καλως σας βρηκαμε!


sloan

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2016
40
16
44
η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ ενταξει η κοπελα .οχι οτι ο Δανικας με αφησε παραπονεμενο,τουναντιον θα ελεγα.δεν ξερω αν ειδες τη σελιδα της?
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
εχουν μια αγριαδα μια αλητεια...και μου ταιριαζει η ψυχολογια του...
Εδώ θα σου πω...ότι θα έπρεπε να σκεφτείς την εκτόνωση του σκύλου ..όχι τώρα...αλλά για τα επόμενα 15 χρόνια.
Βάλτο σαν εικόνα ότι για τα επόμενα 15 χρόνια θα πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να μην παραλείπεις την εκτόνωση του σκύλου(και δεν μιλάμε για την εκτόνωση της μισής ώρας περπάτημα) ...άντε μια μέρα δεν θα πάει...από την επόμενη θα αρχίσει να ζητάει...(παθούσα για αυτό στο λέω)
...η άλλη επιλογή μια χαρά μου φαίνεται...
 
  • Like
Reactions: yasemin




sloan

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2016
40
16
44
εννοεις τα σναουζερ Σταματια?

Αλικη δεν ειναι οτι εχω και πολλες επιλογες η αληθεια ειναι.αλλα οπως προειπα μιλησα αρκετη ωρα με τον κυριο Δανικα χθες και μπορω να πω πως με κερδισε
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: stamatia


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
τα schnauzer δεν ειναι τεριε οπότε η εκτόνωση τους δεν εχει καμία σχεση με την εκτόνωση ενός τεριε.... Αυτό δε σημαινει βεβαια οτι δεν ειναι δραστήρια σκυλια

@sloan σαφως και δεν εχεις πολλές επιλογές όπως πχ στα γ.π. αλλά εχεις επιλογές... Για αυτό σου λέω... :)
 
  • Like
Reactions: ghelly


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Πηγες να δεις τα σκυλια του κ.Δανικα?

Ρωτησες πχ αν εχει κανει εξετασεις για PRA?
 
  • Like
Reactions: stamatia


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.409
6.533
Εγώ όσο και αν σέβομαι την επιθυμία κάποιου να αποκτήσει σκύλο συγκεκριμένης φυλής, δεν μπορώ να μην επιμείνω στο ότι μια που είσαστε μεταξύ Border Terrier και Schnauzer Mini (που και να μου έβαζες σαν τρίτη επιλογή το Lagotto Romagnolo δε θα "χάλαγε" κάτι... Τόσες οι διαφορές), ικανοποιεί τις ανάγκες σας ένα οποιοδήποτε σκυλάκι παρόμοιου μεγέθους (για να μην αλλάξει κάτι εκεί).

Η Δάφνη και η Ιόλη, ας πούμε...

ioli & dafni.jpg

Αν σας πω ότι ΞΕΡΩ πως μία από τις δύο θα είναι καλύτερη επιλογή για εσάς από οποιοδήποτε Border ή Schnauzer στον πλανήτη, θα με θεωρήσετε τρελό; :D
 






sloan

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2016
40
16
44
θα προσπαθησω το σκ να παμε οικογενειακως.ωστοσο δεν εχει κουταβακια διαθεσημα..μαλλον για ιουνιο μου ειπε μπορει δηλαδη.ισως περιμενουμε και περισσοτερο οποτε εχουμε αρκετο χρονο. το PRA δεν το ρωτησα.αυτα απο κοντα οχι δια τηλεφωνου
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
θα προσπαθησω το σκ να παμε οικογενειακως.ωστοσο δεν εχει κουταβακια διαθεσημα..μαλλον για ιουνιο μου ειπε μπορει δηλαδη.ισως περιμενουμε και περισσοτερο οποτε εχουμε αρκετο χρονο. το PRA δεν το ρωτησα.αυτα απο κοντα οχι δια τηλεφωνου
Πάρε την οικογένεια και τρέχα στη Μεσσηνία και "βούτα" μια από τις δύο θεές
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν επιμένεις για καθαρόαιμο....


Θα το πω.... πάρε ενα τηλέφωνο στον ΚΟΕ και ρώτα αν υπάρχουν δηλωμένες γέννες εκτροφέων.
Όπως ήδη σου ειπαν, έχεις επιλογές.... μην περιορίζεσαι....
Σε ότι εχει να κανει με τα miniature schnauzer υπάρχει ο Δανίκας, ο Popovic με εξισου πολλές επιτυχίες στους εκθέσεις και έχουν αρχίσει και κάποιοι άλλοι δειλά δειλά την εκτροφή κυρίως black and silver.
 








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
  • Like
Reactions: LaCat and sloan


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εγώ όσο και αν σέβομαι την επιθυμία κάποιου να αποκτήσει σκύλο συγκεκριμένης φυλής, δεν μπορώ να μην επιμείνω στο ότι μια που είσαστε μεταξύ Border Terrier και Schnauzer Mini (που και να μου έβαζες σαν τρίτη επιλογή το Lagotto Romagnolo δε θα "χάλαγε" κάτι... Τόσες οι διαφορές), ικανοποιεί τις ανάγκες σας ένα οποιοδήποτε σκυλάκι παρόμοιου μεγέθους (για να μην αλλάξει κάτι εκεί).

Η Δάφνη και η Ιόλη, ας πούμε...

View attachment 55956

Αν σας πω ότι ΞΕΡΩ πως μία από τις δύο θα είναι καλύτερη επιλογή για εσάς από οποιοδήποτε Border ή Schnauzer στον πλανήτη, θα με θεωρήσετε τρελό; :D
πω πω είναι κούκλες!!!!! Η δε Δάφνη έχει τη φατσούλα τη Φρόσω μου :love::love:
 


sloan

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2016
40
16
44
ποιες ειναι βεβαια οι καταλληλες προυποθεσεις για να ξεδιπλωσει ενα καθαροαιμο κουταβακι η ενα ημιαιμο ασ πουμε τον χαρακτηρα του αν οχι ενα ισοροπημενο περιβαλον με αγαπη και φροντιδα στο μετρο των αναγκων του? πιστευω πως ναι οι επιλογη της ρατσα σου δινει μια γενικη εικονα του τι να περιμενεις.ομως ο τροπος με τον οποιο δεχεσαι το σκυλακι σου στην οικογενεια σου ειναι που θα αναδειξει τον χαρακτηρα του .και για μενα αυτο ισχυει τοσο γαι τα καθαρωαιμα οσο για τα αλητοπουλα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3