ποσοτητα τροφης σε αγγλικο μπουλντογκ


PETRO ANTONO

New Member
22 Ιουλίου 2016
3
0
45
καλησπερα σας.εχω ενα αγγλικο μπουλντογκ 5.5 μηνων. το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω ο κτηνιατρος μου με συστησε να τον ταιζω 200ml ο εκτροφεας λεει 400ml και η τροφη με βαση το βαρος του κουταβιου 270-330 (αληθεια ποιο ειναι το ιδανικο βαρος σε αυτη την ηλικια;)
σας ευχαριστω προκαταβολικα ;)
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
σαν γενικο θα ακουγα τον εκτροφεα και οχι τοσο τον κτηνιατρο.
στο ματι πως σου φαινεται;αδυνατο;χοντρο;κανονικο;ο κυριος κριτης ειναι το ματι σου.
εμεις δεν εχουμε αγγλικα μπουλντογκ,που να ξερουμε το βαρος που πρεπει να εχει.ο εκτροφεας σου παλι θα σου ελυνε αυτη την απορια.
 


PETRO ANTONO

New Member
22 Ιουλίου 2016
3
0
45
να πω την αληθεια σε συγκριση με τους δυο πρωτους μηνες που τον εχω στην κατοχη μου τον βλεπω οτι παχυνε οχι υπερβολικα σε συγκριση με αλλα κουταβια της ιδιας ρατσας που βλεπω στο διαδυκτιο.
σε συζητησεις τωρα με αλλους ιδιοκτητες (αλλων ρατσων) μου ειπανε οτι στο σκυλο πρεπει να φαινονται τα πλευρα του...
για αυτο μπηκα στο διλημμα να σας ρωτησω (στην ουσια μηπως και πετυχαινα ιδιοκτητη αγγλικου μπουλντογκ για να με συμβουλευε)
σε ευχαριστω Τασο για την απαντηση σου!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
να πω την αληθεια σε συγκριση με τους δυο πρωτους μηνες που τον εχω στην κατοχη μου τον βλεπω οτι παχυνε οχι υπερβολικα σε συγκριση με αλλα κουταβια της ιδιας ρατσας που βλεπω στο διαδυκτιο.
σε συζητησεις τωρα με αλλους ιδιοκτητες (αλλων ρατσων) μου ειπανε οτι στο σκυλο πρεπει να φαινονται τα πλευρα του...
για αυτο μπηκα στο διλημμα να σας ρωτησω (στην ουσια μηπως και πετυχαινα ιδιοκτητη αγγλικου μπουλντογκ για να με συμβουλευε)
σε ευχαριστω Τασο για την απαντηση σου!
Τα μπουλντογκ δεν ειναι σαν αλλες τις ρατσες και γενικα δεν εχω δει μπουλντογκ που να φαινονται τα πλευρα του , και εφοσον το δικο σου ειναι καθαροαιμο ρωτα τον εκτροφεα σου που ξερει καλυτερα απο τον καθενα μας εδω για την φυλη του :)
 


PETRO ANTONO

New Member
22 Ιουλίου 2016
3
0
45
θα ακουσω τη συμβουλη σας παιδια! σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
σε συζητησεις τωρα με αλλους ιδιοκτητες (αλλων ρατσων) μου ειπανε οτι στο σκυλο πρεπει να φαινονται τα πλευρα του...
Ο γενικός κανόνας που ήξερα εγώ είναι, ότι δεν πρέπει να φαίνονται με το μάτι τα πλευρά τους, αλλά να τα νιώθει κανείς στο άγγιγμα-χάιδεμα. Εννοείται, ότι κάθε φυλή έχει τις ιδιαιτερότητές της και ότι ο πλέον κατάλληλος είναι ο εκτροφέας.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3