ξηρα τροφη affection








BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Ο τυπος που εχει το μαγαζι μου ειπε τα καλυτερα, αλλα καθως δεν εχω ιδεα, και της μαγειρευω εδω και ενα μηνα που την εχουμε, χρειαζομαι βοηθεια. Η σκυλιτσα ειναι 11 μηνων και 7 κιλα.
Το να συνεχίσεις να της μαγειρεύεις σου είναι δύσκολο?
Σίγουρα υπάρχουν καλές τροφές και αξιόλογες αλλά αν έχεις το χρόνο και την όρεξη να μαγειρεύεις θα σου πρότεινα το δεύτερο. Απλά θέλει λίγη έρευνα/διάβασμα για το τι χρειάζεται να την ταίσεις.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
View attachment 34916View attachment 34917View attachment 34918 μου πηρε λιγο χρονο, αλλα τα καταφερα, αυτη λοιπον ειναι η samy
να χαίρεσαι όλη την όμορφη οικογένεια σου :)

Έχω δει πολλά παρομοίου μεγέθους και τριχώματος σκυλάκια κουρεμένα (αρκεί ο κουρέας να σου προσέξει τις μουσούδες).
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πανέμορφη η σκυλίτσα σου!!
Και η οικογένεια σου :)

Κοίτα φαντάζομαι πως κουρεύεται, αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις εάν δεν γλυτώνεις από κάτι..
Δεν έχει πολύ μακριά τρίχα να πεις ότι θέλει χτένισμα καθε μέρα οπότε την κουρεύεις για να το αποφύγεις..
 


vasilia

Active Member
24 Ιανουαρίου 2012
26
0
ξανθη
σας ευχαριστω ολους,
biggbilly θα της μαγειρευω οσο μπορω, αλλα επειδη η κορη μου εχει ενα θεμα(υγεια) και αρκετες φορες λειπω απο το σπιτι μεχρι και 1 εβδομαδα, πρεπει να εχω εναλλακτικη. Τωρα για το κουρεμα δεν εχει πολυ μακρια τριχα οντως, αλλα η κοιλιτσα της ειναι ξυρισμενη, της πηραν τα κουταβακια πριν την στειρωσουν, γτ ηταν μεγαλα και δεν θα μπορουσε να τα γεννηση(μου ειπαν απο το κυνικομειο). Ετσι ειπα να την κουρεψω μια φορα, για να μην εχει διαφορα. Αν κανω λαθος πειτε μου.
 


vasilia

Active Member
24 Ιανουαρίου 2012
26
0
ξανθη
λοιπον μετα απο ερευνα αγορας, βρηκα και κατεληξα σε belcando. Βrit care δεν ειδα,και εκτος απο royal canin, ειδα ενα σωρο αλλες που δεν της εχω ακουσει ποτε. Πηρα ενα 4k και μου ειπε να της δινω 200gr την ημερα.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Πολύ καλή η belcando..
200 γραμμάρια την μέρα μου ακούγονται πολλά όμως... (ίσως κάνω και λάθος)
Κοίτα το ταμπελάκι που όλες οι τροφές έχουν στο πλάι ή πίσω και δες ανάλογα με ηλικία και κιλά πόσο πρέπει να δίνεις... :)
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
λοιπον μετα απο ερευνα αγορας, βρηκα και κατεληξα σε belcando. Βrit care δεν ειδα,και εκτος απο royal canin, ειδα ενα σωρο αλλες που δεν της εχω ακουσει ποτε. Πηρα ενα 4k και μου ειπε να της δινω 200gr την ημερα.
Ποίο κωδικό πήρες από belcando;
Αν πήγες σε Adult τροφή και εγώ νομίζω ότι τα 200 γρ. τη μέρα είναι πολλά. Για 7 κιλά σκύλο είναι λιγότερη η τροφή. Εμενα είναι 11 κιλά και δείνω Belcando Active Adult 200-220 γρ. τη μέρα
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
λοιπον μετα απο ερευνα αγορας, βρηκα και κατεληξα σε belcando. Βrit care δεν ειδα,και εκτος απο royal canin, ειδα ενα σωρο αλλες που δεν της εχω ακουσει ποτε. Πηρα ενα 4k και μου ειπε να της δινω 200gr την ημερα.
Κάνεις λάθος σχεδόν σίγουρα, εγώ έχω μουλάρια και δίνω λίγο παραπάνω, είναι πολλά για το σκύλο σου :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.037
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani