κοπροφαγεια


κωστασ123

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2015
105
66
33
γεια σας παιδια,το ξερω οτι εχει ξαναανηκτει τετοια κουβεντα,αλλα αποτι διαβασα ηταν για μικρα κουταβακια.εμενα ποτε στην μεχρι τωρα ζωη της δεν δοκιμασε κα.. απο αλλο σκυλο!σημερα ομως.το προι καθως την επερνα βολτα.αρχισε και μιριζοταν επιμωνα,και ξαφνικα εγλιψε τα σκ.!! ι λουσι ειναι πλεον 8 μηνων και κατι και δεν μου εμφανησε ποτε ξανα τετοια συμπεριφορα.μπορει να ειναι τυχεο?οσο για το φαγητο της δεν νομιζω οτι πινουσε αφου εφαγε πριν 5 ωρες το προινο της!
 


canis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
1.410
6.538
Καλησπέρα,

Μια που "το έχω πρόχειρο", δες αυτό (αν δε το έχεις δει):

Κοπροφαγία (ή ο σκύλος μου τρώει κόπρανα)

Ο σκύλος σου κουτάβι είναι ακόμα και δεν είναι αργά για να αποκτήσει "κακές" συνήθειες... :)

Να ξέρεις πάντως πως οι σκύλοι φυσιολογικά "δοκιμάζουν" (γλύφουν) τα ούρα και τα κόπρανα άλλων σκύλων ή ζώων. Είναι ένας από τους τρόπους που αποκομίζουν πληροφορίες που σε κάποιες συνθήκες είναι χρήσιμες.
 


κωστασ123

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2015
105
66
33
σε ευχαριστω πολυ διαβασα το κειμενο που μου εστειλες.οσο για το δευτερο οτι μπορει να συμβει διλαδη καποτε απλα για πληροφοριες δεν το ηξερα :)
 
  • Like
Reactions: canis


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Η δικιά μου το έκανε 15 μηνών πρώτη φορά...από στρες λόγω μετακόμισης πιστεύω γιατί το σταμάτησε από μόνη της 2 μήνες μετά...δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ από τότε...
Μήπως έχει αλλάξει κάτι???παίζει και το ψυχολογικό το ρόλο του...
 


κωστασ123

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2015
105
66
33
το μονο που εχει αλαξει ειναι οτι η αδελφη μου πηγε ταξιδι εδω και 2 μερες.λες νανε γιαυτο?αχαχαχχα καταταλλα μια χαρα χαρουμενη
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf