ξηρα τροφη για πολυ μικρο σκυλακι με μπολικες πριτσουλες


annatonni

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
50
22
54
Γεια σας ! Ανοιγω θεμα για σκυλάκια με ευαισθησία στο στομάχι (η έντερα?) και μηπως με βοηθησουν οι ιδιοκτητες τους.
Εχουμε δοκιμασει 1) BARKING HEAD -δεν την ηθελε
ΑΚΑΝΑ - εκανε πολύ μαλακα κοπρανα για καιρο ,την σταματησα
ΡΟΓΙΑΛ ΚΑΝΙΝ - πολύ καλα στην αρχη μετα ξυνότανε και εκανε πιτυρίδα (από πολλες βιταμίνες στην τροφη μου ειπε κτ-ρος.
ΧΙΛΛΣ - ΕΜΕΤΟΙ περιοδικα και πολύ μαλακα κοπρανα περιοδικα (και πριτς μπολικα)
Θελω να ρωτησω τι τρωφη δινετε στα σκυλάκια με ευαισθησία τουτη? εχει δοκιμάσει καποιος από σενσιτιβ ΧΑΠΠΙ ΔΟΓ ? Η PROFINE?
Tωρα του εδωσα μια κονσερβα της πουρινα και το πριτσ παει συννεφο)))
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
μήπως από τις πολλές αλλαγές τροφής τα έχει δει όλα το στομάχι και το έντερο... η μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και θέλει ψάξιμο? πάρε μια δεύτερη γνώμη από άλλο κτηνίατρο... επίσης πέρα απο τις τροφές μήπως τρώει κι αλλα πράγμτα? μεζεδάκια κοκαλα παιχνίδια ktlp?
 


druna

Well-Known Member
19 Νοεμβρίου 2015
125
107
46
Τα ίδια είχε και ο δικός μου μικρός. Πολύ καλά του έκατσαν η Naturea και η Sam's Field. Δοκίμασε αν θες...
 
  • Like
Reactions: annatonni


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Και γενικά μείνει σε μία τροφή!!! Μην αλλάζεις συνέχεια, μόνο κακό κάνεις. Και το στομάχι του ερεθίζεις και κινδυνεύεις να το κάνεις εξαιρετικά επιλεκτικό. Εξετάσεις αίματος έχετε κάνει;
 
  • Like
Reactions: annatonni


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Δωσε μας δυο στοιχεια παραπανω ομως.
Τις πριτσουλες τις καταλαβαινεις απο τον ήχο ή απο την μποχα;
Η μεγαλη μου ας πουμε εμπιπτει και στις δυο κατηγοριες.
Εχει πριτσουλες τζουφιες αλλα εχει και τριζατες. Και στις δυο περιπτωσεις ομως φτιαχνεις βαλιτσα προς αγνωστο προορισμο.
Δεν σκεφτομαι να της αλλαξω τροφη ομως. Που και που αεριζονται και αυτα!
 


annatonni

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
50
22
54
Ευχαριστω ολους για απαντησεις σας! ghost girl με ηχο δεν εχω ακουσει ποτε! παντα με μυτι και αν και μικρος είναι πολύ ,,μυροδατες,,
ο γιατρος δεν μας βρηκε καποιο πρόβλημα,απλα ευαιρεθιστο εντερο όπως και στους ανθρώπους συμβαινει και ειπε να του δωσω υποαλλεργικη τροφη (εδωσα τωρα και μια εβδομάδα BRIT CARE SUPERPRIMIUM με ρυζι και αρνι kai φτου φτου του κάθεται καλα (κακακια καλα ,με τις άλλες τροφες ειχε η δυσκοιλιότητα η ευκοίλια )
Κοκκαλα και τετοια δεν του δινω ουτε λιχουδιες του αρεσουν που και που μπορει να δινω λιγο μοσχαρακι σαν μεζε αλλα δεν εχει μετα θεμα