αρρωστια


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
Καλησπερα.Πριν λιγες μερες ειχα βγαλει τον μικρο (6 μηνων dogo argentino) την απογευματινη του βολτα.Οσο καιρο τον βγαζω δεν ειναι πολυ δραστηριος..κυριως τον βλεπεις να τριγυρναει μονος του και να μυριζει και που και που να τρεχει λιγο με τα αλλα σκυλια αλλα να δειχνει συνεχεια κουρασμενος και να ξαπλωνει με την γλωσσα εξω..
Λοιπον εκεινη την μερα μου φευγει ενα "κουραστηκες δια???" και μου κανει ενας που με ακουσε οτι δεν εχει κουραστει κ αν ειναι καθαροαιμο dogo γιατι αυτα ειναι πολυ δραστηρια κ υπερκινητικα σε αντιθεση με τον μικρο.
Τελος παντων δεν εδωσα σημασια... Φευγω απο την βολτα με πετυχαινει ενας γνωστος χαιδευει τον μικρο και μ λεει οτι εχει αναιμια επειδη τα ουλα τ δεν ειναι τοσο κοκκινα..Φευγω κ το σκεφτομουν σε ολο τ δρομο και ειπα οτι αποβδομαδα θα τον παω στον γιατρο γιατι εχει εμφανισει σε ολο τ το σωμα κοκκινιλες κ ολο ξυνεται παρολο που τον ειχα ψεκασει κ τ ειχα βαλει κ αμπουλα οποτε λεω θα χει καμια αλλεργια.
Και σημερα μιλησε ο φιλος μ με εναν που χει πετ σοπ κ του ειπε για τον δια οτι κουραζεται κλπ και του ειπε οτι παιζει να χει καρκινο κ οτι αυτα τα σκυλια ειν πολυ ενεργητικα.
Αυριο τον παω στο κτηνιατρειο κατευθειαν εχω πανικοβληθει και ειμαι στην δουλεια χαλια...Θα μου πειτε κανε εξετασεις και θα σ πουν τ εχει αλλα θελω να μ πειτε τη γνωμη σας περι τ θεματος.
 




zeledaki

Well-Known Member
3 Απριλίου 2016
240
170
26
Χίος
Νομίζω ότι από την πρώτη μέρα που είδες τον σκύλο σου να είναι έτσι έπρεπε να τον πας στον κτηνίατρο...:/
 


Giwrgos_Trls

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
103
70
25
Αθήνα
Ειναι πολυ παραξενο ενα dogo να μην ειναι ενεργητικο...ποσο μαλλον σε αυτην την ηλικια!!Εξετασεις ολο αυτο το διαστημα δεν εχουν γινει? Διοτι αν ειχαν γινει θα φαινονταν κατι....ελπιζω να πανε ολα καλα. Ενημερωνε μας
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
Και σημερα μιλησε ο φιλος μ με εναν που χει πετ σοπ κ του ειπε για τον δια οτι κουραζεται κλπ και του ειπε οτι παιζει να χει καρκινο...
:confused:

αυτος πρεπει να ειναι πολυ γαματος τυπος. ο, τι πρεπει για παρεα.

ο σκυλος δειχνει μονιμα κουρασμενος;
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Πήγαινε το σκυλί στον κτηνίατρο να του ρίξει μια ματιά και κάνετε και εξετάσεις αίματος.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλά σου λέει ο st3lios ετοίμασε και την κηδεία του καλού κακού...
Κάνε λίγο μία αναθεώρηση στα σχόλια ποιών ανθρώπων θα δίνεις βάση και πήγαινε τον άμεσα στο κτηνίατρο για εξετάσεις.
 
  • Like
Reactions: d-friend




Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
οποτε πηγαινα στον κτηνιατρο για τα εμβολια μ λεγε οτι ειναι πολυ καλος δεν μ χε πει κατι αρνητικο...επειδη αργησαμε σχετικα να τον βγαλουμε αφου τον πηραμε 3 μηνων κ μεχρι να γινουν τα εμβολια αργησε να βγει βολτα σκεφτηκα οτι ισως δεν ειναι ενεργητικος οσο τα αλλα που ειχαν βγει κ τρεχανε απο πιο μικρα..και επειδη ειναι πιο βαρυς απο τα πιτμπουλακια τους φιλους του ισως δεν μπορει να διαχειριστει τ βαρος τ...ελπιζω ολα να πανε καλα μου χουν τυχει πολλοι θανατοι μεσα στο χρονο κ αυτο θα ειν τ τελειωτικο...το απογευμα θα παει κτηνιατρο ηθελα να τον παω απο χθες σε 24ωρο που σχολαγα 12 τ βραδυ αλλα ο φιλος μ εκλεισε γ σημερα...οτι νεοτερο θα σας πω σας ευχαριστω
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
οποτε πηγαινα στον κτηνιατρο για τα εμβολια μ λεγε οτι ειναι πολυ καλος δεν μ χε πει κατι αρνητικο...επειδη αργησαμε σχετικα να τον βγαλουμε αφου τον πηραμε 3 μηνων κ μεχρι να γινουν τα εμβολια αργησε να βγει βολτα σκεφτηκα οτι ισως δεν ειναι ενεργητικος οσο τα αλλα που ειχαν βγει κ τρεχανε απο πιο μικρα..και επειδη ειναι πιο βαρυς απο τα πιτμπουλακια τους φιλους του ισως δεν μπορει να διαχειριστει τ βαρος τ...ελπιζω ολα να πανε καλα μου χουν τυχει πολλοι θανατοι μεσα στο χρονο κ αυτο θα ειν τ τελειωτικο...το απογευμα θα παει κτηνιατρο ηθελα να τον παω απο χθες σε 24ωρο που σχολαγα 12 τ βραδυ αλλα ο φιλος μ εκλεισε γ σημερα...οτι νεοτερο θα σας πω σας ευχαριστω
Mην είσαι τοσο αρνητική δεν θα είναι κάτι σοβαρό. Περιμένουμε τα νέα σας.
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
:confused:

αυτος πρεπει να ειναι πολυ γαματος τυπος. ο, τι πρεπει για παρεα.

ο σκυλος δειχνει μονιμα κουρασμενος;
δεν δειχνει μονιμα κουρασμενος...οταν τον βγαζουμε τρεχει σταματαει ξαπλωνει και η μουσουδα του ολο φουσκωνει-ξεφουσκωνει....οπως οταν λαχανιαζουμε...αλλα μετα ξανασηκωνεται κ ξανατρεχει κ πολλες φορες που τον πιανει η τρελα του τρεχει μονος του χοροπηδαει φωναζει μονος του..τα γνωστα τα τρελα τους...πιο πολυ για τεμπελης μου κανε... θα δουμε ελπιζω να βγουνε ολοι λαθος
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
Mην είσαι τοσο αρνητική δεν θα είναι κάτι σοβαρό. Περιμένουμε τα νέα σας.
σε ευχαριστω πολυ...εχω ξεκινησει υπερωριες στην δουλεια και ειναι πολυ δυσκολο να μην μπορω να κανω κατι να μην μπορω να ειμαι μαζι τ και να τον παω εγω κτηνιατρο..μολις μαθω θα σας ενημερωσω αν και πολλοι μ χουν πει οτι τα αποτελεσματα βγαινουν μετα απο1-2 μερες δεν ξερω αν ισχυει
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
Τελικα ολα καλα!!!!ολα βγηκαν πολυ καλα απλα εχει δερματικο προβλημα και ξεκινησαμε αντιβιωση!!!
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Μάλιστα!

Κι απ'όλους αυτούς τους επιστήμονες που σε περιβάλλουν, δεν βρέθηκε ένας, να σου πει πόσο μεγάλη μαλακία, είναι αυτό που κάνεις;
Οχι ε;

Τα βλέπω να'ρχονται, τα μελλοντικά μονολεκτικά θέματα:
χάθηκε
δαγκώθηκε
εμετός
sos [το "sos" να ξέρεις, παίζει πολύ"]

κλπ
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
Τον τιτλο του θεματος τον βλεπετε? ετσι επιλεγω να κανω κ ετσι κανω εχω κουραστει να βλεπω να κανετε επιθεση συνεχεια επειδη δεν συμφωνειτε με κατι..οταν ανοιξω θεμα για το λουρι η οταν συμμετασχω σε τετοιο θεμα τοτε το συζηταμε.Ευχαριστω!
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
ολοι οι επιστημονες βλεπεις που με περιβαλλουν το κανουν αυτο και καλως η κακως δεν εχει συμβει κατι μεχρι στιγμης εκτος του οτι απολαμβανουν το παιχνιδι :)
 




Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
29
συγγνωμη να ρωτησω..τον σκυλο γενικα τον εχω δετο μονοοο οταν φτανουμε στο σημειο που ειναι τα αλλα 2 σκυλια του βγαζω το λουρι για να παιξουν κ μολις ερχεται καποιος καινουριος μαζευουμε τα μικρα...δηλαδη ειναι τοσο κακο?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf