διαρροια με αιμα


Status
Κλειδωμένο θέμα


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Λυπάμαι και εγώ πολύ izambella:(

Μην πάρεις άλλο κουτάβι αν δεν περάσει τουλάχιστον ένα εξάμηνο και πριν απολυμανεις σχολαστικά το χώρο σου με χλωρίνη. Ο ιός μπορεί να μείνει ακόμα και 1 χρόνο ζωντανός σε ένα σπίτι που υπήρχε σκύλος που είχε προσβληθεί από παρβοεντεριτιδα. Είναι εξαιρετικά ανθεκτικός στο περιβάλλον και ιδιαίτερα ανθεκτικός σε πολλά κοινά καθαριστικά και απολυμαντικά.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Λυπάμαι πολύ Ιζαμπέλα για το μωρό...:(:(:(

Πολύ σημαντική πληροφορία αυτή που σου είπε η rottie..
 










izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
αμα σας πω τωρα οτι πειρα τηλεφωνο την φυλοζωηκη για να τους πω τη εγυνε για να προλαβουν τα αλλα σκυλακια και με κανανε ρεζιλι τι θα πειτε??? αμα σας πω οτι με πειρανε τηλεφωνο μετα για να μου πουνε οτι το σκυλι ειχε κανει εμβολιο για το τυφο και ειχε παρει χαπακι για σκουλικακια και να παω να μου δωσει τα μπουκαλακια ο πετσοπας???οτι δεν ειχαν κανενα προβλημα με τα σκυλια που δηνει??? και ισωσ κωλησε το σκυλι μου κατι απο το χωρο που τον ειχα...μεσα στο σπιτι μου δηλαδη...
Δεν θελω να παω να τον δω διοτι οι καλοι μου τροποι και η ανατροφη μου δεν θα υπαρξουν....θα γινουμε μπιλιες εκει περα,δεν ξερω πως θα αντιδρασω...
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Χέστηκαν (sorry για τη λέξη) για τα άλλα ζώα! :mad:
Μην τυχόν και τους βγει το όνομα ή αντιμετωπίσουν τίποτα κυρώσεις νοιάστηκαν. Έλεος ρε... αναλγησία και ωχαδελφισμός... έλεος :mad::mad::mad:
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
λυπαμαι παρα πολυ για το μικρο σου:(:( και εκνευριζομαι απιστευτα για την ταλαιπωρια στην οποια σε υποβαλλουν τωρα:mad::mad::mad:δηλαδη παιδια επιτρεπεται νομικα ηθικα και οπως αλλιως θελετε να συνεργαζεται φιλοζωικη οργανωση με πετ σοπ που πουλαει ενιοτε και ζωα??
και να εχουν και αυτη τη συμπεριφορα??
 


izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
δεν ξερω παιδια δεν ξερω...το μονο που ξερω ειναι οτι δεν ξαναπερνω σκυλο απο πετ σοπ ουτε απο ιδιωτη.πειτεμε κακια πειτεμε στριμενη οπωσ θελετε,σκυλο απο εκτροφειο και αυτο μετα τουσ 3 πρωτους μηνες.στο κτινιατρο αμεσως να του κανει εξετασεις και αν ειναι καλα το περνω σπιτι μου.αυτο το πραγμα που περασαμε δεν το ξαναπερναμε.εχουμε γινει ανω κατω μια οικογενεια και κλαιμε.ειμαστε απο τουσ ρομαντικουσ βλεπεισ που εχουμε τα σκυλια μας σαν μελοι τις οικογενειας.και να ειχε γινει καλα παει στα κομματια.να το βλεπεις να ξεψυχαει ομως και να μην μπορεις να κανεις τπτ...αυτο σε σκοτωνει :(:(:(
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.325
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Σιγά μην σε πούμε και στριμμένη! Γι' αυτό λέμε πάντα "όχι από πετ σοπ, byb" κ.λπ. Καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν και σ' αυτή την ιστορία με τη φιλοζωική κάτι δεν μου κάθεται καθόλου καλά.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
παντως για καινουργιο σκυλακι μην ξεχνας τι σου ειπε και η rottie..για την φιλοζωικη οντως.ισως μολις συνελθετε και οχι τωρα εν βρασμω ψυχης αξιζει να ασχοληθεις λιγο παραπανω με το παιχτηκε..ειναι πολυ χοντρο αυτο που σου κανανε
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
αμα σας πω τωρα οτι πειρα τηλεφωνο την φυλοζωηκη για να τους πω τη εγυνε για να προλαβουν τα αλλα σκυλακια και με κανανε ρεζιλι τι θα πειτε??? αμα σας πω οτι με πειρανε τηλεφωνο μετα για να μου πουνε οτι το σκυλι ειχε κανει εμβολιο για το τυφο και ειχε παρει χαπακι για σκουλικακια και να παω να μου δωσει τα μπουκαλακια ο πετσοπας???οτι δεν ειχαν κανενα προβλημα με τα σκυλια που δηνει??? και ισωσ κωλησε το σκυλι μου κατι απο το χωρο που τον ειχα...μεσα στο σπιτι μου δηλαδη...
Δεν θελω να παω να τον δω διοτι οι καλοι μου τροποι και η ανατροφη μου δεν θα υπαρξουν....θα γινουμε μπιλιες εκει περα,δεν ξερω πως θα αντιδρασω...
Η περίπτωση η δική σου είναι πραγματικά απίστευτη!
Καταρχήν η φιλοζωική δίνει για φιλοξενία ημιαιμα στον πετσοπα και αυτός τα … πουλάει σε ανίδεους? (50 ευρώ τα …κανις-γκριφον?) :mad:

Το σκυλί σου μπορεί να ασθένησε και λόγω του εμβολίου! Αν υπάρχει υποψία πως το ζώο μπορεί και να έχει μολυνθεί από CPV τότε αποφεύγουμε τον εμβολιασμό, γιατί σε περίπτωση μόλυνσης θα εκδηλωθεί η νόσος!
Το σκυλί δεν στο δώσανε με βιβλιάριο? Τα έμβόλια που είχε κάνει και οι αποπαρασιτωσεις δεν αναγράφονταν μέσα? Τι ....ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ θα σου δώσει ο πετσοπας?

ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ…
Εγώ θα πήγαινα πρώτα στην φιλοζωικη και θα τους ξεφτίλιζα και μετά στο pet shop όπου θα γίνονταν το μεγάλο show. :mad::mad::mad:
 


izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
το ξερω για το 6μηνο μου το ειπαι ο γιατρος εχθες.ετσι και αλλιως δεν μπορω να παρω αμμεσως αλλο. ειναι ψυχολογικο το θεμα, δεν ειναι κουπα του καφε.μια ψυχουλα ειναι :(:(:(:(:(
 


izambella

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2009
97
0
μα θα παω....απλα περιμενω να ηρεμισω λιγο διοτι αν παω σημερα θα μας γραψουν οι εφημεριδες... :mad::mad::mad:
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
αλιμονο.. απλα επειδη ανθρωποι που χασανε σκυλακια και πηρανε μετα απο μικρο διαστημα αλλο κουταβι ειπαν οτι τους βοηθησε ψυχολογικα..
 


Status
Κλειδωμένο θέμα