καλησπερα....!


paparouna

Member
7 Ιουλίου 2014
5
3
48
Ξάνθη
παντα ηθελα σκυλο, ΠΑΝΤΑ! οι γονεις μου οσο μεναμε μαζι, ανενδοτοι. κλαματα και παρακαλια ετων μου απεφεραν ενα....χρυσοψαρο! στα χρονια τα φοιτητικα, σαφως δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω. οταν πια ημουν οικονομικα ανεξαρτητη, σαν ελευθερη αλλα και μετα παντρεμενη πριν τα παιδια, ειχα τις εξοδους μου, τα ταξιδια μου, καταλαβαινα λοιπον το αδικο για ενα σκυλο να ειναι μοιρασμενος σε δουλεια καφεδες και βραδυνες εξοδους, αν και παμπολλες φορες μπηκα στον πειρασμο να αποκτησω εναν. μετα εκανα τα καμαρια μου. ενα κοριτσι κι ενα αγορι! πολυ κοντα το ενα με το αλλο και τα ειδα ολα!!! και τα δυο ως παιδακια ατσουμπαλα και ζημιαρικα. θεωρητικα ημουν ετοιμη για τον πολυποθητο λαμπραντορακο μου, αλλα πως μαθαινεις το σεβασμο στα παιδικα χερακια που χτυπανε μουσουδες και τραβανε ουρες; ανεβαλα το σκυλο και πηρα γατα. μια, δυο, τρεις, πεντε, γρατζουνιες και μαθανε και το χαδι και τον πονο. κι ετσι μεχρι προχθες προγραμματιζα τα παντα για τον φθινοπωρινο οιστρο, την χριστουγεννιατικη γεννα και τελος την πολυποθητη αφιξη την ερχομενη ανοιξη. και ξαφνικα χθες βρισκω ενα μαυρο κουταβι στο δρομο πισω απο εναν μασουτη και διπλα στις γραμμες του τρενου και παθαινω κοκομπλοκο. μικρο μικρο μικρουλι το κακομοιρικο να κλαιει. πεντακαθαρο ομως και καλοταισμενο. με την κοιλουμπα του με τα ολα του. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ! ΕΡΩΤΑΣ! ο κτηνιατρος μου ειπε λαμπραντορ καραντι! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ; πιθανολογω πως το αφησαν στο δρομο λογω της ασπρης κηλιδας στο στερνο του! και προφανως μολις θα το παρατησαν γιατι ουτε ιδιαιτερα βρωμικο το ελεγες. τον ονομασα λαμπρο και ειναι ο σκυλος ΜΟΥ! την καλησπερα μου και καλως σας βρηκα!
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Επί τέλους! Η αναμονή σου από παιδί, για την συντροφιά ενός σκύλου, έφτασε στο τέλος της! Να είστε ευτυχισμένοι!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλώς ήρθες και μπράβο για τον Λαμπρουκο σου!:D:D
Φωτο δεν βλέπω και αγχώνομαι!
Η κοιλιτσα μπορεί να ειναι και από σκουληκάκια τουμπανιασμένη, να μην ειναι δηλαδή θέμα καλοταϊσματος. Αλλά αυτά θα στα πει ο κτηνιατρος για να σε βάλει σε προγραμμα εξω-εσω αποπαρασιτώσεων και εμβολιασμου!!!;)

Αααχ καποτε οι κτηνιατροι θα σταματησουν να φυτρώνουν εκει που δεν τους σπέρνει κανεις και που δεν φτάουν οι γνωσεις του και να βαφτίζουν κουταβάκια ως "ταδε φυλη".
 


paparouna

Member
7 Ιουλίου 2014
5
3
48
Ξάνθη
σας ευχαριστουμε αμφοτεροι για το καλωσορισμα
ξεκινησε τα χαπακια του και τα εμβολια απο δευτερα. μην αποπαιρνεις μωρε το γιατρουλη... δεν του εβγαλε δα και πετιγκρι. απλα ειπε πως αδιαμφισβητητα εχει καμποσο λαμπραντορισιο αιμα. προσωπικα εμενα μου αρεσε το λαμπραντορ σαν κοψια και με τη μουρη του ειμαι πληρως ικανοποιημενη. δεν πα να εχει και σαραντα φυλες στα γονιδια του; κακα τα ψεμματα το 90% στην επιλογη της φυλης το κανονιζει η αισθητικη μας... οτι και να ηταν ετσι που το ειδα θα το επαιρνα. γι αυτο λεω πως ειμαι κ@ λοφαρδη... τυχαινει να εχει τη φατσα που με τρελαινει!
φωτο απο δευτερα... δανεισα το καλωδιο της μηχανης...
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Καλως ηρθατεεεεε...τι ωραιο και χαρουμενο ποστ!!
Εκανες το καλυτερο δωρο σε σενα και τα παιδια σου!
Και τι συνηδητοποιημενη....ευγε!
Καλη ζωη να εχετε με υγεια πανω απ ολα!
 


paparouna

Member
7 Ιουλίου 2014
5
3
48
Ξάνθη
αχ ευχαριστω!!!
και τωρα αρχιζουν οι αποριες... ο γιατρος μου ειπε πως ειναι δεν ειναι 7 εβδομαδων. την κροκετα την καταφερνει αλλα νομιζω πως κλινω προς μπαρφ. απο ποτε νομιζετε πως μπορει να την ξεκινησει;
καλα του γιατρου του πεσαν τα μαλλια οταν το ανεφερα.. κι οταν προεβαλα τα συμφεροντα των εταιρειων σαν τελευταιο επιχειρημα η απαντηση ηταν: "αχ μην αρχιζεις κι εσυ τα κομμουνιστικα..."
τι να πω... μαλλον του κεφαλιου μου θα κανω, κι οτι μου πουν εδω οι εμπειροι.
 




Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
...απλα ειπε πως αδιαμφισβητητα εχει καμποσο λαμπραντορισιο αιμα. προσωπικα εμενα μου αρεσε το λαμπραντορ σαν κοψια και με τη μουρη του ειμαι πληρως ικανοποιημενη. δεν πα να εχει και σαραντα φυλες στα γονιδια του; κακα τα ψεμματα το 90% στην επιλογη της φυλης το κανονιζει η αισθητικη μας... οτι και να ηταν ετσι που το ειδα θα το επαιρνα...
Σου αρέσει? Απ' ότι βλέπω έχεις πάθει πλάκα! Ας είναι και Labrador, ας είναι και G.Dane. Ας έχει αίμα γαλάζιο ή κόκκινο. Ας λέει ό,τι θέλει ο γιατρός και εμείς εδώ μέσα. Ζήστε την ζωή σας μαζί, ευτυχισμένοι!
 
  • Like
Reactions: Ghostdoc and x.o.


D

Deleted member 14614

Guest
αχ ευχαριστω!!!
και τωρα αρχιζουν οι αποριες... ο γιατρος μου ειπε πως ειναι δεν ειναι 7 εβδομαδων. την κροκετα την καταφερνει αλλα νομιζω πως κλινω προς μπαρφ. απο ποτε νομιζετε πως μπορει να την ξεκινησει;
καλα του γιατρου του πεσαν τα μαλλια οταν το ανεφερα.. κι οταν προεβαλα τα συμφεροντα των εταιρειων σαν τελευταιο επιχειρημα η απαντηση ηταν: "αχ μην αρχιζεις κι εσυ τα κομμουνιστικα..."
τι να πω... μαλλον του κεφαλιου μου θα κανω, κι οτι μου πουν εδω οι εμπειροι.
Τα... κομμουνιστικά... Μάλιστα...
Συγγνώμη, θα σου έλεγα καλώς ήλθες, αλλά έμεινα με αυτό το σχόλιο.
Πήγα κι εγώ να σχολιάσω τα περί "καθαρόαιμου λαμπραντόρ", αλλά παίζει να θεωρηθεί κομμουνιστική προπαγάνδα!:p
Τελοσπάντων, πάω να διπλώσω τη σημαία του Λένιν που έχω και σου εύχομαι καλή αρχή με τον Λάμπρο!
Και Δευτέρα... you know! ;)
 
  • Like
Reactions: Estranged and Aslan


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
αχ ευχαριστω!!!
και τωρα αρχιζουν οι αποριες... ο γιατρος μου ειπε πως ειναι δεν ειναι 7 εβδομαδων. την κροκετα την καταφερνει αλλα νομιζω πως κλινω προς μπαρφ. απο ποτε νομιζετε πως μπορει να την ξεκινησει;
καλα του γιατρου του πεσαν τα μαλλια οταν το ανεφερα.. κι οταν προεβαλα τα συμφεροντα των εταιρειων σαν τελευταιο επιχειρημα η απαντηση ηταν: "αχ μην αρχιζεις κι εσυ τα κομμουνιστικα..."
τι να πω... μαλλον του κεφαλιου μου θα κανω, κι οτι μου πουν εδω οι εμπειροι.
Καλα, και γω παλιοτερα που χα ρωτησει εναν γιατρο (οχι τον δικο μας...εναν ασχετο) μου χε πει ''ωμα ταιζουν οσοι θελουν να τα αγριεψουν'' δεν ειχε ακουσει καν τον ορο Barf...
Την δικια μας την γιατρο να σου πω την αληθεια δε την εχω ρωτησει...αλλα οι περισσοτεροι κτηνιατροι δε ξερουν καν τι παει να πει barf.
Εγω παρολο που δεν ταιζω Barf (για οικονομικους λογους) θα σου λεγα πως αν εχεις την δυνατοτητα να το κανεις, να το κανεις!
Συγκρινεται τωρα να ταιζεις τον σκυλο σου κανονικο κρεας με την σαπιλα την κροκετα?
Ειναι σαν να σου λεει ο παιδιατρος μην φτιαχνεις εσυ φρουτοκρεμα στο παιδι σου με μπανανα μηλο και πορτοκαλι που τρως και συ, παρε την ετοιμη σκονη.
Γ αυτο παρε και συ κ ανεμισε τη σημαια του Λενιν σαν τον συντροφο Rick και ξεκινα barf!
(Με την προυποθεση να μελετησεις το θεμα πρωτα εννοειται...)
 


paparouna

Member
7 Ιουλίου 2014
5
3
48
Ξάνθη
εχει χρονια που μελεταω οτι εχει σχεση με τετραποδο (το ενδιαφερον ξεκινησε αρχικα απο το γατονι μου το οποιο δυστυχως μου προεκυψε ιδιαιτερα μιζερο στο φαγητο) αλλα δεν βρηκα καπου να υποδεικνυει με σαφηνεια την καταλληλη ηλικια για να γινει μια καλη μπαρφοαρχη. βεβαια δεν νομιζω να ξεκινησω αμεσα, γιατι λογω του οτι ειναι μικρουλι, ελεγα να παρω πρωτα μια μηχανη του κιμα να αλεθω τα πλαταρια και τους λαιμους. οποια οδηγια.... δεκτη με ενθουσιασμο!
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Καλως ηρθες! Να χαιρεσαι τον κουταβο σου! Εχω θα μεινω σε κατι που μαλλον διεφυγε της προσοχης των υπολοιπων μελλων. Ειπες χριστουγεννιατικη γεννα;
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
παντα ηθελα σκυλο, ΠΑΝΤΑ! οι γονεις μου οσο μεναμε μαζι, ανενδοτοι. κλαματα και παρακαλια ετων μου απεφεραν ενα....χρυσοψαρο! στα χρονια τα φοιτητικα, σαφως δεν θα μπορουσα να ανταπεξελθω. οταν πια ημουν οικονομικα ανεξαρτητη, σαν ελευθερη αλλα και μετα παντρεμενη πριν τα παιδια, ειχα τις εξοδους μου, τα ταξιδια μου, καταλαβαινα λοιπον το αδικο για ενα σκυλο να ειναι μοιρασμενος σε δουλεια καφεδες και βραδυνες εξοδους, αν και παμπολλες φορες μπηκα στον πειρασμο να αποκτησω εναν. μετα εκανα τα καμαρια μου. ενα κοριτσι κι ενα αγορι! πολυ κοντα το ενα με το αλλο και τα ειδα ολα!!! και τα δυο ως παιδακια ατσουμπαλα και ζημιαρικα. θεωρητικα ημουν ετοιμη για τον πολυποθητο λαμπραντορακο μου, αλλα πως μαθαινεις το σεβασμο στα παιδικα χερακια που χτυπανε μουσουδες και τραβανε ουρες; ανεβαλα το σκυλο και πηρα γατα. μια, δυο, τρεις, πεντε, γρατζουνιες και μαθανε και το χαδι και τον πονο. κι ετσι μεχρι προχθες προγραμματιζα τα παντα για τον φθινοπωρινο οιστρο, την χριστουγεννιατικη γεννα και τελος την πολυποθητη αφιξη την ερχομενη ανοιξη. και ξαφνικα χθες βρισκω ενα μαυρο κουταβι στο δρομο πισω απο εναν μασουτη και διπλα στις γραμμες του τρενου και παθαινω κοκομπλοκο. μικρο μικρο μικρουλι το κακομοιρικο να κλαιει. πεντακαθαρο ομως και καλοταισμενο. με την κοιλουμπα του με τα ολα του. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ! ΕΡΩΤΑΣ! ο κτηνιατρος μου ειπε λαμπραντορ καραντι! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ; πιθανολογω πως το αφησαν στο δρομο λογω της ασπρης κηλιδας στο στερνο του! και προφανως μολις θα το παρατησαν γιατι ουτε ιδιαιτερα βρωμικο το ελεγες. τον ονομασα λαμπρο και ειναι ο σκυλος ΜΟΥ! την καλησπερα μου και καλως σας βρηκα!
λαμπρο σε σκυλο δεν εχω ξαναδει ! :D
γουελ καμ.. με υγεια ολα (y)(y):)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ε ναι, αν ειχε βρει εκτροφειο που περιμενε τον οιστρο της θηλυκιας φθινοπωρο...2 μηνες μετά η γεννα, αρα... χριστουγεννα περιπου...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Καλως ηρθες! Να χαιρεσαι τον κουταβο σου! Εχω θα μεινω σε κατι που μαλλον διεφυγε της προσοχης των υπολοιπων μελλων. Ειπες χριστουγεννιατικη γεννα;
και τι το παράξενο βλέπεις σε χριστουγεννιατικη γεννα?
 


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Παιδια σορυ δεν μου πηγε το μυαλο εκει. Σκεφτικα κατι τελειως διαφορετικο. Επειδη πριν αναφερει την γεννα και τον οιστρο μιλουσε για την γάτα της νόμιζα πως θέλει να ζευγαρωσει την γατα! Ειμαι ακυρη! Σορρυ!:p
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Παιδια σορυ δεν μου πηγε το μυαλο εκει. Σκεφτικα κατι τελειως διαφορετικο.

Ειμαι ακυρη!
πεινασμενοι ειμαστε αγαπη μου κ οι δυο,ελα να μοιρασουμε ενα σαντουιτς στα 2.
οχι και πονηριες τωρα μεταξυ μας ε..

παπαρουνα να χαιρεσαι το σκυλακι σου.............
 
  • Like
Reactions: Orilis


K@te

Well-Known Member
23 Σεπτεμβρίου 2013
166
11
Με εχετε παρει με πολυ στραβο ματι, ουτε μια λαθος παρατηρηση δεν μπορω να κανω. Ελεος ξεκοληστε λιγο απο την ζωη σας.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Με εχετε παρει με πολυ στραβο ματι, ουτε μια λαθος παρατηρηση δεν μπορω να κανω. Ελεος ξεκοληστε λιγο απο την ζωη σας.
ε πηραμε το δικαιωμα γιαυτο.
αληθεια τι σκλι θα παρεις τωρα;
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf