Acana Puppy Junior


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Το εχεις αφησει νηστικό οταν βλέπεις οτι δεν τρωει?? Εννοω του το παίρνεις το πιατο στο μισάωρο;; Αν οχι κάντο. Πολυ πιθανό να σου κανει νάζια. Μπορει να ωφειλεται και σε λιχουδοκακομαθημενο :) . Αν πχ τον πλακωνεις στη λιχουδιά επειδη τον λυπασαι που δε τρωει εννοειται οτι θα σου κανει το δυσκολο οταν έρχεται η ωρα της ξηρας τροφής. Αν τρωει τις υπολοιπες λιχουδιες, εχει ορεξη για παιχνίδι και απλα δε γουσταρει την ξηρα δεν εχεις κανενα λογο να ανησυχεις. Αν ειχε κατι δε θα τσιμπολογουσε καν και δε θα ετρωγε τιποτα. Δοκιμασε να του παιρνεις το πιατο και να του το βγαζεις με τα απο 6-7 ωρες. Και δοκιμασε να τον κουραζεις πριν του δωσεις να φαει. Η τροφη που δινεις είναι απ τις καλυτερες. Αν δεν πιασει τιποτα απ τα προηγουμενα τοπο δοκιμασε να αλλαζεις τροφη και προτιμησε να βρεις εταιρια που πουλαει συσκευασια του 1 kg για να μη σου παει χαμενη (τροφή και λεφτά) σε περιπτωση που δεν τη θέλει ουτε αυτη.
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Τελικα πρεπει μαλλον να χαιδευεται γιατι ενω δεν τρωει το δικο του φαγητο, παει και τρωει του Βικτωρα! (Ιδια μαρκα εννοειται!)
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Καλημέρες! Τελειώνει σιγα σιγα η 2,5κιλη Acana. Είμαι πολυ ευχαριστημένος και θα τη συνεχίσω. Δε με συμφερει το 2,5κιλο ομως και σκεφτομαι να παω σε 13,5 kg με την οποια υπολογιστικά θα βγαζω 2μήνες πανω κατω. Η απορία μου ειναι τι γίνεται με τη φρεσκάδα της τροφης όταν μενει τόσο καιρό. Έχουμε πρόβλημα ή διατηρείται;;; Eχει έξυπνο κλεισιμο με πλαστικο σιδηρόδρομο και αυτο σιγουρα βοηθαει. Για πείτε μου γνώμες. Μηπως να παω σε 7 κιλη (επισης δε με συμφερει)
 


thanos tara

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2010
273
0
Καλημερα!Μην πεταξεις την 2,5κιλη σακουλα παρε την μεγαλη 13,5 βαλε 2,5 κιλα στην μικρη και την αλλη σε ενα καλο μερος χωρις ηλιο-υγρασια καλα κλεισμενη,επαναλλαμβανεις καθε 2,5 κιλα.
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Εξυπνοοοοο. Δεν το ειχα σκεφτει. Ετσι γλιτωνεις και τα ανοιξε κλεισε αφου ανοιγοκλεινεις μονο τη μικρη σακουλα. Ευχαριστωωωω
 
Last edited:




Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Σακι πολλων κιλων επαιρνα κι εγω παλιοτερα για Γ.Π. το ετρωγε σε ένα μηνα όμως. ο ''σπόρος'' που χω τωρα θελει 60-70 μερες. τελος παντων αφου βρεθηκε λυση ειμαστε οκ.
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Κοιτα Crazy North πως το εχω οργανωσει. Thanos Tara σωστοοοοοοοοοος! Και την 13κιλη να παρεις εισαι ΟΚ εφοσον κανεις οτι ακριβως προανεφερε ο Thanos Tara ΑΛΛΑ επιπροσθετα εγω αφου γεμισω την 2κιλη συσκευασια μου, την υπολοιπη τροφη πριν την κλεισω αφαιρω ολον τον αερα, κλεινω το πλαστικο zipper, το αναδιπλωδω πολλες φορες το πανω μερος της σακουλας, το πιανω με μανταλακι και το πεταω στο ψυγειο. Οι τροφες για τα κουταβακια εχω παρατηρησει οτι ειναι περισσοτερο "υγρες" απο τις κροκετες για ενηλικουσ σκυλους και αυτο βοηθα να συντηρηθει καλυτερα αυτη η υγρασια στην κροκετα. Η αλλη λυση ειναι ενα αεροστεγες ταπερ. Αν δεν εχεις κανενα τεραστιο, πηγαινε ζητα απο κανενα supermarket (στον παγκο με τυρια/αλοιφες κλπ) γιατι μολις τα αδειασουν, τα πετανε. Μιλαμε για κουβαδες με καπακι!!! Τον χειμωνα δεν εβαζα τις κροκετες στο ψυγειο, αλλά σε ενα γιγαντιαιο ταπερ απο μαγιονεζα και μετα στο αποθηκακι της αυλης!

Υ.Γ. Τι σας λεει ο Βικτωρας?
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
MamaFidel τα εναπομειναντα 11μιση κιλα τροφη μου φενεται αδυνατον να χωρεσουν στο ψυγειο. Τι ψυγείο έχεις πια??? :) Θα την κλεινω αφαιρώντας τον αερα και θα την αποθηκευω σε καποια ντουλαπα λογικά. Μεγάλος αληταρας ο Βικτωρας
 


MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
MamaFidel τα εναπομειναντα 11μιση κιλα τροφη μου φενεται αδυνατον να χωρεσουν στο ψυγειο. Τι ψυγείο έχεις πια??? :) Θα την κλεινω αφαιρώντας τον αερα και θα την αποθηκευω σε καποια ντουλαπα λογικά.
Στο ψυγειο έχω σηκωσει το κατω ραφι πολυυυυυυυ ψηλα (τελευταια σκαλα) για να χωρεσει. Πιανει ξαπλωτη ολοκληρο το ραφι.

Μεγάλος αληταρας ο Βικτωρας
Αχ ναι ο καλος μου! Και η πλακα είναι οτι ειναι πολυ πιο τσαμπουκαλεμενος απο τον Φιντελ κι ας του ριχνει 2 μηνες!!!
 




MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Να την εμπιστευτώ;

Ειναι αυτή η τροφή σωστή για το μικρό μου? Περιέχει λέει 30% κρέας από κοτόπουλο και το κοτόπουλο αποτελώντας την βάση αυ΄της της ξηράς τροφής την καθιστά εξαιρετικά νόστιμη και ιδιαίτερα εύπεπτη στην κατανάλωση της. Η καλή υγεία και το λαμπερό τρίχωμα επιτυγχάνεται με την κατανάλωση αυτής. Είναι ισοροπημένη τροφή που καλύπτει τις ενεργιακές ανάγκες των σκύλων, που αφορούν στο κυνήγι και την εκπαίδευση τους. Διστάζω να ξεκινησω B.A.R.F.

Ανάλυση συστατικών Πρωτείνες 30% Λιπαρά 14% Τέφρα 8% Κυτταρίνη 3% Βιταμίνη A 220000 UI/Kg Βιταμίνη D3 2100 UI/Kg Βιταμίνη E 100 mg/Kg Χαλκός 10 mg/Kg Αντιοξοιδωτικά B.H.T. Βιταμίνη C 36 p.p.m.
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Τη δίνω κοντα 1 μήνα. Με ελάχιστες ''τουρτες'' για ενα διαστημα 2-3 ημερων που ειναι καθαρα στο θέμα του καθε σκυλου. Περαν των τουρτων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Και με την αναπτυξη της αλλα και για το ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΙΧΩΜΑ. Την Πεμπτη την πηγα για το 2ο εμβολιο. Ο γιατρος εχοντας μεγαλη εμπειρια απο beagle λογω του οτι εχουνε άπειρα στο πανεπιστημιο επαθε πραγματικη πλακα με το τριχωμα της. . Αυτα απο εμενα. Γνώμη μου ξεκινα με μια 2,5κιλη να δεις πως πεφτει στο σκυλο σου, κι ας μη συμφερει οσο το σακί.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf