γεια σας και από μας!






Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Καλώς ήρθατε! Να τον χαίρεστε τον Freedom.:)
 








Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
επειδή είχα γενικά πολύ τρέξιμο τον τελευταίο καιρό.....και με τον μικρό δε μου έμενε καθόλου χρόνος το αμέλησα
αλλά βρίσκοντας λίγη ώρα σήμερα κοίταξα την παρουσίαση μας και πραγματικά πρέπει να είναι η πιο περιληπτική παρουσίαση ever!!!
"hi!να μαστε γεια σας!"

τεσπα...νομίζω ότι η χνουδόμπαλα μου αξίζει ένα καλύτερο presentation......τι στην ευχή τόσα μίλια παρουσιάσεων σε συνέδρια έχουμε γράψει:p

οπότε ας το πιάσουμε από την αρχή

ο Freedom γεννήθηκε 5/3
οι γονείς του ανήκαν σε φιλικό μου ζευγάρι συνάδερφοι βιολόγοι και οι δύο
τα σκυλιά τους τα είχαν φέρει από το εξωτερικό όταν ήταν μωρά και τους είχε φανεί πολύ ρομαντικό να ζευγαρώσουν και να γεννοβολήσουν
( πλέον μετά από όσα διαβάσαμε εδώ έχει γίνει πλήρως κατανοητό τι πατάτα κάνανε αλλά το ομολογώ μαζί και εγώ είχαμε παντελή άγνοια)

και οι δύο γονείς ήταν αρκετά προσεγμένοι με τις εξετάσεις τους όπως επίσης και με χαρτιά από το εξωτερικό όπου αγοράστηκαν

να σημειώσω εδώ ότι τα παιδιά σε ταξίδια επαγγελματικά βρήκαν τα κουτάβια και τα αγόρασαν και όχι μέσω petshop ή άλλου μεσάζοντα

και το γεγονός πως "εξελίχθηκαν" σε byb πολύ άσχημα τους έκατσε αλλά ......

αυτοί είναι οι γονείς του Freedom μικροί...

FB_IMG_1461638294590.jpg
 




Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
εδώ είμαστε όλη η οικογένεια μαζίFB_IMG_1459805064988.jpg

τουλάχιστον μας έκοψε να περιμένουμε να γίνει 2 μηνών για να τον πάρουμε σπίτι....

προηγήθηκε ταξίδι 5 ωρών πήγαινε και αλλό τόσο και παραπάνω η επιστροφή για να μη ταλαιπωρηθεί ο κοπριτάκος μου:love::love::love::love::love:
 


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
με τα παιδιά είμασταν σε συνεχή επαφή από όταν γεννήθηκε και γνωρίζαμε τα πάντα για την υγεία του , τη συμπεριφορά του και γενικά το πως μεγάλωνε μέχρι να τον φέρουμε σπίτιreceived_515674658619170.jpeg

τον βλέπαμε να αλλάζει να γίνεται από μωρουδίνι κουτάβι και ανυπομονούσαμε να τον πάρουμε κοντά μας......
 
Last edited:




Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
μεγάλωσε απίστευτα γρήγορα....μου φαίνεται σα να πέρασε μια στιγμή και φτάσαμε σήμερα σχεδόν 4 μηνών
απίστευτα δυνατοί ξεροκέφαλοι και γεμάτη αγάπη ....
δεν είχα ποτέ πριν σκύλο και μου φαίνεται απίστευτο το πόση αγάπη μπορεί να δώσει

έπρεπε να το ζήσω για να το καταλάβω

εύχομαι να μεγαλώσει γερός και να μπορώ να του δώσω όση φροντίδα του αξίζει 20160627_171627.jpg

(το παιδικό χώρισμα στην πόρτα είναι για να μην πάει στα μέσα τα δωμάτια

το δωμάτιο του γιού μου είναι γεμάτο transformers ότι πρέπει για φάγωμα το δωμάτιο της κόρης μου πρέπει να έχει πάνω από χίλια barbie παπούτσια....κολιέ...και άλλες υπέροχες λιχουδιές και φυσικά το γραφείο μου ...ε αυτό είναι άβατο για όλο τον κόσμο όχι μόνο για τον μικρό....)
 




myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Έχω να πω τα εξής:
1) Κούκλος ο μπόμπιρας, μην τις λυπάσαι τις φωτό, στέλνε αβέρτα!! Να σας ζήσει!!
2) Αυτός ο κόμπος σε διάφορους χρωματισμούς έχει περάσει απ' όλα τα σπίτια πια;;; Όλοι τον ίδιο πήραμε;; :D:D
 


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
ας είναι καλά τα jumbo μας φτιάξανε προίκα
αν και ένα άμοιρο λαγούδι που πήραμε το κλάψαμε σε δύο μέρες.....τι να πω?

(βρε μπας και μέσα στο οικογενειακό μας προφίλ έπαιξε και κάνα κυνηγόσκυλο?:whistle:)
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Εμάς πάντως που στο οικογενειακό μας προφίλ υπάρχουν διάφορα κυνηγόσκυλα, έχουμε ξεπαστρέψει παιχνίδια και παιχνίδια, κυρίως κόμπους...
 
  • Like
Reactions: Ήρα & Freedom


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
και επειδή είμαστε και λίγο ξενύχτηδες οικογενειακώς ο μπαμπάς μας βγήκε ...και τον περιμένουμε....:sleep:

(εγώ λέω να μην πρωτοτυπίσω και να την πέσω και γω ...άλλωστε ο μικρός securitas ακούει το αμάξι πριν καν παρκάρει και ξεκινά το εμβατήριο γαύγισμα καλωσορίσματος...
βρε λες γι αυτό να μειώσαμε τα νυχτοπερπατήματα το τελευταίο δίμηνο?:p)


20160701_012546.jpg
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
και μια στο όρθιο μας για να σας δείξουμε και την κορμάρα μας!!!:):):):love:
( είναι στη φάση που δεν ξέρει τι να πρωτομασήσει....οπότε δε βαριέσαι...όλα μαζί!!!;))
σκυλαρος θα γινει ο μαγκας...να τον χαιρεστε...

υ.γ.εχεις προσεξει αν,καθε φορα,δαγκωνει τοσο "βαθια"?
 


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
υ.γ.εχεις προσεξει αν,καθε φορα,δαγκωνει τοσο "βαθια"?
σε ότι αφορά χέρια πόδια παντελόνια κτλ δεν δαγκώνει.....ουσιαστικά είναι σαν να "σφίγγει"...και πάλι μόλις βάλει δύναμη και πούμε όχι το κόβει μαχαίρι
τώρα που αλλάζει δόντια (τα βρίσκουμε στο πάτωμα!) φαίνεται να τον ανακουφίζει ....αυτό και τα παγάκια....

ειδικά στην μικρή αλλά και στο μεγάλο επειδή παίζουν όλη την ώρα στην αρχή είχε δώσει δυο τρεις δαγκωνίτσες αλλά διόρθωθηκε και πλέον δε δαγκώνει....κάποιες φορές μπορεί να τραβήξει παντελόνι αλλά όχι δάγκωμα

σε μασουλητήρια ναι φαίνεται να δαγκώνει γερά αλλά εκεί ποτέ δεν είπα όχι

αυτό όμως που έχω παρατηρήσει όταν παίζω μαζί του είναι ότι του αρέσει να βάζω τους δείκτες στο κλείσιμο του σαγονιού φαίνεται να τον ανακουφίζει
 
Last edited:
  • Like
Reactions: reinmeister2


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
δεν καταλαβες την ερωτηση και φταιω εγω που δεν εξηγησα...

με το "βαθια" εννουσα σημειο του στοματος...δηλαδη με τα πισω δοντια...συνηθως τα κουταβια χαζοδαγκωνουν με τα μπροστα...πολυ λιγες φορες εχω δει κουταβι να κανει πληρες δαγκωμα,εξ ου και η ερωτηση...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf