σκυλια φυλακες








Kira Blanco

Active Member
27 Νοεμβρίου 2009
29
0
Ποιός σου είπε ότι ο κλέφτης δεν θα μπεί αν δεν θέλει!!! Το θέμα είναι να μην σου τύχει!!! Και οι φίλοι και η οικογένειά σου δεν θα σε επισκέπτονται ποτέ!!!????:confused:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Δεν είμαι καθόλου σίγουρη τι σημαίνει "σκυλί φύλακας" διότι με το Μουφ έχω παρατηρήσει τα εξής:

Καταρχήν το σπίτι είναι δικό του κι εγώ είμαι η χαζή που δε συνειδητοποιώ τον κίνδυνο που ενέχει το γεγονός ότι άλλα άτομα κυκλοφορούν στο δρόμο και το διπλανό που, ως γνωστόν, ανήκουν στο Μουφ! Εάν ακούσει ομιλίες κοντά στο σπίτι, είναι σίγουρα συνωμότες που ετοιμάζονται να μας σφάξουν. Οπότε γαυγίζει.

Τώρα αν βγω και μιλήσω με κάποιον που το Μουφ θεωρεί κακοποιό στοιχείο (δηλαδή έναν απλό άνθρωπο που τολμησε να περπατήσει στο πεζοδρόμιο μπροστά στο σπίτι), τα πράγματα είναι εντάξει όσο μιλάω με το άτομο. Αν τολμήσει το άτομο να ξανάρθει και δεν του έχω μιλήσει, θα γαυγίσει. Επιπλέον όσοι χτυπάνε το κουδούνι, συμπεριλαμβανόμενης και μένα αλλά ΚΑΙ ηθοποιών στην τηλεόραση, αυτό σημαίνει ότι ετοιμάζονται να μας κατακρεουργήσουν. Δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνει τι εστί κουδούνι διότι δε γαυγίζει ακριβώς σε μένα αλλά στο φάντασμα που βρίσκεται από πίσω από την άτιμη αυτή πράξη!

Από την άλλη μεριά, ο κακοποιός ταχυδρόμος που τόλμησε να μας φέρει πακέτο, του πρόσφερε λιχουδιά και επομένως το Μουφ έγινε σούπα, όχι όμως αν ξανάρθει με ή χωρίς λιχουδιά. Επομένως δεν είμαι σίγουρη αν συνειδητοποιεί τι ακριβώς γίνεται και αν συνδέει τα γεγονότα και τη σημασία τους.

Με εκπαίδευση υποθέτω ότι διορθώνεται το κουδούνι, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν μπορεί να γίνει "φύλακας" με την έννοια ότι θα ξεχωρίζει τους κακούς από τους καλούς. Σίγουρα όμως θα μπορέσει να ξεχωρίσει τον κακό άμα έχει άμεση επαφή μαζί του διότι έχει μια έκτη αίσθηση αν όντως κινδυνεύω. Οπότε δε φαντάζομαι ότι άμα συναντήσω το δολοφόνο με το αλυσοπρίονο, ότι το Μουφ θα τον αφήσει να με αλυσοπριονίσει αν πάρει λιχουδιά.

Οπότε το συμπέρασμά μου είναι ότι το σκυλί-φύλακας είναι ευφημισμός για αγριόσκυλο ανεκπαίδευτο και αντικοινωνικό, άρα επικίνδυνο.
 


Meli

Active Member
1 Οκτωβρίου 2009
37
0
Ναυπλιο
θα συμφωνήσω με όλους τους προλαλήσαντες!!!!
σκέψου φίλε μου άλλους τρόπους να προστατεψεις τον εαυτό σου ή την περιουσία σου!!!!!
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Για σκύλους φύλακες ????
Θέλουμε να μας πεις μια σκυλοτροφή που να βοηθάει το σκύλο να ορμάει λιγουλάκι και όχι πολύ!!!\\:D/\\:D/\\:D/
Αμάν κι εσύ, τι δεν καταλαβαίνεις???:maria::paja1:
 




THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Δεν θελω να ειναι και σαν το doperman mou υπερβολικα αγριο αλλα να ορμαει και λιγο.
Bάλε διακόπτη on/off και να το βάζεις στο on ή off ανάλογα την περίσταση μέχρι να δαγκώσει κανέναν άσχετο και να τρέχεις.Δε ρωτάς καλύτερα κανέναν ειδικό να σε βοηθήσει με το τι θα πάρεις και πως θα το εκπαιδεύσεις?(όχι να δαγκώνει)
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf