υγρο


ninaioanna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2009
332
1
Καλησπερα. Εδω και μια βδομαδα ταιζω τη μικρη με μαγειρευτο φαγητο: 70% κοτοπουλο, 30% βρασμενα καροτο+μπροκολο, λιγο λαδακι, 1 κουταλακι του γλυκου κουακερ και 1/4 κ.γ σκονη απο τσοφλι αυγου. Η απορια μου ειναι η εξης: τα κακα της ειναι πολυ πιο μαλακα απο οταν ετρωγε ξηρη (λογικο), σχηματισμενα, οχι διαροια. Ομως βλεπω και ενα υγρο πανω στην πανα εκει που ειναι τα κακα. Ειναι κατι που δεν θα επρεπε να συμβαινει η ειναι φυσιολογικο?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καταρχην μπηκες στην διαδικασια να ρωτησεις!

Αρα...νομιζεις οτι ειναι φυσιολογικο?

Οχι φυσικα!Τα κοπρανα πρεπει να βγαινουν σχηματισμενα και χωρις κατι πανω τους που να μας προξενει απορια!:D

Θα σε συμβουλευα οτι αν δεν ξερεις τις δοσολογιες στα ημερησια συστατικα που πρεπει να λαμβανει οπως και το ποια συστατικα πρεπει να λαμβανει να γυρισεις στην ξηρα τροφη!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οταν αλλαζουμε την τροφη απο ξερη σε μαγηρευτο η BARF, βλεπουμε αρκετα συχνα κακα με βλεννες- οι BARFερς λενε, οτι οφειλεται στην αποτοξινοση απο την ξερη?

Η μια δικια μου σκυλα (H Carmen, που ειχε χειρουργηθει και στο εντερο) ειναι λιγο πιο ευαισθητη απο τις αλλες και κανει μερικες φορες βλεννες στα κακακια της.

Εμας βοηθαει παντος, αν τοτε τις δινο μια δυο φορες ενα κουταλακι αργυλο (για εσωτερικη χρηση- εγω δινω αυτο εδω http://www.luvos.de/ - το φερνω απο γερμανια) ανακατεμενο σε λιγο γιαουρτι!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Καλο είναι όταν αλλάζουμε από το ένα είδος διατροφής στο άλλο να το κάνουμε προοδευτικά και να αφήσουμε τον οργανισμό να συνηθίσει την αλλαγή.
Η απότομη αλλαγή από το ένα είδος διατροφής στο άλλο μπορεί να προκαλέσει διατροφικό στρές στον οργανισμό, εκτος και αν από την αρχή συνηθίσει σε όλα..
Πολλοί μαζί με μαγειρευτό δίνουν και λίγη ξηρά έτσι ώστε αν βρεθεί σε μέρος που δεν θα μπορεί να του προσφέρει μαγειρευτό, να μπορεί να φάει και την ξηρά.

τι χρωμα πρεπει να εχουν τα κοπρανα
:)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3