καυκασιος στην παρεα


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
ρε παιδιά, ας μην διυλιζουμε τον κωνωπα...το like ειναι μια κινηση υιοθετημενη απο το facebook και παρα το οτι μπορει να μην συμφωνεις(μπορει και ναι) με την ουσία του, κανεις like γιατι σ αρεσει το χιουμοριστικο σκελος της εικονας...και για να μιλησω προσωπικα, θεωρω λαθος να προσβαλω καποιον για τις αποψεις του(οποιες κι αν ειναι αυτες), πισω απο μια οθονη και το like μου δν ειχε τετοιο σκοπο..
Το ίδιο λέμε
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Απλά δεν γίνετε να είμαστε στο 2016 και να βαράμε τα σκυλιά μας, απλά αυτός που το κάνει εσκεμμένα είναι ένας αμόρφωτος, ξεροκέφαλος, ηλίθιος, και πολλά ακόμη κοσμικά επίθετα, εκτός εάν πρόκειται για τρολλ....
υπάρχει και το ενδεχόμενο να ειναι απλά "ανενημέρωτος" κατά το πώς ερμηνεύουμε εμείς την ενημέρωση.
Είναι τραβηγμένο να χαρακτηρίσουμε κάποιον, ειδικά εφόσον δεν τον γνωρίζουμε.
 




Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
υπάρχει και το ενδεχόμενο να ειναι απλά "ανενημέρωτος" κατά το πώς ερμηνεύουμε εμείς την ενημέρωση.
Είναι τραβηγμένο να χαρακτηρίσουμε κάποιον, ειδικά εφόσον δεν τον γνωρίζουμε.
Ναί οκ συμφωνώ πως κάποιος μπορεί να είναι ανενημέρωτος οπώς λες σε πολλά θέματα... Αλλά όταν λέει πως βαράει το σκύλι του δηλαδή τι ενημέρωση χρειάζεται? Του τύπου μην το κάνεις είναι κάκο πράγμα? Δεν υπάρχει δικαιολογία σε αυτο το θέμα, από αυτο φαίνετε τι άνθρωπος είναι και ας μην τον ξέρεις...
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
..... είναι ένας αμόρφωτος, ξεροκέφαλος, ηλίθιος, και πολλά ακόμη κοσμικά επίθετα.....
Όσο βοηθήθηκε ένας σκύλος να μάθει όρια χάρη στις σφαλιάρες που έφαγε, άλλο τόσο βοηθήθηκε ένας άνθρωπος να γίνει μορφωμένος / διαλλακτικός / έξυπνος / και πολλά άλλα χάρη στην αγενή αντιμετώπιση της οποίας έτυχε.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ναί οκ συμφωνώ πως κάποιος μπορεί να είναι ανενημέρωτος οπώς λες σε πολλά θέματα... Αλλά όταν λέει πως βαράει το σκύλι του δηλαδή τι ενημέρωση χρειάζεται? Του τύπου μην το κάνεις είναι κάκο πράγμα? Δεν υπάρχει δικαιολογία σε αυτο το θέμα, από αυτο φαίνετε τι άνθρωπος είναι και ας μην τον ξέρεις...
Θα κρίνεις έναν άνθρωπο τι ποιότητας είναι επειδή εριξε σφαλιάρες στο σκυλί του?
Την άποψη "να επιβληθεις στο σκυλι από κουτάβι, δείξε του ποιος ειναι το αφεντικό. Αν ειναι κλεισε το σε σκοτεινό δωμάτιο για να αγριέψει" που κυκλοφορεί ΕΥΡΕΩΣ στους δήθεν "γνώστες" περί σκύλων.... την έχεις ακουστά?
Αν είναι ετσι να κυνηγάμε ως ηλίθιους που κακοποιούν τα σκυλιά τους και όσους φοράνε πνίχτη ή κάνουν γενικότερα διορθώσεις με πνίχτη, ή σβερκώματα....

Σε θεωρώ εντελώς φάουλ σε αυτή την αποψη σου...
Εχει μεγάλη διαφορά το "σφαλιαρίζω το σκυλί μου για να μάθει ότι ειμαι αφεντικό" από το "παίρνω στυλιάρι και του σαπίζω τα παϊδια"... Στο δεύτερο ναι, μαζί σου... Στο πρώτο σαφώς και όχι.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εγω πάντως αν κάποιος γυιός μου μου αυθαδίαζε στην εφηβεία και δεν το έκοβε στο πρώτο βλέμα, ομολογώ ότι θα έτρωγε χαστούκι.
Το ιδιο θα έκανα και στο σκύλο μου, αλλά δεν χρειαστηκε!
 
  • Like
Reactions: Orilis


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εγω πάντως αν κάποιος γυιός μου μου αυθαδίαζε στην εφηβεία και δεν το έκοβε στο πρώτο βλέμα, ομολογώ ότι θα έτρωγε χαστούκι.
Το ιδιο θα έκανα και στο σκύλο μου, αλλά δεν χρειαστηκε!
χαχαχα χαστούκι??? ΄ζωστήρα αγαπητε!
 
  • Like
Reactions: johnk




Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
σαν σκυλος με γρυλισε και πηγε να μου κανει τσαμπουκα αρκετες φορες αλλα τις εφαγε και ηρεμισε
και καταλαβε ποιος ειναι αφεντικο ξερει οτι εγω τον ταιζω εγω τον παω βολτα εγω τον κανω κουμαντο.

Θα κρίνεις έναν άνθρωπο τι ποιότητας είναι επειδή εριξε σφαλιάρες στο σκυλί του?
Την άποψη "να επιβληθεις στο σκυλι από κουτάβι, δείξε του ποιος ειναι το αφεντικό. Αν ειναι κλεισε το σε σκοτεινό δωμάτιο για να αγριέψει" που κυκλοφορεί ΕΥΡΕΩΣ στους δήθεν "γνώστες" περί σκύλων.... την έχεις ακουστά?
Αν είναι ετσι να κυνηγάμε ως ηλίθιους που κακοποιούν τα σκυλιά τους και όσους φοράνε πνίχτη ή κάνουν γενικότερα διορθώσεις με πνίχτη, ή σβερκώματα....

Σε θεωρώ εντελώς φάουλ σε αυτή την αποψη σου...
Εχει μεγάλη διαφορά το "σφαλιαρίζω το σκυλί μου για να μάθει ότι ειμαι αφεντικό" από το "παίρνω στυλιάρι και του σαπίζω τα παϊδια"... Στο δεύτερο ναι, μαζί σου... Στο πρώτο σαφώς και όχι.
Από το παραπάνω ποστ του φίλτατου δεν νομίζω να εννοεί το πρώτο που ανέφερες... βάλε καμιά κλωτσιά, καμία μπουνιά ξέρεις και τα σχετικά...
Όσο για το κλείσε το σε σκοτεινό δωμάτιο και όλες αυτές τις λαλακίες φυσικά και τις έχω ακουστά γιατί πολύ απλά κάποτε τις πίστευα και εγώ πριν ενημερωθώ! Αλλά ποτέ δεν βαρούσα το σκυλί για να επιβληθώ ούτε καν την σφαλιάρα που ανέφερες...
Τέλος πάντων απλά θεώρησα/θεωρώ τον τύπο παραπάνω κάπου στην μέση από τις 2 κατηγορίες που ανέφερες για αυτό τον λόγο ο σκύλος του μισεί τους πάντες και τα πάντα όπως αναφέρει, έχει δημιουργήσει τόσο κακό χαρακτήρα στον σκύλο του που εκτρέφει μια ωρολογιακή βόμβα, και όταν θα σκάσει, να παρακαλάμε να πάρουν τα θραύσματα μόνον αυτόν που την δημιούργησε και να μην έχουμε παράπλευρες απώλειες...
 






east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Τέλος πάντων απλά θεώρησα/θεωρώ τον τύπο παραπάνω κάπου στην μέση από τις 2 κατηγορίες που ανέφερες για αυτό τον λόγο ο σκύλος του μισεί τους πάντες και τα πάντα όπως αναφέρει, έχει δημιουργήσει τόσο κακό χαρακτήρα στον σκύλο του που εκτρέφει μια ωρολογιακή βόμβα
Ενας σκυλος δλδ που δεν λατρευει ολο τον κοσμο εχει αυταποδεικτα κακο χαρακτηρα κ γι αυτο ευθυνεται αποκλειστικα ο....... (στις τελιτσες βαλε οτι θες, ετσι κι ετσι τους χαρακτηρισμους τους εχεις ευκολους) ιδιοκτητης του;

Το οτι καποιες φυλες ειναι "ετσι" οταν προκειται για τον χωρο τους κ τους ξενους που απειλουν αυτο το χωρο, σου περναει καθολου απο το μυαλο η μπα;
 


Morian

Well-Known Member
9 Μαρτίου 2012
110
103
Ιωαννινα
Ενας σκυλος δλδ που δεν λατρευει ολο τον κοσμο εχει αυταποδεικτα κακο χαρακτηρα κ γι αυτο ευθυνεται αποκλειστικα ο....... (στις τελιτσες βαλε οτι θες, ετσι κι ετσι τους χαρακτηρισμους τους εχεις ευκολους) ιδιοκτητης του;

Το οτι καποιες φυλες ειναι "ετσι" οταν προκειται για τον χωρο τους κ τους ξενους που απειλουν αυτο το χωρο, σου περναει καθολου απο το μυαλο η μπα;
Φυσικά και δεν είναι κακό αλλά διαβάζοντας τα ποστ του συγκεκριμένου δεν είναι απλά οτι είναι το σκυλί "έτσι" το δημιούργησε κάτι πολύ χειρότερο από το έτσι...
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Φυσικά και δεν είναι κακό αλλά διαβάζοντας τα ποστ του συγκεκριμένου δεν είναι απλά οτι είναι το σκυλί "έτσι" το δημιούργησε κάτι πολύ χειρότερο από το έτσι...
Το οποιο ειναι....;
..... Η ζωηρη φαντασια σου κ το συμπερασμα αυτης οτι το εκλεινε σε ενα σκοτεινο μπουντρουμι κ το μαστιγωνε τρεις φορες την μερα;;;

Και για εξηγησε λιγο, πως ακριβως ειναι το "ετσι" που βλεπεις εσυ κ "δημιουργηθηκε" απο αυτο το "κατι" που εγινε 3 σελιδες θεμα;
 


powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
Λοιπον να ξεκαθαρισω κατι . Βασανιστηρια δεν κανω κ δεν εκανα ποτε στο σκυλο! Τον αγαπαω ειναι ιδιετερο σκυλι αλλα ειναι σκυλος μεχρι εκει . Στο θεμα φυλακας ναι θα σε φαει αν μπεις στην αυλη οταν δεν ειμαι εκει ! Και αν τον παραχαιδευα και με καβαλουσε θα ηταν αυτος το αφεντικο και οχι εγω .
 


powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
Και απο το ατομο που πηρα το σκυλο μου το ξεκαθαρισε δεν θελει τους ξενους ετσι ειναι η ρατσα κ σαν φυλακας στο χωρο του δεν εχει αστεια. Η μανα ηταν πιο αγρια απο τον πατερα . Να πω πως ο πατερας ειναι 85 κιλα κ ο δικος μου εχει παρει απο αυτον τωρα που μεγαλωνει κ το κεφαλι ειναι πολυ ομορφο το σκυλι.
 




powerdog

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2016
53
14
68
Εχει κομενα αυτια φιλε αστο αρκετη ζαλαδα εχω θα βρεθει κανενας να με ζαλισει κιαλο . Οταν το πηρα ετσι ηταν γιατι ετσι ειναι το προτυπο τους στη ρωσια γεωργια κτλπ . Δεν θελω να μπλεξω κ το ατομο που πηρα το σκυλο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf