AND THIS IS HOW IT ALL STARTED..


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Την καλησπέρα μου σε όλους και σε όλες. Σημερα συμπλήρωσα δυο μηνες παρουσίας σε ετούτο το περίφημο φόρουμ και με την αφιξη του νεότερου τετράποδου μέλους της οικογένειας η στιγμή είναι κατάλληλη για να απευθύνω επίσημο χαιρετισμό :)

Ξεκινώντας για λόγους σεβασμού από το αρχαιότερο μέλος, έχω την τιμή να σας παρουσιάσω τον Κούλη, το Παγκ-άκι που με συντροφεύει με τεράστια επιτυχία τα τελευταια σχεδόν 9 χρόνια . Γεννημένο στις 6 /3/2005 σε ενα εκτροφείο του πρώην ανατολικού μπλοκ. Ο,τι και αν πω για το χαρακτήρα αυτου του σκύλου θα είναι λίγο. Τρυφερός, εξυπνος, πεισματάρης, υπναράς, χαδιάρης, ησυχος,κοινωνικος,κλόουν ειναι μερικές από τις λέξεις που τον περιγράφουν. Ενα δώρο Θεού εξ Ανατολής.
Ακολουθουν ,μερικές χαρακτηριστικές πόζες .
Στα χιόνια


Ξαπλες


Μια κρύα νύχτα του χειμώνα


Στο αγαπημενο του μαξιλαρι με τη φουντα


κατω απο μια κουρτίνα


και ο αγαπημενος μας φιλος Ραούλ ,απο Μεγαλη Βρετανία μεριά.


του μπι κοντινιουντ..
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Μέρος βου.
Σημερα παρέλαβα περιχαρής και τη Γιαπωνεζούλα μου. Ενα ονειρο έγινε πραγματικότητα. Γεννημενη αρχές Νοέμβρη σε ενα αξιολογο εκτροφείο της Σερβίας και προσεκτικά επιλεγμένη μετά απο πολύ κόπο και πολύ ενημερωτικό αγώνα. Ηταν Love at second sight και εάν κρίνω απο τις πρωτες αριστες εντυπωσεις, η επιλογή με δικαίωσε. Ευχομαι και ελπίζω να συμβιώσουμε ευτυχισμένα και δεχόμαστε ευχαρίστως και τις δικές σας ευχές :)
Οι φωτογραφίες οπως ειναι φυσικό προς το παρόν ειναι ελάχιστες αλλά ενδεικτικές.
η πρωτη φωτο που με κέρδισε ηταν το υπεροχο κεφαλι της


να και το σωματάκι της


λιγο πριν ταξιδεψει


Θελω τελειωνοντας αυτο το εισαγωγικό ποστ να ευχαριστησω όλα ανεξαιρετως τα μελη αυτου του φορουμ γιατι με τη διαδικτυακή σας συμμετοχή στις συζητησεις με βοηθάτε καθημερινά να εξελίσσω τις γνώσεις μου και να αναπτύσσω τα κυνοφιλικά μου αισθήματα.
να χαίρεστε τα σκυλάκια σας όσοι έχετε και όσοι δεν έχετε ευχομαι να γευτείτε το συντομότερο όπως κι εγώ τη μεγάλη χαρά της απόκτησης ενός αφοσιωμένου τετράποδου συντρόφου.
 
  • Like
Reactions: kanarini


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλώς δεχτηκες και τη μικρη! Πώς το πηρε ο Κουλης?
Απαράδεκτος που δεν τον ειχες συστησει ήδη.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Πες μου για τον Κούλη, από πια χώρα είναι ακριβώς; Τρελαίνομαι για τα παγκ !!!
Ο Κούλης είναι απο Ουγγαρία. Τα Παγκ όπως φαντάζομαι ξέρεις απο Κίνα. Ειναι απιστευτα σκυλια, νομίζω ό,τι κι αν πω για να τα περιγράψω θα τα αδικήσει!!
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Καλώς δεχτηκες και τη μικρη! Πώς το πηρε ο Κουλης?
Απαράδεκτος που δεν τον ειχες συστησει ήδη.
Δεν το πηρε ακομα :) εχω στειλει τον Κουλη σε μια φίλη γιατί πρέπει η πρώτη γνωριμία να γίνει σε ουδέτερο εδαφος και βρεχει απο το πρωί που να πάρει.. Το βράδυ όμως θα γίνει η πρώτη απόπειρα και εχω το προαίσθημα ότι θα αλληλολατρευτούνε :)
Οντως, απαραδεκτος.. αλλα περιμενα να συμπληρωθει το τρίο :p
 






Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Μέρος βου.
Σημερα παρέλαβα περιχαρής και τη Γιαπωνεζούλα μου. Ενα ονειρο έγινε πραγματικότητα. Γεννημενη αρχές Νοέμβρη σε ενα αξιολογο εκτροφείο της Σερβίας και προσεκτικά επιλεγμένη μετά απο πολύ κόπο και πολύ ενημερωτικό αγώνα. Ηταν Love at second sight και εάν κρίνω απο τις πρωτες αριστες εντυπωσεις, η επιλογή με δικαίωσε. Ευχομαι και ελπίζω να συμβιώσουμε ευτυχισμένα και δεχόμαστε ευχαρίστως και τις δικές σας ευχές :)
Οι φωτογραφίες οπως ειναι φυσικό προς το παρόν ειναι ελάχιστες αλλά ενδεικτικές.
η πρωτη φωτο που με κέρδισε ηταν το υπεροχο κεφαλι της


να και το σωματάκι της


λιγο πριν ταξιδεψει


Θελω τελειωνοντας αυτο το εισαγωγικό ποστ να ευχαριστησω όλα ανεξαιρετως τα μελη αυτου του φορουμ γιατι με τη διαδικτυακή σας συμμετοχή στις συζητησεις με βοηθάτε καθημερινά να εξελίσσω τις γνώσεις μου και να αναπτύσσω τα κυνοφιλικά μου αισθήματα.
να χαίρεστε τα σκυλάκια σας όσοι έχετε και όσοι δεν έχετε ευχομαι να γευτείτε το συντομότερο όπως κι εγώ τη μεγάλη χαρά της απόκτησης ενός αφοσιωμένου τετράποδου συντρόφου.

Ευχομαι να σου ζησουν και τα δυο τα ζουζούνια!!! :p
Κουκλιά!
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Καλα να περνατε φιλε μου κ να ειναι μαζι σου γερα κ δυνατα μεχρι τα βαθια τους γεραματα!
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Ο Κούλης είναι απο Ουγγαρία. Τα Παγκ όπως φαντάζομαι ξέρεις απο Κίνα. Ειναι απιστευτα σκυλια, νομίζω ό,τι κι αν πω για να τα περιγράψω θα τα αδικήσει!!
Με τα παγκ εδώ και 2,5 χρόνια έχω έρωτα, πολύ καλος μου φίλος έχει εκτροφείο εδώ, κρατιέμαι να μην του βουτίξω κανένα κουτάβι, άλλα όποτε πάω σπίτι του με έχει από κοντά :)
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
χάνα όπως λέμε μύτη ή όπως λέμε λουλούδι;)
πολλά χρόνια και με υγεία και στα δύο τα σκυλιά σου
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Κουκλιά και τα 3! Να σας ζήσουν :)
τα δυο ειναι δικα μου, το τρίτο ειναι φιλαρακι κολλητό και βεβαιως να ζησουν ολα και σε ευχαριστω!

Ευχομαι να σου ζησουν και τα δυο τα ζουζούνια!!! :p
Κουκλιά!
θενκ γιουυυυυυ!!!!

Καλα να περνατε φιλε μου κ να ειναι μαζι σου γερα κ δυνατα μεχρι τα βαθια τους γεραματα!
σ ευχαριστω Ανατολικέ μου φίλε :)

Με τα παγκ εδώ και 2,5 χρόνια έχω έρωτα, πολύ καλος μου φίλος έχει εκτροφείο εδώ, κρατιέμαι να μην του βουτίξω κανένα κουτάβι, άλλα όποτε πάω σπίτι του με έχει από κοντά
Φωτεινη, δεν υπαρχουν σου λεω, δεν υπαρχουν !

χάνα όπως λέμε μύτη ή όπως λέμε λουλούδι;)
πολλά χρόνια και με υγεία και στα δύο τα σκυλιά σου
Στην κυριολεξία σημαίνει μπουμπουκι και αυτο ακριβως ειναι, ενα λαχταριστο και απειρου κάλλους μπουμπουκακι :)
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Καλώς την δέχτηκες !!!Να περάσετε πολλές όμορφες στιγμές μαζί όλοι σας :D
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
δεν μου ειπες να φερεις τον κουλη εδω στο ντουλη να τον κρατησω εγω.. :xD:
τον ειδα λιγο γεματουλη τον κουλη ομως ε ! :mrgreen: εκεινο το κοκκινο περιλαιμιο προεξειχε σαν ακοντιο ! αααα ! :eye:

χανα μοντανα και τα μυαλα στα καγκελα ! :paletas:
 




Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Καλώς την δέχτηκες !!!Να περάσετε πολλές όμορφες στιγμές μαζί όλοι σας :D
να σαι πραγματικα καλα !!

δεν μου ειπες να φερεις τον κουλη εδω στο ντουλη να τον κρατησω εγω.. :xD:
τον ειδα λιγο γεματουλη τον κουλη ομως ε ! :mrgreen: εκεινο το κοκκινο περιλαιμιο προεξειχε σαν ακοντιο ! αααα ! :eye:

χανα μοντανα και τα μυαλα στα καγκελα ! :paletas:
οχι αλλη μοντανα οχι αλλο καρβουνο ! ολοι οσοι το εχουν ακουσει αυτο λενε
χαχαχα κουλης + ντουλης = το τρομερο δίδυμο :)

εχεις δικιο.. πασχιζω να τον αδυνατισω αλλα ειναι αδυνατο :p 9 κιλα μαξ επρεπε να ειναι και ειναι 11.950 με την τελευταια ζυγιση. Η πλακα ειναι οτι καναμε μια βδομαδα διαιτα γιατι την προηγουμενη φορα ημασταν 11.850 και αντι να χασει εβαλε και 100 γρ!!! Δεν εξηγείται αλλιως, κρυφοτρώει τις νυχτες :D

καλώς τη δέχτηκες τη σχιστομάτα σου :D
φέρε τον κουλη να δέσει το γλυκό ρεεε
σε ευχαριστω θερμα !! σε μια ωρα θα γινει το μεγαλο μιτινκ !! για να δουμε τι θ αδουμε, αρσενικο παγκ 9 ετων versus θηλυκο ακιτα 3 σχεδον μηνων !! αναμενονται εξελίξεις !!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Να την χαιρεσαι την Χανα σου! Και τον Κουλη φυσικα! Να περνατε ομορφα μαζι για πολλααααα χρονια!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3