Acana και διάρροια?


Thabishop

Member
17 Νοεμβρίου 2010
9
0
Από ένα pet shop στην περιοχή μου George , ελευσίνα, το σκυλί ήρθε από ουγγαρία.

Εμετό δεν ξαναέκανε και εχθές που τον εξέτασε η γιατρός πριν το εμβόλιο τον βρήκε υγιή , της είπα για τις διάρροιες με ρώτησε αν έχει την συνήθεια να βάζει στο στόμα του ό,τι βρει και μου είπε ότι μπορει οφειλεται σε αυτο (απο χαρτια μεχρι, αλουμινοχαρτα απο σοκολατακια κτλ).

τον ξεκίνησα απο χθες το βράδυ στα ~ 150γρ/γευμα με 2 γευματα την μερα να δω πως θα παει.
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
1. ελπιζω να πανε ολα καλα με το σκυλακι σου!!
2. ελπιζω να ενημερωθεις καλυτερα για αγορες ζωων απο πετ σοπ και να το διαδωσεις!

τωρα ακανα και διαροια...
ειχατε δικιο.. η lamp & apple μια χαρα ολα... καλα εχει παθει μουρλα του αρεσει απιστευτα πολυ... αλλα και η νουτραμ ... ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ... τα κακα ηταν ελαφρως καλυτερα με νουτραμ δλδ πιο σφιχτα, α! και τωρα αεριζεται λιγο παραπανω.. χαχαχαχ τις αφηνει και μετα κοιταει λοξα αν τον πηραμε χαμπαρι γιατι καθε φορα που της αφηνει τον κοροιδευω!! χαχαχαχ!!... αλλα τωρα τι να πεις, λυσαξε ο αντρας μου να παρει στο παιδι του ακανα...λες και το αλλο δεν ειναι παιδι του! Αλλα δεν πειραζει την Ζαιρα μου την προσεχω εγω!
 


Thabishop

Member
17 Νοεμβρίου 2010
9
0
Όχι , η κτηνιατρος είναι συστημένη απο φίλους που έχουν σκυλιά και τα πηγαινουν εκεί.

1. Ευχαριστώ
2. Εψαχνα 2 μήνες από φίλους κυνηγούς και μη για να βρώ basset κ δεν υπήρξε τύχη, το pet shop δεν ηταν η πρώτη μου επιλογή.

Όσο για την Nutram ηταν ξεκάθαρο νομίζω το ποστ μου.. χαχα .
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο!Διάθεση για παιχνίδια,χαρές,όρεξη έχει το basset σου;
Να το χαίρεσαι,όπως και να χει!!! :)
 


Thabishop

Member
17 Νοεμβρίου 2010
9
0
Όρεξη αν εννοείς για φαγητο πολυ... 2 γευματα τώρα που έγιναν μετρημενα πάει κ κοιταει το τσουβαλι της τροφης που είναι πάνω στην καρεκλα, πέρα από αυτό αν του δώσω σημασια και θα τρέξει κ θα πέξουμε με τα κοκαλα του και όλα καλά.

Συγκριτικά βέβαια με τα σκυλιά που έχουν περάσει από τα χέρια μου είναι ο λιγότερο ορεξάτος αλλα υποθέτω ότι οφειλεται στα χαρακτηριστηκά της φυλής.
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Ναι αυτό οφείλεται στην φυλή τους μην σε απασχολεί είναι λίγο "βαριέμαι την ζωή μου" με την καλή έννοια :p
Το οτι έχει όρεξη για φαγητό είναι καλό σημάδι!Κοίτα εγώ αγοράζω μια τροφή pro plan λεγεται για κουτάβια αφού και η δική μου 2-3 μηνων είναι!Δεν έχω δοκιμάσει αυτή που δίνεις εσύ να σου πώ την αλήεθεια!Τις πρώτες μέρες που την είχα και μενα μου έκανε διάρροια προφανώς γιατί εκεί που ήταν την τάιζαν κάτι διαφορετικό απο οτι εγω!!Αλλά μετά όσο περνούσε ο καιρός ήταν εντάξει!
Αφού το εξέτασε και δικός σου γιατρός,εντάξει τότε!
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Όχι , η κτηνιατρος είναι συστημένη απο φίλους που έχουν σκυλιά και τα πηγαινουν εκεί.

1. Ευχαριστώ
2. Εψαχνα 2 μήνες από φίλους κυνηγούς και μη για να βρώ basset κ δεν υπήρξε τύχη, το pet shop δεν ηταν η πρώτη μου επιλογή.

Όσο για την Nutram ηταν ξεκάθαρο νομίζω το ποστ μου.. χαχα .
1. παρακαλω , ολα καλα θα πανε!!
2....μμμμμ ναι και παλι...

οχι δεν σου προτεινα νουτραμ... απλα ευχαριστησα τα παιδια για τις συμβουλες στην acana lamp & apple - ειχαν δικιο μια χαρα τα παει.. αν εξαιρεσουμε το κλασιματακι... χχαχαχα!