δυνατο ροχαλητο


al.kostas

Member
26 Σεπτεμβρίου 2009
5
0
γειά σας...θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα για αυτα τα αξιαγαπητα γαλλικα μπουλντογκ...

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω απο ιδιωτη βεβαια ενα γαλλικο μπουλντογκ..ημουν αναμεσα σε αυτο ενα παγκ και ενα τζακ ρασελ..

διαβαζοντας διαφορα αρθρα καταλαβα πως αυτο το σκυλι θα ηταν το ιδανικο..παντα υπολογιζοντας και τισ αναγκες του...

εχω διαβασει πως ροχαλιζουν αρκετα...ειναι τοσο δυνατα ωστε να ξυπνησει ο γειτωνας μεσα στο βραδυ και να τν ξυπνησει...και αν ναι πως θα μπορουσα να το αποτρεψω αυτο...

εγω δεν εχω κανενα προβλημα στο να ξυπναω..αλλωστε ειχα και στο παρελθον σκυλο...αλλα τωρα σπουδαζω....


σας ευχαριστω εκ των πρωτερων για οση σημασια δωσατε στο μειλ μου...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω απο ιδιωτη βεβαια ενα γαλλικο μπουλντογκ.
Γιατί από ιδιώτη;

εχω διαβασει πως ροχαλιζουν αρκετα...ειναι τοσο δυνατα ωστε να ξυπνησει ο γειτωνας μεσα στο βραδυ και να τν ξυπνησει...
οχι
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω απο ιδιωτη βεβαια ενα γαλλικο μπουλντογκ..ημουν αναμεσα σε αυτο ενα παγκ και ενα τζακ ρασελ..
Καλως ηρθες!!!

Αν θέλεις να διασφαλίσεις όσο το δυνατόν πως η επιλογή που θα κανεις θα είναι κοντινότερο στο πρότυπο..π.χ. όχι μπουλτογκοειδές αλλα γαλλικό μπουλτόγκ, ένα σκυλί με αυτά τα χαρακτηριστικά και όχι ένα που θέλει να ανακαλύπτει λαγούμια ή να θέλει να ειναι κλυμβητης.
Ενα σκυλί που δεν θα έχει κληρονομικές ασθενείες και θα έχει την μορφολογία του γαλικού μπουλτόγκ..
Τότε απευθυνόμαστε στους εκτροφείς οι οποιοί ειναι οι μοναδικοί που γνωρίζουν για να σου διασφαλίσουν τα πάρα πάνω.

Αν θέλεις να πάρεις από ιδιώτη απλά ενισχύεις τον κουμπαρα του και την πράξη του να εκμεταλλεύεται συνήθως το σκυλί του ανεύθυνα, για να βγάζει χρήματα.


Πως διαλέγουμε εκτροφέα:
http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=370
 


al.kostas

Member
26 Σεπτεμβρίου 2009
5
0
απλα θεωρουσα καλυτερη επιλογη τοον ιδιωτη γιατι με οσα διαβασα για τα pet shop ανησυχησα...δε ειχα ακουσει γι αυτο με τουσ εκτροφεις...

πως ειναι ευκολο να επικοινωνησω με καποιον...


σας ευχαριστω για ολη την βοηθεια...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
πως ειναι ευκολο να επικοινωνησω με καποιον...
Παίρνεις τηλέφωνο τον ΚΟΕ ρωτάς για τους εκτροφεις της φυλής που σε ενδιαφέρουν και έρχεσαι σε επικοινωία μαζί τους.
Πας σε εκθέσεις μορφολογίας και τους βλέπεις από κοντά.:)