει καλυτερη επαφη.
προχτες τη βρηκα ενα δρομο πιο κατω εχτες ενα δρομο πιο πανω (αλλα γενικα εκει γυρω) το οτι την ειδα 2 μερες σε ιδιο σχεδον σημειο με εκανε να ανοιξω το θεμα.
οι εγκαταληψεις ειναι στα κοκινα οι φιλοζωικες εχουν ορια στα σκυλια οι μαλακες εχουν ξεπερασει τα ορια και εμεις καθομαστε να νιωθουμε τυψεις.
 
  • Like
Reactions: LaCat and vek




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3