Arden Grange - Ξηρά τροφή


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Το ότι δεν εκατσε καλά στη σκυλίτσα σου δεν σημαινει οτι ειναι κακη η τροφη...
Εμεις την τρωμε κανενα εξαμηνο τώρα και είμαι πολυ ευχαριστημενη, τελειο τριχχωμα και κακα και φυσικα δεν χανει αδικαιολόγητα βαρος ο μικρος.
Μην εισαι τοσο απολυτη,μπορει η Λουσυ να εχει δυσανεξια σε καποιο απο τα συστατικα
Μα μια χαρά τις έκατσε. Λίγα κακά, σφιχτά αλλά χάνει βάρος πέραν του λογικού . Αν είχε δυσανεξία θα υπήρχαν άλλα θέματα, η τροφή είναι φύρα κατά την γνώμη μου πάντα, δεν χρείαζεται να υιοθετήσει κανείς την άποψη μου.
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Είμαστε πλέον πολύ καλά με την Adult chicken and rice στην κόκκινη συσκευασία. Τελειώνουμε το δεύτερο σακούλι.
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Θα ήθελα να ρωτήσω πόσα γεύματα πρέπει να τρώει ο Rock τώρα που ενηλικιώθηκε (15 μηνών). Τώρα τρώει πρωί-βράδυ αλλά , ειδικά το πρωινό γεύμα, πολλές φορές το παραλείπει ή το τρώει μισό. Αν του βάζω μια φορά την ημέρα να φάει, γύρω στο μεσημέρι, την ολική ποσότητα που αναγράφει η τροφή, θα επιβαρύνει το στομάχι του άραγε;
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
η δικιά μου 3,5 και τρώει 2 φορές, νομίζω είναι καλύτερα για το στομάχι της. Αλλά αυτή είναι πολύ φαγανή και τη μερίδα την εξαφανίζει σε δευτερόλεπτα :)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ρε παιδια, εμενα μετα από τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο καιρό στραβομουτσουνιάζει αγρια με την τροφη αυτη. Ενα χρόνο μετα το θεωρώ εντελώς αδικαιολογητο... δεν μπορει να θυμηθηκε να βαρεθει...
Να ψαχνω από την αρχη παλι?
 








KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Μόνο ο δικός μου ο πεινάλας δεν τη βαριέται την τροφή? Την καταβροχθίζει με πάθος ακόμα, κι ας την τρώει τώρα την ίδια γεύση κοντά ένα χρόνο.
Εγώ την παίρνω από εδώ
http://www.pet4u.gr/Product/2207/ksira_trofi_arden_grange_adult_arni_kai_ryzi

Μικρή η διαφορά στην τιμή από το petneeds, δεν πουλάει ζώα και είναι αξιόπιστο.
 




Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Μόνο ο δικός μου ο πεινάλας δεν τη βαριέται την τροφή? Την καταβροχθίζει με πάθος ακόμα, κι ας την τρώει τώρα την ίδια γεύση κοντά ένα χρόνο.
Εγώ την παίρνω από εδώ
http://www.pet4u.gr/Product/2207/ksira_trofi_arden_grange_adult_arni_kai_ryzi

Μικρή η διαφορά στην τιμή από το petneeds, δεν πουλάει ζώα και είναι αξιόπιστο.
Πολύ καλό site. Δεν το ήξερα. Εχει απ' όλα, μεγάλη ποικιλία.
 




Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Δυστυχώς έχει αρχίσει και δεν μου τρώει καθόλου τον κωδικό με το κοτόπουλο. Παρήγγειλα τον κωδικό με σολωμό και ρύζι, θα δω αν του αρέσει και αν είναι θα το γυρίσω τελείως σε μάρκα καθότι δεν έτρωγε ούτε το αρνί με ρύζι. Σκέφτομαι για Applaws.
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Εδώ και 4 μήνες δίνω και στους δύο την Arden αρνί ή κοτόπουλο. Είναι η μόνη που τους έχει καθίσει καλά και στους δύο.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Κι εγώ μετά από πολύ ψάξιμο για να συνδυάσω, όσο γίνεται φυσικά, ποιότητα και τιμή κατέληξα στην adult chicken. Όμως, αν και την τρώει ο μούργος με μεγάλη όρεξη, με προβληματίζουν τα κακά του. 5 μέρες τώρα (δηλαδή από όταν τον υιοθέτησα) καθόλου σφιχτά και σήμερα όλο διάρροιες. Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι του έγινε, δυστυχώς, απότομη αλλαγή τροφής, αλλά και πάλι... Γνώμη κανείς?
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Θεωρω οτι 5 μερες ειναι πολυ λιγες για να μπορεσεις να καταλαβεις αν ειναι οκ η τροφη...θα πρεπει να περιμενεις ενα ευλογο χρονικο διαστημα,φανταζομαι κανα 20αρια μερες ή να τελειωσει το πρωτο τσουβαλακι κ μετα να δεις πως παει.
 


Liana01

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2012
297
0
Πειραιάς
Ισως θα έπρεπε να κάνεις την αλλαγή σταδιακά και τότε θα έβλεπες. Γενικότερα πώς είναι απο διάθεση κ.λ.π.; Αν συνεχίσουν οι διάρροιες, γνώμη μου είναι να δεις και έναν κτηνίατρο.
Κι εγώ μετά από πολύ ψάξιμο για να συνδυάσω, όσο γίνεται φυσικά, ποιότητα και τιμή κατέληξα στην adult chicken. Όμως, αν και την τρώει ο μούργος με μεγάλη όρεξη, με προβληματίζουν τα κακά του. 5 μέρες τώρα (δηλαδή από όταν τον υιοθέτησα) καθόλου σφιχτά και σήμερα όλο διάρροιες. Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι του έγινε, δυστυχώς, απότομη αλλαγή τροφής, αλλά και πάλι... Γνώμη κανείς?
 


D

Deleted member 14614

Guest
Έχεις δίκιο Natasaki, μάλλον βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα. Δεν ήξερα ότι μπορεί να διαρκεί μέχρι και 20 μέρες η περίοδος ανοχής ή μη μιας τροφής.
Liana01, δεν μπορούσα να κάνω σταδιακά την αλλαγή, γιατί έτσι κι αλλιώς δεν τρεφόταν με κάποια standard τροφή προηγουμένως. Ίσως να έχει συμβάλλει κι αυτό. Από διάθεση είναι τελείως διαφορετικός σε σχέση με πριν, δηλαδή είναι πάρα πολύ ήσυχος, αλλά επειδή είναι περίοδος προσαρμογής, δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι, για παράδειγμα, πεσμένη η διάθεσή του. Ναι, θα περιμένω μέχρι Δευτέρα, αλλιώς θα τον πάω για γενικό check-up.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Πολλες τροφες της εχω αλλαξει μπαμ και οχι σταδιακα και δεν ειχαμε μαλακα κακα.
Στην τιμη που παιρνεις την arden προσωπικα θα προτιμουσα την sam's field!
Αν συνεχιστουν τα κακα ετσι ισως θα χρειαστει να την αλλαξεις!
 


D

Deleted member 14614

Guest
Για να είμαι ειλικρινής, διστάζω να την δοκιμάσω, επειδή δεν ανήκει στις λεγόμενες "γνωστές εταιρείες", παρ'όλο που τα συστατικά της θεωρώ ότι είναι πολύ καλά. Πιθανώς χαζομάρα μου, αφού οι τροφές από αρκετές από αυτές τις εταιρείες είναι για τα σκουπίδια. Δικαιολόγησέ με, είμαι ψαρωμένος ακόμα! χαχα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3