AELLA Havihara aka FROSO


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Νομίζω καιρός ήταν να παρουσιάσω επίσημα και τη Φρόσω μου στους συμφορουμίτες :)

Όπως ξέρουν οι περισσότεροι είναι η κόρη της Χαράς μου. Ήταν πολύ δύσκολο να επιλέξω επειδή όλη η τοκετοομάδα ήταν πολύ ομοιόμορφη. Τελικά κράτησα το πιο μικρό κόκκινο κοριτσάκι και κάθε μέρα δικαιώνομαι. Βέβαια πρέπει να δουμε πως να εξελιχθεί στη συνέχεια, ακόμα είναι νωρίς, αλλά όλα δείχνουν ότι θα είναι αστέρι με πολύ τυπικό "χαβανέζικο" χαρακτήρα. Την αγαπάμε αφάνταστα (όπως βέβαια όλα τα σκυλιά μας :) )

Και τώρα οι φωτογραφίες:

2 ημερών

AELLA 2 DZIEN.JPG

και μιας εβδομάδας

AELLA 1 TYDZIEN.JPG
 












Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Στις 8 εβδομάδες βλέπεις την μικρογραφία του ενήλικου σκύλου.
Από κείνο το σημείο και μετά αρχίζουν τα εγκεφαλικά :LOL: μέχρι να κάτσουν όλα ξανά στην θέση τους.

Να την χαίρεσαι την κούκλα σου και να την δεις όπως ονειρεύεσαι:love:
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Στις 8 εβδομάδες βλέπεις την μικρογραφία του ενήλικου σκύλου.
Από κείνο το σημείο και μετά αρχίζουν τα εγκεφαλικά :LOL: μέχρι να κάτσουν όλα ξανά στην θέση τους.

Να την χαίρεσαι την κούκλα σου και να την δεις όπως ονειρεύεσαι:love:
Ευχαριστώ Μιχάλη, είναι όπως είπες, βέβαια με βοηθησαν κάποιοι καλοί φίλοι αλλά και η δική μου κρίση ( ή πες το διαίσθηση) δεν ήταν διαφορετική :)
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Πάντα οι μέντορες παίζουν καταλυτικό ρόλο. Όταν αρχίζεις να βλέπεις μόνος σου αυτά που διδάχτηκες ξέρεις πως είσαι σε καλό δρόμο.
Τι τυχεροί που είστε που δεν σας απασχολεί το χρώμα...
Πόσο πιο εύκολα φαίνονται όλα.
Αχ...
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Πάντα οι μέντορες παίζουν καταλυτικό ρόλο. Όταν αρχίζεις να βλέπεις μόνος σου αυτά που διδάχτηκες ξέρεις πως είσαι σε καλό δρόμο.
Τι τυχεροί που είστε που δεν σας απασχολεί το χρώμα...
Πόσο πιο εύκολα φαίνονται όλα.
Αχ...
Δηλαδή Μιχάλη μου, συχνά έχει αποκλίσεις στο χρώμα στα yorkies??? Νόμιζα ότι είναι σπάνιο φαινόμενο.
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Δηλαδή Μιχάλη μου, συχνά έχει αποκλίσεις στο χρώμα στα yorkies??? Νόμιζα ότι είναι σπάνιο φαινόμενο.
Ουυυυ...
Ξέρεις τι είναι να έχεις ένα λουλούδι μορφολογικά και το χρώμα να ανοίξει σε πολύ νεαρή ηλικία;
Ή αντίστοιχα να έχεις καταπληκτικό χρώμα και υφή σε έναν μορφολογικο λουκουμά:D;;
Και ταυτόχρονα κοιτάς ταμπεραμέντο, υγείες, δαγκώματα, και χίλια δυο άλλα.
Και όλα αυτά σε τοκετοομαδες των 3-4 σκύλων στην καλύτερη.
Είναι πακετάκι, αλλά βέβαια η ικανοποίηση όταν τα βρεις όλα σε ένα σκυλάκι είναι απερίγραπτη.:love:
 
















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf