ωρες ωρες


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
υπαρχουν φορες που λογω ελλειψης καταλληλης παρεας εννοωντας αλλους ιδιοκτητες σκυλων και καταλληλων υποδομων απογοητευομαι απο την ενασχοληση μου με τους σκυλους

εννοω οτι καλα ειναι και τα χαδια τα παιχνιδια και οι βολτες αλλα δεν εχουν το κατι παραπανω να με γεμισει , δεν μου φτανουν τα πολλες φορες χλιαρα καθημερινα πραγματα που κανω με τους σκυλους μου

σας συμβαινει εσας αυτο ;
τι λετε ειναι η ελλειψη των παραπανω και η ρουτινα ; δεν νομιζω να εχω αρχισει να βαριεμαι τους σκυλους


αν εχετε να προτεινετε κατι καντε το , help :rolleyes:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ασχολήσου με κυναθλήματα!
Εκεί θα βρεις και κάτι να κάνεις με το σκύλο και άλλους με την ίδια τρέλα και μπορεί να κολλήσετε και να κάνετε και παρέα...
 


fotis1960

Well-Known Member
4 Μαρτίου 2008
365
68
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΟΡΙΝΘΟΣ
υπαρχουν φορες που λογω ελλειψης καταλληλης παρεας εννοωντας αλλους ιδιοκτητες σκυλων και καταλληλων υποδομων απογοητευομαι απο την ενασχοληση μου με τους σκυλους

εννοω οτι καλα ειναι και τα χαδια τα παιχνιδια και οι βολτες αλλα δεν εχουν το κατι παραπανω να με γεμισει , δεν μου φτανουν τα πολλες φορες χλιαρα καθημερινα πραγματα που κανω με τους σκυλους μου

σας συμβαινει εσας αυτο ;
τι λετε ειναι η ελλειψη των παραπανω και η ρουτινα ; δεν νομιζω να εχω αρχισει να βαριεμαι τους σκυλους


αν εχετε να προτεινετε κατι καντε το , help :rolleyes:
Μη στεναχωριεσαι φιλε.
Αυτα ειναι φυσιολογικα πραγματα.
Εδω βαριομαστε τις γυναικες μας.
:) :) :)
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
τα κυναθληματα τα εχω σκεφτει και εγω

δεδομενου οτι ο παρης ημιαιμο πιτ μαλλον , ειναι 3,5 ετων (η μαγια ειναι 13 αρα αποκλειεται του αθληματος ) θα μπορεσει να αρχισει εκπαιδευση για καποιο αθλημα ή ειναι αργα ; τι προτεινετε εσεις ; το agility θα ηταν καλη ιδεα ;
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν έχω ιδέα από κυναθληματα, αλλά γιατί να μην μπορεί να αρχίσει;
Στο κάτω κάτω για τον χαβαλέ σας θα πάτε!Όχι για να γίνετε πρωταθλητές!;)
Τουλάχιστον έτσι νομίζω...
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
υπαρχουν φορες που λογω ελλειψης καταλληλης παρεας εννοωντας αλλους ιδιοκτητες σκυλων και καταλληλων υποδομων απογοητευομαι απο την ενασχοληση μου με τους σκυλους

εννοω οτι καλα ειναι και τα χαδια τα παιχνιδια και οι βολτες αλλα δεν εχουν το κατι παραπανω να με γεμισει , δεν μου φτανουν τα πολλες φορες χλιαρα καθημερινα πραγματα που κανω με τους σκυλους μου
Κι εγω δεν εχω παρεα αλλους ιδιοκτητες σκυλων αλλά δεν απογοητευομαι γιατι ειμαι ολιγον αντικοινωνικος με αντικοινωνικα σκυλια. Μου φτανει η παρεα των σκυλιων μου.
Ουτε υποδομες εχουμε αλλά εχουμε υπεροχη φυση :) Ανακαλυψε την φύση Νικο! Ο σκυλος την κανει ακομα πιο υπεροχη.

σας συμβαινει εσας αυτο ;
τι λετε ειναι η ελλειψη των παραπανω και η ρουτινα ; δεν νομιζω να εχω αρχισει να βαριεμαι τους σκυλους
Δεν θα λεγα οτι μου συμβαινει.
Η ρουτινα οντως σκοτωνει την διαθεση

αν εχετε να προτεινετε κατι καντε το , help :rolleyes:
Φυση οπως ειπα ή κυναθληματα οπως ειπε ο Φοιβος.
ή
Παντρεψου και κανε ενα παιδι.
Τετοιου ειδους υπαρξιακα θα ειναι μετα πολυτελειες.
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Και εγώ αισθάνομαι έτσι κάποιες φορές κυρίως επειδή δεν έχουμε κανεναν αξιοπρεπή ιδιοκτήτη να βγάλουμε βόλτα μαζί τα σκυλιά και να χαρούμε όλοι.
Αυτό που κάνω και με έχει σώσει είναι ότι δεν πάμε την ίδια βόλτα κάθε μέρα. Έχουμε 3-4 διαδρομές(μες στην πολή ή λίγο εκτός) και ανάλογα τα κέφια διαλέγω που θα πάμε, αν θα δούμε πολύ κόσμο ή όχι, αν θα δούμε θάλασσα ή βιτρίνες κλπ..
 


theofilos

Active Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
36
0
Εγω αυτο το συναισθημα το ενιωθα παλαιοτερα σε μικρη ηλικια οταν δεν ειχα το σκυλο μου μεσα στο σπιτι. Απο τη στιγμη που πηρα τη Μανωλια (Γαλ.Μπουλντογκ) και ζει μονο μεσα στο σπιτι δεν το εχω νιωσει ποτε. Ισα ισα η συμπεριφορα της με κανει και περναω ολο και περισσοτερο χρονο οσο αυτη μεγαλωνει. Iσως Νικo παιζει ρολο αυτη τη στιγμη η ζωη σου μιας και εισαι νεος ακομα η και η χημεια σου με τον σκυλο.
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ρε θεοφιλε ο fishme ειμαι ( αλλο φορουμ και αλλο χομπυ για οσους δεν καταλαβαν )

στο βουνο παμε συχνα οταν ειμαι εδω γιατι υπηρετω τωρα ειμαι σε αδεια

βασικα απο τον σκυλο μου δεν ζητω τιποτα περισσοτερο απο αυτα που κανω τωρα μαζι του

απλα θελω κατι πιο ενεργητικο

θα ψαξω για ατζιλιτι γιατι σε 2 μηνες απολυομαι
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU